Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Uprawa Mniszka Lekarskiego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
43 odpowiedzi na ten temat

#1 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:53

1. uprawa jakich ziół jest obecnie najbardziej opłacalna i jakie najłatwiej sprzedac ?
2. jakie zioła najlepiej sie nadaja na ziemie klasy V-VI ?
3. czy warto obecnie wchodzic w ten ''interes'' ?
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:58

Trochę tu znajdziesz http://www.agrofoto....le-okolo-2-3ha/
  • 0

#3 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:05

czytałem, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania, podane sa tylko przykłady dosłownie kilku gatunków i orientacyjne plony/zyski
  • 0

#4 Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:30

Koma, myślisz, że ktoś Ci podsunie swój plan działania, jakie zioła masz siać i sadzić?
Z całym szacunkiem, ale ci ludzie którzy w tym temacie siedzą to nie mieli tak łatwo tego rozkręcić.
A na pewno płacą teraz te zioła których nie ma na rynku.
  • 0

#5 blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • 50795790

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:14

zapominacie o jednej sprawie w temacie ziół i ich uprawy a mianowicie o tym jak bardzo czasochłonne i pracochłonne są to uprawy ile człowiek musi poświęcić żeby z tego coś było i nie chodzi tu o pieniądze tylko o nakłady pracy i czasu potrzebnego na wykonanie danych czynności

dodać trzeba również że z każdym rokiem pojawiają się coraz to bardziej restrykcyjne przepisy i normy odnośnie ŚOR w uprawach zielarskich także przy obecnej tendencji w tym temacie będzie nieciekawie
  • 0

#6 Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:53

zapominacie o jednej sprawie w temacie ziół i ich uprawy a mianowicie o tym jak bardzo czasochłonne i pracochłonne są to uprawy ile człowiek musi poświęcić żeby z tego coś było i nie chodzi tu o pieniądze tylko o nakłady pracy i czasu potrzebnego na wykonanie danych czynności

dodać trzeba również że z każdym rokiem pojawiają się coraz to bardziej restrykcyjne przepisy i normy odnośnie ŚOR w uprawach zielarskich także przy obecnej tendencji w tym temacie będzie nieciekawie

Wszystko się zgadza. Ale jak ktoś nie miał styczności to nawet nie wie jak to z tym wszystkim jest.
  • 0

#7 jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:47

Kolego opłacalność ziół zależy jakie to będą zioła chodzi mnie o mari***** a inne to wg za pracochłonne lepiej sad
  • 0

#8 pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 08:15

Zioła są bardzo czasochłonne - to co koledzy wcześniej napisali. Teściowie mają 1 ha mięty, to jak porzyjdzie sezon to teściowa nie wychodzi z niej przez dobry miesiąc jesli nie dłużej. Z jednej strony skończysz na już na początku rośnie zielsko.
  • 0

#9 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:55

z czy istnieje jakas odmiana ziół których nie trzeba pielic ? chodzi mi o zioła które zamykaja ziemie tak jak łaka i nie daja rosnac chwastom ? istnieja takie ? wystarczyłoby potem zciąc i zebrac i wysuszyc
  • 0

#10 Pawel89pl

Pawel89pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:30

z czy istnieje jakas odmiana ziół których nie trzeba pielic ? chodzi mi o zioła które zamykaja ziemie tak jak łaka i nie daja rosnac chwastom ? istnieja takie ? wystarczyłoby potem zciąc i zebrac i wysuszyc

Niedaleko mnie mają ludzie mlecz tzn mniszek lekarski to sieje sie to jesienią z wiosny opryskasz od 1 i 2 lisciennych potem jakimś pielaczem ze 2 razy i tyle tyle że oni troche dziwnie to zbierają bo liscie ścinaja ogławiaczami a korzeń wyorują pługiem co jest w ch*j pracochłonne(twierdze tak obserwując ile im to zajmuje :D) bo potem trzeba to wytrzepać z ziemi itd a przeciez są maszyny do tego i wcale nie aż tak drogie . W tym przypadku jest tak jak piszesz ziemia jest zakryta przez liscie mleczu które trzeba obciąć bo liczy się tylko korzeń .
  • 6

#11 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:37

mniszek lekarski jest ciekawa opcja bo sprzedac mozna zarówno liscie jak i korzen, ale kwestia taka czy sa na to kupcy i za jaka cene ?
  • 0

#12 Pawel89pl

Pawel89pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 13:04

mniszek lekarski jest ciekawa opcja bo sprzedac mozna zarówno liscie jak i korzen, ale kwestia taka czy sa na to kupcy i za jaka cene ?

Wiesz co rozmawiałem i z osobą kupującą i z uprawiającą to z lisciem jest problem tzn on jest bardzo drogi ale i bardzo mało kto to kupuje z korzeniem jest o tyle lepiej że sporo forum to skupuje ale ceny to mają dużą rozbieżność np w tamtym roku na wiosne była cena 16-18zł kg , na jesieni juz 12 zł teraz 10zł ale problemu ze zbytem korzenia nie ma do znajomego przyjechał do domu i zabrał ile miał
  • 0

#13 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:49

a korzen mniszka musi byc wysuszony czy mozna od razu po wykopaniu go sprzedac ? i jaka wydajnosc jest z 1ha korzenia wysuszonego ?
  • 0

#14 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 09:41

Może zainteresuj się różnymi gatunkami traw. Można zbierać zarówno zielona masę lub przeznaczyć uprawę pod zbiór nasion.

Jeśli się dogadasz z jakąś firmą możesz robić mieszanki jakiś traw z jakimś innym ziołem. wystarczy odpowiednia wsiewka. Jak znajde chwilę na obrobienie zdjęć to pokażę cos takiego.

Co do mniszka to rzeczywiście nie jest zła uprawa tylko że: podstawowa sprawa nasiona muszą być bardzo dobrej jakości, i muszą tpo być nasiona mniszka lekarskiego a nie czegoś tam innego. Druga rzecz własna suszarnia nawet nieduża. Pozwala przechować surowce czekając nalepszą cenę.

Z mojej strony na razie tyle jeśli masz pytania jestem do dyspozycji.
  • 6
HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek

#15 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:30

@edin

bardzo mnie zainteresowała uprawa mniszka lekarskiego, tylko czy istnieje jakis sprzet do wykopywania korzenia ?
uprawiałes kiedys mniszek ?
  • 0

#16 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:44

mieliśmy mniszek trzy czy cztery lata po koleji wstecz, w tym roku zrezygnowalismy nie ze wzgledu opłacalności ale ze wzgledu na brak areału po siew mniszka ;)

Do kopania kopaczka elewatorowa lub orlik.
  • 0
HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek

#17 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:49

i jak siałes mniszek ? robiłes redliny tak jak do ziemniaka czy bez redlin ?
  • 0

#18 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 11:21

tak na redlinach, bez pozyskiwania liścia, ale następnym razem coś się pomyśli o jakiejś kosiarce która sokosi na redlinie i zbierze od razu na przyczepę.
  • 0

#19 koma666

koma666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 11:24

czyli najpierw robiłes redliny a potem siałes tak ?

i czym siałes ?

Edytowany przez koma666, 11 kwiecień 2013 - 11:28.

• 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:05

Tak najpierw redliny. Redliny robiliśmy zwykłym obsypnikiem z dołaczonym wałem strunowym. Jednak najlepsza była by tu redliniarka z prawdziwego zdarzenia. Stworzy ona zbitą warstwę która nie przepuści części kiełków chwastów. Siew siewnikiem punktowym od Weremczuka - Alex podajże druga wersja.
  • 6