PIOTR281

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441

Polecane posty

Olik    3

Ja bym sklasyfikował tak te dwa ciągniki...

Pronar :

cięższy +

Mniejsze spalanie +

Tańszy w kupnie jak i w eksploatacji +

Szersze ogumienie +

 

Proxima:(jak na razie to tylko takie plusy znalazłem )

Ładna nazwa+

Wygodniejsza od pronara +

Mniej awaryjna +

 

Jak komuś sie zdaje, że źle mówię to pisać!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja bym sklasyfikował tak te dwa ciągniki...

Pronar :

cięższy +

Mniejsze spalanie +

Tańszy w kupnie jak i w eksploatacji +

Szersze ogumienie +

 

Proxima:(jak na razie to tylko takie plusy znalazłem )

Ładna nazwa+

Wygodniejsza od pronara +

 

Jak komuś sie zdaje, że źle mówię to pisać!

Myśląc tymi kategoriami to wszyscy belarusami powinni jeździć

 

a awaryjność?

komfort pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Zalezy kto jakie ma gospodarstwo i na co moze sobie pozwolic. belarus jest tani ale duzo moze. dla mniejszych gospodarstw gdzie nie bedzie pracowal duzo to wytrzyma wiele lat. dla bardziej wymagajacych zetor chociaz niektorzy mowia ze jakosc wykonania jest gorsza niz tych starych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jest tak, ktoś kupił łade i się cieszył że tanie części i kawał fury, ktoś inny wolał dołożyć i wziąść np. felicje, która to lepszy design miała i bardziej "cywilizowana była" a ktos inny kupił audi lub bmke, każdy woził swoje 4ry litery, a czy ten co kupił łade śmiał się z tego co ma audi że kasy wywalił czy odwrotnie to już inna sprawa

Tak się sklada ze miałem łade i poznałem co to znaczy technika rodem ze wschodu, co z tego że silnik i główne podzespoły potrafią wytrzymać dużo jak inne rzeczy, jakość montażu wykonania i niektóre rozwiązania techniczne są poprostu szokujące!!! I pomimo że "mocna" i mało pali napsuła troche nerwów i zjadła czasu, w końcu ciągnik to wizytówka gospodarstwa, a jeśli tak przekonani do radzieckiej technii jesteście, zapraszam posiadaczy i zwolenników belarusa do zakupu samochodów łada na białorusi, samary, a nawet wersje sportowe 110tki , ba za 4 tyś usd jest do kupienia nowa nadal o dziwo produkowana nawet 7mka (czyli ta podobna do dużego fiata jak by ktoś nie wiedział), chwalicie belarusy a w garażach pewnie sprowadzany zachodniak stoi? ;) ,

ps. nie ma takiego może zapotrzebowania albo obrotnych importerów ale z prywatnego importu jest kilka nowych samarek w Białymstoku :P

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Myśląc tymi kategoriami to wszyscy belarusami powinni jeździć

 

a awaryjność?

komfort pracy?

 

Przeciez napisałem, że w Proximie jest lepszy komfort pracy...

Ale dobrze, że mi przypomniałeś o awaryjności.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Jeden facet ma Pronara 82 sa i do niego pług 5*35 na spręzynach z unii i mówi że pali mu 8l na mth a obroty nie schodzi po niżej 2000.

 

No tak ale hektar orze 1,5 - 2 godz albo robi podorywkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Orać ora ale szkoda traktora , ma pola równe i pagórkowate na pagórkowatych to praktycznie cały czas koła mu się ślizgają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Panowie!!!!!!!!! Robicie błąd i to bardzo duży. Porównujecie Proxime do MTZ 82. Do MTZ 82 czy Pronara powinno się porównywać model Forterra!!! , bo to jest odpowiednik tego ciągnika a nie ProximaI Proxima bazuje na ciągniku mniejszej konstrukcji, a mianowicie zresztą sami wiecie na starych modelach clasica, a to nie dość ze jest to ciągnik o słabszym silniku, masie i samym przeznaczeniu. Odpowiednikiem jest Forterra, bo ma w opcji odpowiednie moce silników, ma porównywalną masę, ilość biegów, rozmiary kół i to jest tak jak MTZ ciągnik z założenia jak ja to nazwę większy o innych możliwościach. A to że porównujecie Proximę do MTZa to moim zdaniem tylko o jej możliwościach dobrze świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ale chyba MTZ 82 i Proxima 8441 mają podobne moce?? ;) Myślę że porównanie jest całkiem na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Orać ora ale szkoda traktora , ma pola równe i pagórkowate na pagórkowatych to praktycznie cały czas koła mu się ślizgają .

Nie gadaj że 18,4/34 mu się ślizgają ;) , a właśnie w katalogach jest że proxima może mieć 18,4/34 koła tylne i tam właśnie przy przednich 13,6 a przy tych co u nas 16,9/34 to 12,4 przód powinno być dlaczego w polsce wszystkie proximy mają wiekszy balon przód, a tak wogóle to chyba nikt w galerii nie ma 18,4 kół w proximie a może ktoś wie ile dopłaty jest za takie opony i jakie wtedy z przodu są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tommy silnik zetora Proximy bez turba osiąga moc ok 62 km - MTZa 82 bodajże, Zetor z turbem już 82km, A MTZ? -coś koło setki. Tak jak pisałem inna pojemność, masa itp. Proxima to jest po prostu clasic wyciągnięty na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Tommy silnik zetora Proximy bez turba osiąga moc ok 62 km - MTZa 82 bodajże, Zetor z turbem już 82km, A MTZ? -coś koło setki. Tak jak pisałem inna pojemność, masa itp. Proxima to jest po prostu clasic wyciągnięty na maxa

Nie sprawdziłeś kolego co i jak, bo wszystkie proximy mają turbo nawet ta 61 km, a nowe proximy mają do tego intercooler poza 6441 tylko, pozatym w proximie silnik to jest coś zmodernizowanego z 914stki i chyba nie ma nic wspólnego z silnikiem z z clasika ;)

 

a pozatym te porównania to już są śmieszne porównywaliście proxime z new hollandem td o 5 - 10 % lepsze parametry w proximie okrzykneliście że td nie ma polotu do proximy, teraz pronar bo troche ciężejszy i większy rozstaw osi i już zaczynacie, prawda jest taka że jak zaglądam do galerii tak i proxima 8441 i pronar ciąga te same graty tak samo, może w pronarze silnik jest oszczędniejszy,a le jak by wstawić licznik motogodzin do pronara lub licznik godzi zegarowych do proximy były by mniejsze rozbierzności a może nie nie wiem,

ważniejsze chyba to jakie przebiegi wytrzyma maszyna i awaryjność i komfort.

 

Zamiast licytować się czego jest 3 mm więcej na papierze pochwalcie się ile mtg zrobiliście proximami i pronarami i czy mieliściejakieś awarie w tym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

8441 ma 62 bez turbo a 82 z turbo ;)

Dla porównania 3 lata temu ja z ojcem kupiliśmy na sapard zetora5340 o mocy 62,5km a wujek w tym samym czasie kupił

pronara 82sa i z tego co ja widzę to z pronara jest badziewie po 400mth całą tablice z tymi zegarami szlak trafił naprawa kosztowała 500 zł od 4 miesięcy jezdzi z włączonym przodem bo dzwignia od załączania przedniego napędu się zacieła a i silnik zaczyna powoli ciec ,zaś zetorowi nic nie jest tylko akumulator trzeba po 1200mth wymienić i to wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja uwazam ze nalezy porownywac ciagniki o zblizonej cenie bo wtedy jest latwiej wybrac co jest pod jakim wzgledem lepsze lub bardziej sie oplaca. pronara 82sa moim zdaniem nalezy zestawic z zetorem 7340 a zetora proxime mozna porownywac z pronarem 82saII drugiej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

To ile w końcu km ma ten zetor proxima 8441?? ;) Jak piszecie że ma 62 km-to ile w takim razie ma 6441-coś mi się tu nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To ile w końcu km ma ten zetor proxima 8441?? ;) Jak piszecie że ma 62 km-to ile w takim razie ma 6441-coś mi się tu nie zgadza.

Zajrzyj na strone zetora!!!

8841 - 82km

7441 - 72km

6441 - 62km!

a jakie momenty obrotowe mają to ho ho :P , dziwi mnie tylko gadanie że może i ciężki i szersze laczki to więcej troche pociągnie pronar, ale piszecie tu, jak i pewien dieler coś ściemniał że silnik pronara ma lepsze kopyto tzn odczuwa się ze jest silniejszy - co o tym sądzicie, przecież moment obr w proximie jest dużo wyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
8441 ma 62 bez turbo a 82 z turbo :D

Dla porównania 3 lata temu ja z ojcem kupiliśmy na sapard zetora5340 o mocy 62,5km a wujek w tym samym czasie kupił

pronara 82sa i z tego co ja widzę to z pronara jest badziewie po 400mth całą tablice z tymi zegarami szlak trafił naprawa kosztowała 500 zł od 4 miesięcy jezdzi z włączonym przodem bo dzwignia od załączania przedniego napędu się zacieła a i silnik zaczyna powoli ciec ,zaś zetorowi nic nie jest tylko akumulator trzeba po 1200mth wymienić i to wszystko B)

 

To czemu wciskasz ludziom takie głupoty że 8441 ma 62km?? :(

 

Od razu mi to nie pasowało. ;) Jeśli chodzi o sprawowanie się w polu to jednak przewagę może mieć Pronar :P Jednak szersze opony dużo dają.Wydaje mi się że Pronar jest także cięższy od Zetora :)

Ale jakby zmienić w zetorze oponki na 480,dodać obciążników to dawał by sobie jeszcze lepiej radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

nie ma sie co dziwic ze maja takie momenty. po prostu wszystkie silniki turbodoladowane maja znacznie wyzsze momenty niz ich odpowiedniki wolnossace. zobaczcie pronara 80km i 90km jaka roznica momentu a z II serii wszystkie maja turbo totez momenty wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Aleście się panowie o te konie ścieli, a mi chodziło tylko o to, że proxima mająca 82 konie gdyby była pozbawiona turbiny miała by ok 60 paru koni i nie ma co tego silnika porównywać do silnika MTZa który ma 8o konie i większą poj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5
Nie gadaj że 18,4/34 mu się ślizgają ;) , a właśnie w katalogach jest że proxima może mieć 18,4/34 koła tylne i tam właśnie przy przednich 13,6 a przy tych co u nas 16,9/34 to 12,4 przód powinno być dlaczego w polsce wszystkie proximy mają wiekszy balon przód, a tak wogóle to chyba nikt w galerii nie ma 18,4 kół w proximie a może ktoś wie ile dopłaty jest za takie opony i jakie wtedy z przodu są?

Wiem co widziałem i koła mu buksowały cały czas prawie ale na górkach to nie ma co się dziwić przy takim pługu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Aleście się panowie o te konie ścieli, a mi chodziło tylko o to, że proxima mająca 82 konie gdyby była pozbawiona turbiny miała by ok 60 paru koni i nie ma co tego silnika porównywać do silnika MTZa który ma 8o konie i większą poj.

Nie masz racji ten silnik ma turbine żeby spełniał euro 2 bez turba też by miał tą moc, a nawet 6441 ma turbinke co przy pojemności 4,2 i mocy 61 km wydaje się zbyteczne, mało tego dołożono teraz intercooler żeby spełniał euro 3!

Silnik pronara 2 również żeby spełniał euro 2 ma turbo a moc ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ferdek nie mów mi że turbina nie wykręca mu mocy a chyba nie mierzą mu mocy bez turbiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

pronar 2 serii ma 80km z turbina tylko ma ta moc przy 1800 obr a nie 2200 o to jest ta roznica. turbo zwieksza sprawnosc silnika i powoduje lepsze spalanie paliwa co przeklada sie na czystosc spalin. podnosi sie tez moment obrotowy. pronar 2 jest takze wyposazony w intercooler co dodatkowo podnosi sprawnosc i ilosc dostarczonego tlenu do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj