PIOTR281

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441

Polecane posty

PIOTR281    2

mysle ze posiadacze obu modeli beda szczerzy wobec siebie i obędzie się bez banów oraz ostrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mysle ze posiadacze obu modeli beda szczerzy wobec siebie i obędzie się bez banów oraz ostrzeżeni ;)

Może nie powinien bo nie mam ani tega ani tego ale nakrócej to podobno proxima mniej awaryjna i dużo wygodniejsza a pronar ma większy uciąg pomomo tej samej mocy wydaje się mieć silniejszy silnik tzn charakterystyka taka, no i dużo niższe spalanie takie są mity więc się nie czepiajcie że głupoty pisze i powtarzam plotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Na moje oko to nowe zetory nie zachwycają. ;) Jest to dużo gorsza konstrukcja jak ta z lat 80'tych.Podobno dobry komfort ale i w pronarze pewnie można go znaleść ;) Ale zdarzają się awarie (w galerii zdjęcie jak obrócił na panewce).Pronar to Pronar idzie do przodu kto wie czy za parę lat nie przegoni zetor.Ale nawet jak teraz trafi się dobry Pronar to będzie chodził jak szatan B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Na moje oko to nowe zetory nie zachwycają. ;) Jest to dużo gorsza konstrukcja jak ta z lat 80'tych.Podobno dobry komfort ale i w pronarze pewnie można go znaleść ;) Ale zdarzają się awarie (w galerii zdjęcie jak obrócił na panewce).Pronar to Pronar idzie do przodu kto wie czy za parę lat nie przegoni zetor.Ale nawet jak teraz trafi się dobry Pronar to będzie chodził jak szatan B)

no to co -napisze ktoś wady i zalety proxy??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
no to co -napisze ktoś wady i zalety proxy??

 

Napisać może tylko ten co ma proxime.Ty napisz wady i zalety Pronara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Napisać może tylko ten co ma proxime.Ty napisz wady i zalety Pronara B)

no to nikt nie ma proximy i kazdy mówi ze to rewelacja ;) B) ;)

no ludzie B) :D B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja mam proxima 8441 i jedyna wada jaka zauwazyłem to ze jest za letka i skacze pod obciązeniem w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Mój znajomy ma proximę 8441 i nie mówi na nią złego słowa, ma już ja 2 lata chyba albo i więcej i coś ok. 1000 mtg i nic sie nie działo. Fajnie się tym jeździ, według mnie dużo wygodniej i fajniej niż pronarem(proximą jeździłem 3 godz,a pronarem 30 minut więc ich dobrze nie poznałem ;) ) ale to tylko moje zdanie. Pronar może kiedyś dojdzie do poziomu zetora, ale teraz jest jeszcze w tyle i taka jest prawda. Jedyna wada proximy to spalanie w lekkich pracach, bo w ciężkich pali znajomemu tyle co 5314, którego miał, tyle że maszyny kupował parę lat temu do ciągnika 80 km i były trochę przyduże do ursusa, ale np. w transporcie to spali więcej od perkinsa a pociągnie to samo. Jest w okolicy kilka pronarów, ale nie panuje o nich zbyt dobra opinia, pokupowali je głównie ludzie, wcześniej mający MTZ, ciągnik ogólnie rzecz biorąc niezawodny, i zawiedli się na pronarze, woleliby teraz zetora albo NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no to ja zacznę:

Proxima skrzynię 30km/h z dziesięcioma biegami do przodu dwoma do tyłu a pronar 35km/h czternaście przód a tył cztery ;)

Proxima ma dwa wyjścia szybko-złączy a pronar sześć

Proxima ma elektrohydrauliczne sterowanie przednim mostem a pronar mechaniczne,

Proxima ma mechaniczne włączany WOM a pronar elektrohydrauliczne

Proxima ma udzwig podnosnika 4150kg a pronar 4500kg (dwa pionowe tłoki)

Proxima ma 2 reflektory robocze z przodu i 2 reflektory robocze z tyłu a pronar z przodu 4 z tylu 2

