Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak u was z wiosną?

322 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tprc330

tprc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:06

Jak u was z wiosną? Witam. Jestem ze śląska górnego u mnie co dzień ubywa śniegu coraz więcej słońca ale niestety pokazują na koniec tygodnia deszcz ale na pocieszenie ma być podobno wysoka temperatura. Myślę że w przyszłym tygodni uda mi się ruszyć w pole. Ale niestety martwią mnie ozimy mają bardzo dziwny kolor tzn. są niektóre żółte liścia a niektóre takie jak by granatowe , nawóz rozsiałem w połowie marca przed śniegiem dałem 200kg saletrzaku zobaczę jak to będzie dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak u was z wiosną? Dzisiaj, 14:56
  •  

#102 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:15

Jak u was z wiosną? a dzisiaj na Dolnymśląsku Legnica wyglądało to tak http://www.agrofoto....iew-jeczmienia/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#103 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:31

Jak u was z wiosną? na podkarpaciu do południa padał deszcz ze śniegiem może w maju u nas wiosna zawita

#104 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:46

Jak u was z wiosną? udało się zrealizowac wczorajsze plany tzn posadziłem planowaną część ziemniaków, opryskałem i nakryłem. posadziłem teź bób. Nie wiem czy nie lepiej bylo w te miejsce posiać cebulę i marchew czy w tym roku nie byłoby z tego większych pieniędzy, ale przepadło. Warzywa chyba będą w tym roku drogie bo np termin na cebulę teoretycznie minął a zapowiadają deszcze i niewiadomo kiedy będzie następna okazja wjazdu w pole. Dziś cały dzień pochmurno i deszczowo, nawet tok o 14 zaczęło padać ale naszczęście zaraz przestało.

#105 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:58

Jak u was z wiosną? @S-Piotr chyba pierwszy na AF posiałeś :) Gratulacje, że udało się w pole wjechać :P

#106 Share Rolnik276

Rolnik276

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:01

Jak u was z wiosną? Lubelszczyzna MASAKRA! Dziś padał śnieg roztapiający się, śnieg po 20cm na polach. Ale w drugi tydzień z czego widać na: http://www.twojapogo...lublin/16dniowa może coś w 2 tygodniu wejdzie się w pole ;) :).

Edytowany przez Rolnik276, 09 kwiecień 2013 - 17:01.

#107 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:03

Jak u was z wiosną? Idzie postęp, po parapecie barabani deszcz, zamiast sypać śnieg. Do wiosny coraz bliżej.

#108 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:14

Jak u was z wiosną? U mnie jeszcze śnieg na polach. W tamtym roku przed dziesiątym miałem już wszystko posiane, a w tym nie wiem kiedy w pole wjade. Ani nawozy nie rozsiane ani nic. Jak nie śnieg to błoto.

#109 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:26

Jak u was z wiosną? ja dzisiaj rano rozsiałem saletrę na pszenżyto. Na 1/3 pola leży śnieg ale nie ma już teraz na co czekać.

#110 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:33

Jak u was z wiosną? U mnie jak na razie wiosny wcale nie widać, dzisiaj miało być 11 stopni i deszcz a walił prawie cały dzień śnieg i było tylko ok 4 stopni :( Na polu marnie ubywa ok.15cm nie wiem kiedy posieję nawozy.........

Edytowany przez Renault9514, 09 kwiecień 2013 - 17:34.

ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:16

Jak u was z wiosną? U mnie kolejny dzień prawdziwej wiosny w pole na razie wjechać nie idzie na czwartek zapowiadają jakieś opady jeszcze 2-3 dni i będzie można ruszyć z uprawą :) :) :)

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#112 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:18

Jak u was z wiosną? Śląskie Powiat Lubliniecki Śniegu prawie niema Dzisiaj Było pochmurnie temperatura + 4-5 stopnia :D

#113 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:32

Jak u was z wiosną? Jutro 10, 3 lata temu jak była katastrofa smoleńska to też nic w polu nie zaczynane było bo błoto było. Pamiętam bo się nudziło i oglądało. I ponarastało jeszcze.

#114 Share LukaPro

LukaPro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:45

Jak u was z wiosną? Witam!!! Dokładnie tak, jak katastrofa Smoleńska była to tu na podlasiu to jeszcze słabo było z wyjściem w pole.
Poza tym to jak na razie śniegu po kolana....;)

#115 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:16

Jak u was z wiosną? No nawóz rozsiany teraz czekamy na uprawię i siew

#116 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:37

Jak u was z wiosną? Jak nie spadnie deszcz, to śnieg nie roztopi się do czerwca, zaspy 1 metr a 30 CM warstwy na górnej warstwie śniegu jest takie zmarznięte, że skakać można po nim, bez deszczu ani rusz :)
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#117 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:49

Jak u was z wiosną? Kuajwsko pomorske kolejny dzien wiosny,do tego wiaterek ładnie osusza glebe. :D
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#118 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:59

Jak u was z wiosną? Okolice Gniezna sniegu prawie nie ma. Rozsiewacz zasypany saletrą i czeka w garazu na nocne przymrozki by zimowe zboża dokarmic, a tu w nocy około 0 stopni, a na polu bagno. Ja na wiosne tylko kukurydze bede siał. W zeszłym roku siałem 25 kwietnia, a zbierałem w połowie pazdziernika, tak ze mam jeszcze troche czasu

#119 Share olaolschen

olaolschen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:06

Jak u was z wiosną? W dolnośląskim już po sniegu, ale breja jak nigdy!. Oziminę spróbuję zasilać w sobotę ale mam spore obawy o wtopę:-).
Pozdro!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share arek90

arek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:internet maszymy rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:14

Jak u was z wiosną? na pomożu zaczeły sie orki śniegu nie widac , dzis było ciepło i prawie wszyscy ruszyli w pola .
po zimie nie za dobrze wygladaja rzepaki w tym roku strasznie wymarzły a co zielone zostało to zwierzeta zjadły.

Dodaj odpowiedź