Skocz do zawartości

Zdjęcie

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zeno64

zeno64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:27

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM

, areał około 8 h

Edytowany przez zeno64, 07 kwiecień 2013 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:26

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Moim zdaniem z jednorzędową bedzie się nudził :P

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:47

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Dobra jednorzędowa, np mengele 300 albo 400. Nadgonisz dużo prędkością. Z dwurzędową może nie tyle co będziesz się męczyć, ale ciągnik miło nie będzie wspominać wrażeń z jej ciągnięcia w dużej kukurydzy. Ja mengele 220 spokojnie do pięciu ha kosze 90 konnym ciągnikiem więc i ta sztuka Tobie powinna sie udać;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:25

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Popieram że jednorzędowa będzie lepsza, ciągnik będzie miał więcej zapasu mocy na dużą kukurydzę a jak będzie mniejsza to jak kolega wyżej napisał nadrobisz prędkością. I pewnie pod względem ON wyjdziesz przy niej lepiej z racji tego że 2 rzędy w dobrej kukurydzy dało by się ciągnikowi we znaki widzę jak niektórzy w okolicy tną dwu i jednorzędowymi i lepiej wychodzą ci z jednorzędowymi.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:32

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM popieram ze jeden rządek będzie lepszy, co prawda z własnego doświadczenia nie powiem bo my mamy z350 ale widziałem jak sąsiad kosi około 110 konnym ciągnikiem dwa rzędy to ten ciągnik w większej qq naprawde dostaje po d*pie...

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:58

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM A może jakaś starsza sieczkarnia samobieżna mengele, claas itp. i dodatkowo na usługach zarobisz ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:14

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Polecam POTTINGER MEX OK, miałem od nowości przez 4 lata (1999-2003) kosiłem na usługach sąsiadom i sobie. Bardzo dobrze wspominam sobie pracę tą maszyną. Może dwa razy tylko się mi zapchała z powodu że za małe obroty miałem na wom gdyż jak to jest w Zetorach i ursusach wałek włącza się z opóźnieniem . Współpracowała z Zetorem 8145 + dołożona turbina (około 100KM) . Do dziś znajomy który odkupił ją odemnie kosi u siebie i u mniejszych obszarników. Bardzo dobrze rozdrabnia ziarno ponieważ ma tarkę i cepy na kole. Obsługa sprowadza się do przesmarowania 4 smarowniczek + 2 na wałku. Uważam że jej zaletą jest fakt że nie boji się zachwaszczonej kukurydzy, ponieważ ma dwa talerze u dołu na wałkach wciągających frezowane na wygląd piły skośnej. Wymiana stalnicy lub jej regulacja jest bardzo łatwa ze względu że dzioby z wałkami wciągającymi odchylają się w prawo i mamy łatwy dostęp. Rura miała regulacje hydrałaliczną prawo lewo i linką dół góra. ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#8 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:36

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM A ja polecam Pottingera Mex Profi K ( czyli dwurzędową sieczkarnie ) 110 km spokojnie da sobie radę w qq 2.80 i wyższej. Prędkość jaką ja uzyskuje to 4-5-6 km/h. Spalanie 8.4 l/h. Pracuje nią na obr. WOM 1000 ECO czyli aby było 1000 na WOM trzeba ciągnik wkręcić do 1500 obr/min. Taka sieczkarnia będzie w stanie szybciej wykosić pole dlatego że ma dwa a nie jeden rząd roboczy :)

#9 Share kazek26

kazek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2013 - 19:04

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Witam Może wiecie gdzie kupić sieczkarnie mex profi k rozkładaną byłbym wdzięczny za każdą informacje

#10 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:46

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Ktoś pisał o spalaniu, że będzie niższe w 1 rzędówce na 1ha a to nie prawda. W 4 tłokowym się zgodzę, ale zeno64 nie napisał czy ma 4 czy 6 tłoków. Do 6 tłokowego zdecydowanie 2 rzędowa. Do 4 tłokowego zależy czy ma eco jak i charakterystyki silnika. A jeśli chodzi tylko o prędkość koszenia to również dwurzędowa. Żeby nie było że mam i chwale 2 rzędowe bo ja kosze 1 rzędową z powodu mniejszej mocy mojego ciągnia. Ma nie całe 90KM i nudzi się w 1 rzędówce na 540eco i prędkości roboczej ok 6km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 22:41

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM Witam, polecicie mi sieczkarnie do qqrydzy do fegrusona 3085 (107km). ma byc 2 rzędowa do qqrydzi i z podbierakiem do traw. Myslałem o mengele sh22.