Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak u was z wiosną?

322 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:11

Jak u was z wiosną? Północne Lubuskie w pełni sezonu, co prawda, bardzo spóźniona wiosna, ale się dzieję.
RSM praktycznie wszyscy od pniedziałku pryskają, sieją zboża jare, orzą od dwóch tygodni, niektórzy nawet się pokósili na posianie kukurydzy, choć sądzę że jest jeszcze za wcześnie, bo w nocy mamy temperature dochodzącą do dwóch stopni celcjusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak u was z wiosną? Dzisiaj, 05:48
  •  

#262 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:02

Jak u was z wiosną? W małopolsce, okolice Wieliczki , sezon juz w pełni, sąsiedzi sadzą ziemniaki, inni sieją zboże. My już zaczeliśmy siac qq, do tej pory posialiśmy jakies 30ha, musimy zrobic kilka dni przerwy żeby rozsiac wapno :) a po nim, prace pójdą już pełną parą :P o ile pogoda dopisze

#263 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:27

Jak u was z wiosną? U mnie na Lubelskim to już w sobote tato orał i dzisiaj poplony drapał potem jeszcze orki mam na 3 dni i uprawa ,ale wczesniej po polonach planujemy zasiac nawozy i zboże może za 2 dni ,żeby się z zbożem wyrobić potem orke skończyć troche wapnowania uprawa ,nawaozy i qq.Troche jest tej pracy.Mieszkam w okolicach Białej Podlaskiej.Ostatnio byłem w koloicach Lublina to tam wysokie tereny to tam nawet rowów nie mają tylko miejscami ,ale to rzadko ,a tam to już praca już w pełni idzie.

U mnie to na nie których polach to mięko ale robi się to co da się.Już myśle jak dobrze pójdzie po myśli do może do końca niedzieli sie wyrobie.

Edytowany przez ziom343, 22 kwiecień 2013 - 18:31.

#264 Share tomekcb5

tomekcb5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:11

Jak u was z wiosną? Łódzkie dzisiaj była próba ręcznego siewu nawozu i tatko ledwo wyszedł z pola, dookoła tak jest podjeżdża ciągnik i lekka próba jazdy i jak się uda to wygrzebie się sam ale zazwyczaj pomoc drugiego okazuje się niezbędna.

#265 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:12

Jak u was z wiosną? u mnie sasiad próbował robić redliny do marchewki to ziemia się już nie chciała nawet kleic. Przydał by się dobry deszcz z 2 dni przynajmniej
Bo susza się robi

#266 Share gieniek

gieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:21

Jak u was z wiosną? podlaskie wiosna nieśmiało dociera i do nas dziś pierwsze ciągniki na polach i poszła pierwsza dawka nawozu na rzepak

#267 Share gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:54

Jak u was z wiosną? no u mnie też już wiosna jest. W jednym dość obniżonym miejscu znalazłem jeszcze trochę śniegu w sobotę. Dziś już pewnie stopniał. Czekamy na lato! :)

#268 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 15:49

Jak u was z wiosną? W łódzkim pełno ciągników na polach - tych jeżdzących i tych czekających na pomoc.

Co do prac polowych to zasiana już jest pszenica i posadzone kartofle - reszta pól się suszy :D

#269 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 23 kwiecień 2013 - 17:47

Jak u was z wiosną? u mnie deszczu przydałoby się i to bardzo, tyle chociaż ze chwasty można pryskać szybciej środek zadziała

#270 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:26

Jak u was z wiosną? U mnie to sezon na całego :D tyle że jeszcze miejscami mokro dzisiaj z wujkiem agregatem uprawialiśmy, ale nie dokończyliśmy bo stwierdziliśmy, że musi troche obeschnąć.. zostalo nam 2 ha mieszanki do zasiania.
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:31

Jak u was z wiosną? u mnie jutro ostatnie kawałek buraków i wiosna zakończona :) <Świętokrzyskie > :)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#272 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:54

Jak u was z wiosną? "jeleniogórskie" już bardziej lato niż wiosna:)

#273 Share razak62

razak62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 18:50

Jak u was z wiosną? podlaskie dalej słabo wczoraj zetor 4x4 utopiony u sąsiada ja też wczoraj swojego tuptusia posadziłem dzisiaj troche lepiej ale słabo na górkach spoko ale niżej to już du.pa masakra a już prawie maj,,,,,,,,,

#274 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:44

Jak u was z wiosną? To d*pcia, a jak z temperatura?

podlaskie dalej słabo wczoraj zetor 4x4 utopiony u sąsiada ja też wczoraj swojego tuptusia posadziłem dzisiaj troche lepiej ale słabo na górkach spoko ale niżej to już du.pa masakra a już prawie maj,,,,,,,,,

#275 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:28

Jak u was z wiosną? Podkarpackie, okolice Jarosławia, sezon w pełni choć już jest bardzo sucho :/ przydałby się deszcz. U mnie posiane nawozy i mały skrawek 28 arów pszenicy jarej ale nie wiąże z tą uprawą jakichś większych nadziei, poza tym jęczmień tez już posiany. Nawożenie rzepaków w ubiegłym tygodniu w pon był bardzo (u mnie) ciężki, koleiny w kolano po każdym przejeździe ciągnika na całej długości pola a wydawało się być w miarę sucho :/ póki co rzepak przetrwał zimę bardzo dobrze :) z pszenica ozimą rewelacji nie ma w moich uprawach ale po nawożeniu poprawiają się znacznie :)

#276 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 26 kwiecień 2013 - 08:01

Jak u was z wiosną? Podlaskie, po bronowane i rozsiane wapno pod kukurydzę, jeszcze trochę mokro ale dało się wyjechać samemu. Sąsiad nie miał tyle szczęścia co ja i musiałem go wyciągać, ale na polach jeszcze mokro :blink:
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#277 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 kwiecień 2013 - 08:33

Jak u was z wiosną? U mnie w tamtym tygodniu ludzie posiali. Już zboża wschodzą, teraz przydał by się deszcz.

#278 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:12

Jak u was z wiosną? U mnie prace zakończone przedwczoraj teraz tylko opryski, no i deszcz by się już przydał :)
ZETOR Team !!!

#279 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:40

Jak u was z wiosną? Zboża wschodzą, czereśnie kwitną także ludzie zabierają się za siew kukurydzy, ostatnio pogoda bardziej letnia niż wiosenna.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 kwiecień 2013 - 11:12

Jak u was z wiosną? Na podkarpaciu susza, susza i jeszcze raz susza. Ziemia pęka, saletra leży już ponad tydzień i ciągle się nie rozpuśćiła. Zboża żółkną, a rzepak zaczyna się zwijać...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Dodaj odpowiedź