Proxima ma silnik turbodoładowany, pronar nie

pronar w standardzie ma 450kg z przodu a 100kg z tyłu -jak w proximie to sie postaram dowiedzieć

jeszcze dowiem się jakie proxima ma w standardzie ogumienie to dopiszę ;)

cena pronara to 80tys. ntomiast proximy 100tys


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Mój znajomy ma proximę 8441 i nie mówi na nią złego słowa, ma już ja 2 lata chyba albo i więcej i coś ok. 1000 mtg i nic sie nie działo. Fajnie się tym jeździ, według mnie dużo wygodniej i fajniej niż pronarem(proximą jeździłem 3 godz,a pronarem 30 minut więc ich dobrze nie poznałem ;) ) ale to tylko moje zdanie. Pronar może kiedyś dojdzie do poziomu zetora, ale teraz jest jeszcze w tyle i taka jest prawda. Jedyna wada proximy to spalanie w lekkich pracach, bo w ciężkich pali znajomemu tyle co 5314, którego miał, tyle że maszyny kupował parę lat temu do ciągnika 80 km i były trochę przyduże do ursusa, ale np. w transporcie to spali więcej od perkinsa a pociągnie to samo. Jest w okolicy kilka pronarów, ale nie panuje o nich zbyt dobra opinia, pokupowali je głównie ludzie, wcześniej mający MTZ, ciągnik ogólnie rzecz biorąc niezawodny, i zawiedli się na pronarze, woleliby teraz zetora albo NH.

nie prawda że tylko w lekkiej robocie pali wiecej, bo i pronar i proxima spala 8 - 9 l/mtg tylko że na odz zegarową w proximie wychodzi 10-12 l bo mtg są dużo krótsze, od perkinsa czyli 5314 w każdych warunkach te 2 - 3 l więcej spala, a to że pali tyle co perkins to pod warunkiem że pekinsem deptał ktoś w podłoge a zetrem tylko dotyka gaz bo każde depnięcie kosztuje, gdybyscie zetorowcy perkinsami jexdzili tak jak zetorami to by o pól mniej paliły.

 

ps. czy to prawda ze 8441 pali więcej od 7340? i nawet od starego 7745?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
nie prawda że tylko w lekkiej robocie pali wiecej, bo i pronar i proxima spala 8 - 9 l/mtg tylko że na odz zegarową w proximie wychodzi 10-12 l bo mtg są dużo krótsze, od perkinsa czyli 5314 w każdych warunkach te 2 - 3 l więcej spala, a to że pali tyle co perkins to pod warunkiem że pekinsem deptał ktoś w podłoge a zetrem tylko dotyka gaz bo każde depnięcie kosztuje, gdybyscie zetorowcy perkinsami jexdzili tak jak zetorami to by o pól mniej paliły.

 

ps. czy to prawda ze 8441 pali więcej od 7340? i nawet od starego 7745?

ja swojego sprawdzałem to przy 2tys obr. godzina zegarowa równa się motogodzinie ;)

ale na stronie zetora jest malo danych -nawet masy ciągnika nie ma (by najmniej nie widzę)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja bym wolał doposazyc proxime niz kupowac pronara a jak do proximy załozysz duze koła to leci 35 i wogule proxima jest duzo lepiej wykonczina niz pronar jak sie dba o zetora to jest super ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Nie wiem czemu mówicie, że w zetorze jest krótsza mtg bo ja słyszałem zupełnie odwrotnie i takie mam przekonanie, bo jak jechalem na młyn to zawsze przejechalem przez ok 1,5 mtg urusem a zetorem ok 1 mtg więc nie wiem ajk to się dzieje. Nie będe się kłocił ale zetor na pewno nie spali więcej od perkinsa w ciężkiej pracy bo miałem oba traktory i w orce spali mi mniej zetor niz ursus 360 3p. Inny koleś, którego rzadko widuje miał 7341 i wymienił też na proxime 8441 mówił, że pali mniej od poprzedniego modelu. Powstała w latach 90 bajka, że zetor dużo pali bo nikt nie miał dobrego sprzętu a teraz każdy to powtarza, ja wole zetora 5320 niż ursusa 4512 bo mimo takiej samej mocy jak się jedize zetorem to się czuje, że się jedzie, a ursus to jest dobry to oprysków itp, bo w polu to wymięka przy zetorze. Zaraz odezwą się krzyki, że jestem idiotą i że mój perkins to spalił tyle a tyle. Ja wiem swoje, perkins spali mnie od zetora tylko w lekkiej robocie i koniec, a co do pronara to pali z tego co słyszałem od uzytwkowników pewnego SKR mających pronara 82 , że pali tyle co zetor 7340 przy transporcie, ale pronar jest szybszy, więc spalanie jest mniej więcej takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja bym wolał doposazyc proxime niz kupowac pronara a jak do proximy załozysz duze koła to leci 35 i wogule proxima jest duzo lepiej wykonczina niz pronar jak sie dba o zetora to jest super ciągnik

,,ja bym wolał" -sorry ale temat jest o czym innym ;)

 

...Ja wiem swoje, perkins spali mnie od zetora tylko w lekkiej robocie i koniec, a co do pronara to pali z tego co słyszałem od uzytwkowników pewnego SKR mających pronara 82 , że pali tyle co zetor 7340 przy transporcie, ale pronar jest szybszy, więc spalanie jest mniej więcej takie samo.

no tak -pronar 82 ma ine ogumienie i inna skrzynię -około poleci 30km/h

natomiast 82SA ma skrzynię 35km/h plus ogumienie inne to blisko 40km/h pojedzie ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
no to ja zacznę:

Proxima skrzynię 30km/h z dziesięcioma biegami do przodu dwoma do tyłu a pronar 35km/h czternaście przód a tył cztery ;)

Proxima ma dwa wyjścia szybko-złączy a pronar sześć

Proxima ma elektrohydrauliczne sterowanie przednim mostem a pronar mechaniczne,

Proxima ma mechaniczne włączany WOM a pronar elektrohydrauliczne

Proxima ma udzwig podnosnika 4150kg a pronar 4500kg (dwa pionowe tłoki)

Proxima ma 2 reflektory robocze z przodu i 2 reflektory robocze z tyłu a pronar z przodu 4 z tylu 2

Proxima ma silnik turbodoładowany, pronar nie

pronar w standardzie ma 450kg z przodu a 100kg z tyłu -jak w proximie to sie postaram dowiedzieć

jeszcze dowiem się jakie proxima ma w standardzie ogumienie to dopiszę ;)

cena pronara to 80tys. ntomiast proximy 100tys

 

Marcin zgadzam się z tobą że zetor jest gorzej wyposażony ale teraz kwestia tego który więcej pociągnie(czytaj wytrzyma). B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

myslisz ze ty popełniłes ten błąd i kupiłes pronara to wszyscy muszą kazdy wie co to pronar i słyszy sie opinie o tym złomie jak kupowałem zetora to deler mi mówił ze handlował kiedys pronarem to zrezygnował bo miał juz dosc co z tego ze ma lepszy podnosnik jak leje sie z tego i ma 4 halogeny jak sie zaraz zepsują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Marcin zgadzam się z tobą że zetor jest gorzej wyposażony ale teraz kwestia tego który więcej pociągnie(czytaj wytrzyma). ;)

moze na wytrzymałosc to oba są dobre tylko zdecydowanie lepsze wykonanie ma proxima :D

 

myslisz ze ty popełniłes ten błąd i kupiłes pronara to wszyscy muszą kazdy wie co to pronar i słyszy sie opinie o tym złomie jak kupowałem zetora to deler mi muwił ze handlował kiedys pronarem to zrezygnował bo miał juz dosc co z tego ze ma lepszy podnosnik jak leje sie z tego i ma 4 halogeny jak sie zaraz zepsuja

stary a wiesz co Ty piszesz? -ile w 2004r. kosztowała proxima??

pronar kosztował 80tys a Proxima 130tys B) ;)

rozwagi troszkę B)

heh a zetora deler wcisnął Ci zetora by wiecej zarobić B)

co do hydrauliki to jest boscha PRZECIEZ TO ZACHODNIA B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
myslisz ze ty popełniłes ten błąd i kupiłes pronara to wszyscy muszą kazdy wie co to pronar i słyszy sie opinie o tym złomie jak kupowałem zetora to deler mi muwił ze handlował kiedys pronarem to zrezygnował bo miał juz dosc co z tego ze ma lepszy podnosnik jak leje sie z tego i ma 4 halogeny jak sie zaraz zepsuja

Opinia może zbyt brutalna, ale pronar i zetor to 2 różne światy JESZCZE. Czemu istnieja tematy pronar awaryjność, a o zetore może powstać tylko niezawodność? To nie do końca prawda, że stare zetory były dobre a nowe to złom. Nie porównujcie zetorów do JD, MF itp bo to zupełnie inna klasa, dotyczy to nawet ciągników SDF. Porónajcie go do farmera, pronara, ursusa itp. a wtedy wypada z nich najlepeij. Gdbyb zetor był wyposażony jak np. MF to kosztowałby tyle co MF, a wtedy kto by go kupił? Większość wolałaby zachodni traktor, a o tym spalaniu w zetorze, i jego badziewiastym wykonaniu to są mity a nie fakty. Spośrod traktorów w cenie ok 100 tys wypada zdecydowanie najlepiej, ale pronar może go zdetronizować bo ta firma się rozwija, ale póki co jest w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

menos ja tam nie narzekam na swego pronara malo pali co ma zrobic zrobi zpodnosnika sie nie leje i halogeny tez dzialaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Opinia może zbyt brutalna, ale pronar i zetor to 2 różne światy JESZCZE. Czemu istnieja tematy pronar awaryjność, a o zetore może powstać tylko niezawodność? To nie do końca prawda, że stare zetory były dobre a nowe to złom. Nie porównujcie zetorów do JD, MF itp bo to zupełnie inna klasa, dotyczy to nawet ciągników SDF. Porónajcie go do farmera, pronara, ursusa itp. a wtedy wypada z nich najlepeij. Gdbyb zetor był wyposażony jak np. MF to kosztowałby tyle co MF, a wtedy kto by go kupił? Większość wolałaby zachodni traktor, a o tym spalaniu w zetorze, i jego badziewiastym wykonaniu to są mity a nie fakty. Spośrod traktorów w cenie ok 100 tys wypada zdecydowanie najlepiej, ale pronar może go zdetronizować bo ta firma się rozwija, ale póki co jest w tyle.

ja jestem ciekaw jak sie spiszą te nowe zetory za kilka lat -teraz to szał robią bo nikt ich nie sprawdził -przecież 1000mth czy 1500 to malo ;)

co do tych starych (5211, 7211 i pochodne) to powiem ze to super traktory, jeszcze sie nie spotkałem ze złą opinią o nich, zobaczymy jak te nowe wypadną ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
menos ja tam nie narzekam na swego pronara malo pali co ma zrobic zrobi zpodnosnika sie nie leje i halogeny tez dzialaja ;)

drogi @menos proszę o odpowiedz co może się w halogenach popsuć ;)

żarówki są tego samego producenta co w zetorze B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

mniejsza o awaryjność ale nikt mnie nie przekona że perkins, czy mmz pali tyle co i zetor, zam ludzi którzy mają 4514 i 7245, oraz mtz 82sa i 7340, oraz wielu innych posiadaczy wyzej wymienionych ciągników oraz świerzych posiadaczy proxim, każdy powtarza że mtz w żadne roboce 10l na godz zegarową nie przekracza, z kosiarką lub belarką w 5l/godz się mieści i no ale to zasługa wom 1000obr/2300ob silnika, perkinsy z belarką w 4l się mieszcza, no i lekkie prce jak ktoś ma hodowle to nie tylko w polu rypie, perkins nawet 80km w lekkich pracach i nawet jak depcze się na gaz 3 -4 l/godz zegarową spali (jest dowód w galeri landini 85powerfarm) 3 l/godz z poznaniakiem) a zetor te 6 musi palic a zwłaszcza proxima jest kilka nowych z turami ludzie tylko powtarzają dobra maszyna ale ile to chla na zegarową z turem około 7 -8 l/godz wychodzi -szok!

co d mtg to stare zetory miały długie mtg nowe mają krótsze,

 

może najerzdzam zetora, ale zawsze powtarzam zetor to tylko do pola, a pekins do wszystkiego, no mmz jak dla mnie za gramotny, podsumowując gdyby tak proxime z perkinsem albo z mmz zrobili! ;) to by było códo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No a ja powtarzam. Zetor w pole, ursus pomocniczy, więc się dogadaliśmy-prawie ;) Zetor pali sporo w lekkiej pracy ale więcej niż 1, max 1,5 litra od ursusa nie spali, a w polu spali znowu o tyle mniej bo zetor jest stworzony do pola. Jak ktoś ma kasę i chce zetora do tura to już lepiej NH lub coś z SDF bo ani ursus(brak rewersu, słaba hydraulika, małą zwrotność) ani zetor(za duże spalanie) ani pronar(słąby przedni most, spalnie na pewno większe niż w NH czy SDF, i ogólnie słabe wykonanie). Z tych 3 traktorów kupiłby tylko zetora, pod warunkiem, że będzie to głowny traktor w gospodarstwie, bo jeśli jako pomocniczy to rzeczywiście się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj