Skocz do zawartości

Zdjęcie

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 22:51

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 druga sprawa, że teraz zaczepia sie cięższe maszyny, kiedyś nie było agregatów z wałami itp, pługów obracanych itp Z drugiej jednak strony firma powinna to przewidzieć i poprawiać stopy i grubości materiałów, a nie ciecie kosztów......

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Dzisiaj, 22:21
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2008 - 22:58

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Mi się nie podoba cały tył Proximy, zwolnice jakieś małe, most jak w c 360. Konstruktorzy widocznie odpuścili sobie ;). Cała Proxima nie jest zbyt nowoczesna, nie mówiąc o silniku. Dla przykładu taki MF 3060 z 1990 roku ma już rewers, biegi pod obciążeniem, lepszy silnik, podnośnik itp.

#63 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 23:02

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 To prawda Zetor już dawno powinien zaoferować w standardzie to co teraz oferuje za dopłatą lub w Proximie plus

#64 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 09:19

Dzisiaj miałem okazję przyjrzeć się Proximie 8441 :) A więc zauważyłem że;
-tylny most,zwolnice to są takie jak u mnie w 7011 :)
-ramiona podnośnika identyczne
-silnik miał turbo ale na wolnych obrotach rechotał jak 7011 ;)
-zbierał się ładnie,turbina ładnie gwizdała :D
-po szosie chyba leciał ze 40km/h

Ogólnie spodobał mi się ale ta konstrukcja podobna od tej z lat 80'tych-90'tych. :D
Ciągniczek jeszcze pachniał nowością. :D

ja jak obejrzałem proxe 6421 to zwolnice podobne jak w c-360, podnośnik tez tylko ze tłok wspomagający miał :D
skrzynia ,,czterdziestka" jest w opcji -moj znajomy tez brał z taką
co do zbierania się to jest tak jak w autach -benzyniak bedzie dynamiczny, lecz mniej silniejszy, natomiast diesel bedzie bardziej mułowaty ale silniejszy :D
i przy kupnie ciągnika powinni sie zwracać uwagę w jakich pracach bedzie pracował, jezeli bedzie jako traktor pomocniczy to spoko, ale jak by miał byc podstawowy (orka itd) to pewnie pronar byłby lepszy :)

Tommy -skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#65 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 05 styczeń 2008 - 10:06

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Hmm...mi osobiście tylko jedno się podoba w tych "nowych" Zetorkach...a mianowicie ich nazwa-"Proxima" hehe ;)

Ja bym wybrał Pronar-a! Ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że wszelkie działania na nie korzyść ciągnika typu lanie oranżady do zbiornika na Pronarze nie robią żadnego wrażenia :D
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#66 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 11:50

A widzieliście kiedykolwiek pęknięte ramie w takim zetorze? Bo ja nigdy, i nie słyszałem żeby były słabe...

Popieram. A co do Mtz czy to nie jest konstrukcja sprzed lat 80-ych ;)
Ze strony Belarusa:
1974.It was the year when MTW started batch production of a more powerful tractor, MTZ-80. This is the most numerous tractor model in the world.
http://www.tractors....w/history-e.htm

#67 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 05 styczeń 2008 - 12:38

A co do MTZ czy to nie jest konstrukcja sprzed lat 80-tych

A co w tym złego ?

Dzisiaj się robi produkty takie żeby jak najszybciej się zużywały. Kiedyś wszystko robiono na wiele, wiele lat ! Taki przykład...nasza poczciwa C-360, niektóre chodzą po 30 lat i jak na razie nie zamierzają się poddawać. Co innego wyroby nowe które po 10 latach użytkowania wyglądają gorzej niż te 30 letnie...Takie moje zdanie.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#68 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 13:11

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 No właśnie jak Zetor bazuje na starej technologii to już jest źle a jak MTZ to dobrze ;)

#69 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 13:17

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 @adikpl1 masz racje ;) MTZ jest na starej konstrukcji i jest dobrze.A jak zetor to źle.Przecież ta konstrukcja z lat 80'tych-90'tych była nie zawodna.Więc nie rozumiem w czym problem??W tym że zetor nie wprowadził nic nowego?

To co napisałem to tylko moje spostrzeżenia :D Nie napisałem że to źle.

#70 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 17:12

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 dobrze Tommy gadasz......... :rolleyes: skoro konstrukcja jest dobra, to można ja tylko udoskonalać. Tylko to mi się nie podoba, że za mało oferują w wersji podstawowej. Proxima Plus to powinna być podstawa. A co do tych zwolnic, to też już powinni się tego pozbyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:25

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 a ja dzisiaj po raz kolejny oglądałem proxe 8441 i zerknąłem na ogumienie
przód 320 a pronar 360
tył 420 a pronar 480
to juz najszersze jakie można do niej wziąć
można tylko wyższe, ale użytkownik sam stwierdził ze skrzynia czterdziestka i większe ogumienie to nie kompletnie mija z celem ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#72 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:31

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Z tyłu 420??To w 7011 takie mam ;)

Powinno być co najmniej 480 na tyle :P

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:35

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Jest szersszze ogumienie w proximach 18,4 tył można założyć, a jak ktoś ma szybką skrzynie to właściwie po co jeszcze w gumy inwestować, szybka skrzynia 4 tyś kosztuje to pewnie już hajsu szkoda się na gumy zrobiło ;)

stykną w proximie takie 18,4 ( V max 31 km/ha) czy do stndardowych szybka skrzynia V max niecałe 36 km/ha), no i co dodają na przód do tych 18,4 bo już niepamiętam?

#74 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:03

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 wedlug mnie proxima jest wygodniejsza i zwrotniejsza od pronara. ale pronar w ciezkiej robocie jest lepszy bo ciezszy i dluzszy. mozna do niego zaczepic ciezkie maszyny i bedzie stabilny. poza tym to cena pronara jest duzo nizsza i w uzytkowaniu bedzie tanszy bo malo pali i przeglady tansze

#75 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:26

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 A ja wole zetora sam mam i nie narzekam spalanie nie jest wysokie , jedynie na dotarciu chlał a teraz jest ok , praktycznie zero poważnych awarii a z drobnych awarii to czujnik od paliwa , świece , szyba raz pękła a co do uciągu to uciągnie pług unii 5*35 na 3,4kl gleby pola równe na głębokości ok 27cm przy obrotach 2000, a 4*35 to na 1700obr na głębokości ok 27cm wcale nie czuje.Jeden facet ma Pronara 82 sa i do niego pług 5*35 na spręzynach z unii i mówi że pali mu 8l na mth a obroty nie schodzi po niżej 2000.

#76 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:35

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Ja bym sklasyfikował tak te dwa ciągniki...
Pronar :
cięższy +
Mniejsze spalanie +
Tańszy w kupnie jak i w eksploatacji +
Szersze ogumienie +

Proxima:(jak na razie to tylko takie plusy znalazłem )
Ładna nazwa+
Wygodniejsza od pronara +
Mniej awaryjna +

Jak komuś sie zdaje, że źle mówię to pisać!

#77 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:53

Ja bym sklasyfikował tak te dwa ciągniki...
Pronar :
cięższy +
Mniejsze spalanie +
Tańszy w kupnie jak i w eksploatacji +
Szersze ogumienie +

Proxima:(jak na razie to tylko takie plusy znalazłem )
Ładna nazwa+
Wygodniejsza od pronara +

Jak komuś sie zdaje, że źle mówię to pisać!

Myśląc tymi kategoriami to wszyscy belarusami powinni jeździć

a awaryjność?
komfort pracy?

#78 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:55

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Ferdek chyba pierwszy raz się z tobą zgadzam ;)

#79 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:04

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 Zalezy kto jakie ma gospodarstwo i na co moze sobie pozwolic. belarus jest tani ale duzo moze. dla mniejszych gospodarstw gdzie nie bedzie pracowal duzo to wytrzyma wiele lat. dla bardziej wymagajacych zetor chociaz niektorzy mowia ze jakosc wykonania jest gorsza niz tych starych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:17

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441 To jest tak, ktoś kupił łade i się cieszył że tanie części i kawał fury, ktoś inny wolał dołożyć i wziąść np. felicje, która to lepszy design miała i bardziej "cywilizowana była" a ktos inny kupił audi lub bmke, każdy woził swoje 4ry litery, a czy ten co kupił łade śmiał się z tego co ma audi że kasy wywalił czy odwrotnie to już inna sprawa
Tak się sklada ze miałem łade i poznałem co to znaczy technika rodem ze wschodu, co z tego że silnik i główne podzespoły potrafią wytrzymać dużo jak inne rzeczy, jakość montażu wykonania i niektóre rozwiązania techniczne są poprostu szokujące!!! I pomimo że "mocna" i mało pali napsuła troche nerwów i zjadła czasu, w końcu ciągnik to wizytówka gospodarstwa, a jeśli tak przekonani do radzieckiej technii jesteście, zapraszam posiadaczy i zwolenników belarusa do zakupu samochodów łada na białorusi, samary, a nawet wersje sportowe 110tki , ba za 4 tyś usd jest do kupienia nowa nadal o dziwo produkowana nawet 7mka (czyli ta podobna do dużego fiata jak by ktoś nie wiedział), chwalicie belarusy a w garażach pewnie sprowadzany zachodniak stoi? ;) ,
ps. nie ma takiego może zapotrzebowania albo obrotnych importerów ale z prywatnego importu jest kilka nowych samarek w Białymstoku :P

Edytowany przez robertbara, 11 styczeń 2008 - 09:45.
Ort.

Dodaj odpowiedź