Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

289 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:39

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Elementy cynkowane, zostaną pokryte jakimś specjalnym podkładem do ocynku? Byle jaka farba nie trzyma się cynkowanej powierzchni. Ile kosztuje cynkowanie na biało i złoto i czym się różnią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dzisiaj, 05:05
  •  

#42 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 08:07

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA @profus2 - będzie oddzielny włącznik.

@mariusz b - Kikoły :)

@Thomas - to że cynk bedzie świeży bedzie najwiekszym problemem. Robiłem próby na nowej blasze ocynkowanej ktora lezala 4 lata pod dachem i tam podklad epoksydowy a na to lakier i proba myjka 180bar/70*C/odleglosc od wylotu do blachy 3cm nie zrobiło żadnych uszkodzen :wacko: . Piekielnie mocno się to trzymało. No ale tu bedzie swiezy cynk - zobaczymy.

Zaraz jade po elementy do cynkowni to sie ich spytam co oni o tym sadza.

Cynk galwaniczny od ogniowego różni się technika cynkowania. Ogniowo tzn. zanurzeniowo - elementy cynkowane sa zanurzane w ciekłym cynku. Powłoka jest znacznie grubsza od tej uzyskanej w procesie galwanicznym (dla galwanicznego to raptem ok 10um - ale przynajmniej nie ma później problemów z gwintami . A cynk zółty od białego różni się tylko kolorem ;). Osobiscie jestem cichym fanem zółtego cynku (złoto dla ubogich :P ) ale w przypadku BAB w koncu wszystko oprócz bolca poszlo na biały cynk.Skoro elementy mosiężne będa cynowane, to stwierdziłem ze nie bede robić za duzego mixu kolorów , a do pobiału znacznie lepiej bedzie pasować biały cynk .

Dodany obrazek

II porcja.

Dodany obrazek

Podkład akryl na plaskich elementach również szlifowałem maszynowo - P400 na sucho i jazda w tumanach kurzu z podkładu :ph34r: .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Oj syfu to sie przy tym robi ...

Dodany obrazek

Najbardziej widoczne elementy wykonczylem P800 na mokro (celem 100% unikniecia rys pod lakierem).

Dodany obrazek

Trzeba było troche zmodzić nowe kobyłki :huh: .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Właśnie po to :). Kolorek półmat, dobrany do orginału.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Kolorowanki zaczęte :).

Dodany obrazek

Teraz powoli do pracowni wjeżdza zbiornik.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Mosiądz i alu po szkiełku, dziś mosiądz jedzie do pobiału. :)

#43 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 13:11

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Ja Serock. Często w Dębę bywam :P Pod Pomiechówkiem mam ziemię :)

#44 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 02 maj 2013 - 10:47

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dodany obrazek

Dodany obrazek

"Cynki" ;) wrociły. Elementy cynkowane ogniowo łącznie zwiększyły mase o 40kg :-O (z 430kg na 470kg) - wiec ok. 10%.

Dodany obrazek

Także pocynkowane jest gruuuubo - co widać. Sporo zacieków z cynku na krawedziach i grudek . Trzeba będzie dopracować.

Dodany obrazek

Gwinty niemalże przestały istnieć. Na szczęście cynk jest miekki wiec przegwintowane ich to nie problem.

Dodany obrazek

Nad 1 kratka siedziałem ok godziny . Teraz kratki dzisiaj ida do malowania proszkowego - na srebrno - ten sam kolor co felgi.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Niestety cynkowanie ogniowe starych wypiaskowanych (kiedys pomalowanych) elementów to nie jest taka prosta sprawa. Wszystko było ładnie wypiaskowane a i tak z nie obspawanych styków blach pod wplywem temperatury 450*C zaczał wyciekać syf zanieczyszczający cynk. Dobrze że i tak miałem w planach pokrycie cynku lakierem bo bez tego byłaby straszna lipa.

Co do trawienia cynku to polecono mi wode amoniakalna lub ocet .

Dodany obrazek

Wszystkie nowe sruby, podkładki i nakrętki, jakies 5kg lub wiecej ;) , wiekszość nierdzewnych, tylko tam gdzie wymagana była klasa 8 lub 10 twardosci zostały cynkowane.

Dodany obrazek

III porcja ;).

Dodany obrazek

Próbka pobiału juz odebrana.

Dodany obrazekZ

Nie mogłem się powstrzymać i jednak zdecydowałem się na więcej złota :-P.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Sciągacz też ma być ładny, a co !

Dodany obrazek

A tu juz nudny biały galwaniczny. Także będzie na detalach mix srebra z cyny i białego cynku ze złotem, do tego detale lakierowane proszkowo na czarny połysk. Mam nadzieje że nie będzie zbyt pstrokato .

Dodany obrazek

Oliwka do pompy.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Zbiornik został ogołocony z dodatków. Wszystkie krócce i wlewy - zostały zdjęte. Została tylko rura PCV w której idzie wałek. I juz zostanie, nie chce tego rozkrecać z powodu możliwych problemów z uszczelnieniem po złożeniu. Pooklejam, poosłaniam, potem dam nowe wykończenia wokół niej z czarnego poliuretanu.

Dodany obrazek

Jak na belgijską robote to zbiornik był sklejony nadzwyczajnie dobrze. Wstępnie wyszlifowany, dziś mycie zbiornika i jak zdarze gładzenie tego szpachla.

http://imageshack.us...08/87305442.jpg

Otwór po górnym "mocowaniu" wezyka wodowskazu został zaklejony.

http://imageshack.us...74/74843943.jpg

http://imageshack.us...16/85712216.jpg

Pęknięcie na boku zakleiłem także od wewnątrz.

http://imageshack.us...45/19295975.jpg

http://imageshack.us...22/92916899.jpg

http://imageshack.us...23/61717122.jpg

Detale ze zbiornika do selekcji - to kupic nowe, a tamto umyć. ;) itd.

http://imageshack.us...06/16564962.jpg

Zaraz smigam do lakierni proszkowej i po potrzebne zakupy.

#45 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 maj 2013 - 23:16

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dodany obrazek

Zbiornik solidnie umyty wewnatrz i na zewnątrz, wymatowany papierem P600 na mokro.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Fabryczne powierzchnie zbiornika także miejscami poprawiłem przy okazji ;).

Dodany obrazek

Przynajmniej rury wewnatrz zbiornika udało się odmyć - a raczej odszlifować papierem ściernym.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Wszystkie nowe O-ringi i opaski - moje ulubione szwedzkie ABA (wg mnie sa lepiej wykonane i sa mocniejsze od NORMY).

Dodany obrazek

Po obejrzeniu zdjęc nowego BAB Triprop dorobiłem kilka naklejek. Będe podążał za obecnie produkowanym orginałem ;). Naklejka "use only Walterscheid (...)" to juz moja osobista wariacja ;). Nie zrozumielismy się tylko z grafikiem nt. kolorystyki i poki co napisy DUOPROP sa cale białe, a nie czerwono-szare. Ale poprawione juz czekaja w drukarni.

Dodany obrazek

Wszystkie pierdółki pomyte mocnym roztworem DIMERa.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Octujemy elementy cynkowane :).

Dodany obrazek

#46 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 05 maj 2013 - 23:42

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Nie wiem czy dobrze rozumiem ten ocet ma na celu ''postarzyć'' ten ocynk pod podkład?
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#47 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:19

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dobrze rozumiesz :)

#48 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 07 maj 2013 - 07:11

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Świetna robota. Ile kosztowało cię cynkowanie ??

#49 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 09 maj 2013 - 01:10

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dzieki :).

Koszt cynkowania ogniowego elementów opryskiwacza to 815 zł.

#50 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 09 maj 2013 - 08:48

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Nie tak dużo kosztowało cię to cynkowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share deLord

deLord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:07

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Bardzo tanio,prawie jak za darmo.
Widzę że autor tematu nie ma co robić z pieniędzmi.

#52 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 maj 2013 - 07:39

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Jak coś ma być zrobione porządnie to musi trochę kosztować. Ogólnie @deLord to gratuluję podejścia do tematu

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#53 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 maj 2013 - 12:28

Widzę że autor tematu nie ma co robić z pieniędzmi.

Jakbym kupił taki nowy za 24.tys EUR to rzeczywiscie może i miałbyś racje - ale ze ten mnie wyjdzie (zakup + remont) poniżej 30tys.zł to mylisz się. Dodam ze najtanszy nowy opryskiwacz tego typu czyli polski Dominiak kosztuje ok. 50 tys.zł.

Edytowany przez vitoma, 10 maj 2013 - 12:31.

#54 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 maj 2013 - 20:09

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA @vitoma stosujecie taki specyfik jak gotowaną siarkę z wapnem? Wiem że na Dębę tym pryskają. Jak tak to opłaca sie jak najbardziej tyle kasy ładować w opryskiwacz, dziadostwo niszczy wszystkie elementy :/

#55 Share pietrek84

pietrek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 maj 2013 - 10:42

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA rewelacyjny projekt i gratuluje dokładności:)
Czy sam sprowadzałeś opryskiwacz z zachodu? Jeśli znalazłeś go w jakiś ogłoszeniach to czy mógłbyś podać link?
jeszcze gratuluje i czekam na dalsze fotki z remontu i finalnego produktu:)

#56 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 11 maj 2013 - 14:31

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA @mariusz b: Nie stosujemy cieczy kalifornijskiej (bo o niej piszesz), jedynie środki oficjalnie dopuszczone do użytku czyli te "ze sklepów".

@pietrek84: Opryskiwacz kupiony od firmy M-sort (www.m-sort.pl) .Szczerze polecam, to juz nasza 4ta maszyna kupiona od p. Marcina, co najważniejsze ma on inne podejście do tematu handlu jak 95% innych sprzedających. Krótko mówiąc konkretne i bez ściemniania.

Dodany obrazek

Elementy cynkowane ogniowo po 2 dniach pracy udało się przygotować do malowania.

Dodany obrazek

Z 2 wałków które wystawały z kolumny cynk został usuniety za pomocą palnika i szczotki drucianej na wiertarce. To jedyna metoda aby ponownie móc nałożyć łożyska na te wałki.

Dodany obrazek

Tutaj też musiałem wspomóc się palnikiem - w profilu w który wkłada się dyszel było mnóstwo "skwarek" wtopionych w cynk.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Szybka wycieczka do lokalnego sklepu przemysłowego i można było walczyć z obróbka cynku dalej :).

Dodany obrazek

Zacieki trzeba będzie zalać podkładem.

Dodany obrazek

No i juz n-ta (nie pamietam która heh) porcja lakierów.

Dodany obrazek

Pobiał gotowy.

Dodany obrazek

Nie byłbym soba jakbym czegoś nie zmodyfikował przy okazji. Bedzie to przyłącze 2 calowe do tankowania opryskiwacza ze studni głębinowej. Złączka będzie typu cam lock firmy ARAG. Do tego za złączka zawór odcinający 2' . Za pomoc przy doborze części serdecznie dziękuje p. Maciejowi Szwedo :).

Dodany obrazek

Paczuszka od firmy Bartnik ...

Dodany obrazek

A w niej wspomniane elementy do wlewu wody.

Dodany obrazek

I nowe złączki/ przyłączki - wszystkie które nosiły zewnętrzne ślady uzywania zostana wymienione na nowe.

Dodany obrazek

Kolumna w niektórych miejscach dodatkowo zostanie zabezpieczona barankiem.

Dodany obrazek

Nowa osłona do wałka odbioru mocy szerokokątnego 80* Walterscheid WWZ2480 -stare rury były za krótkie - wałek był przez nas przedłużany. Czekałem na nią przeszło miesiąc ale w końcu jest - nowiutka i czyściutka. Nie chciałbym juz nic kupować z części Walterscheid, powód - ta osłona kosztowała 900 zł. Krótko mówiąc ta firma ma bardzo ostre ceny .

Plus dla walterscheida za zółty cynk na łancuszkach :wub: .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez vitoma, 11 maj 2013 - 14:35.

#57 Share skryty

skryty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2013 - 15:19

@mariusz b: Nie stosujemy cieczy kalifornijskiej (bo o niej piszesz), jedynie środki oficjalnie dopuszczone do użytku czyli te "ze sklepów".

Zabrzmiało to tak jakby pryskanie "siarą" było przestępstwem...
Wysoko wyprowadzasz drzewa że potrzebujesz orpyskiwacz z wysoką kolumną i dwoma wentylatorami? Z tego co widzę to po wprowadzeniu odmian czereśni na podkładkach karłowatych to u nas w grójeckim takie kolosy już przestały być potrzebne i zastepuja je opryskiwacze z małą turbiną umiesczoną na górze kolumny lub tzw ośmiornice. Przy zakupie nie intersowałeś się opryskiwaczami z deflektorami kierunkowymi?

@Edit: Zapomniałbym, gratuluję wytrwałości i życzę dalszych sukcesów w renowacji!

Edytowany przez skryty, 11 maj 2013 - 15:21.

#58 Share AroCzewa

AroCzewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 maj 2013 - 19:49

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Widzę że poważnie podchodzisz do sprawy :) widać że nie pierwszyzna :) powodzenia :)

Edytowany przez AroCzewa, 11 maj 2013 - 19:51.

#59 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 maj 2013 - 20:21

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dość długo ten specyfik był u nas zapomniany ale teraz widzę że powraca do łask z powrotem. Ogólnie cała okolica u mnie teraz tym pryska. Podobno dość skuteczne i bardzo tanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 15 maj 2013 - 00:45

Zabrzmiało to tak jakby pryskanie "siarą" było przestępstwem...
Wysoko wyprowadzasz drzewa że potrzebujesz orpyskiwacz z wysoką kolumną i dwoma wentylatorami? Z tego co widzę to po wprowadzeniu odmian czereśni na podkładkach karłowatych to u nas w grójeckim takie kolosy już przestały być potrzebne i zastepuja je opryskiwacze z małą turbiną umiesczoną na górze kolumny lub tzw ośmiornice. Przy zakupie nie intersowałeś się opryskiwaczami z deflektorami kierunkowymi?

@Edit: Zapomniałbym, gratuluję wytrwałości i życzę dalszych sukcesów w renowacji!

To jak wg Ciebie poprawnie nazwać pryskanie sadu "miksturą" która nie jest dopuszczona oficjalnie do użytku ? Zreszta nie ważne, nie o tym temat, kończac dyskusje na ten poboczny temat zapewniam że opryskiwacz nie jest szykowany pod "siarę" i nigdy jej nie zobaczy, jakby miałobyć inaczej to raczej szkoda by było mojej pracy przy remoncie.

Sad to głownie jabłonie oraz w znacznie mniejszym stopniu wiśnie i grusze, drzewka jabłoni dochodzą do ok. 350cm, kolumna tego opryskiwacza ma 280cm (i to licząc od gruntu) wiec chyba wszystko do siebie pasuje. Chodzi o dobre dopryskanie wierzchołków drzew, a tego "klasyczny" opryskiwacz sadowniczy raczej nie zapewni.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

W koncu zapodkładowałem zbiornik, na początek podkład do tworzyw (promotor przyczepnosci) d*pont.

Dodany obrazek

Wygładzone miejsce naprawy zbiornika.

Dodany obrazek

Później na to epoksyd.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Cała reszta też juz w epoksydzie.

Dodany obrazek

Elementy polakierowane proszkowo - naprawdę ładny połysk wyszedł jak na proszek :).

Dodany obrazek

Na koniec przed lakierem podkład akryl wypełniający i kontrast.

Dodany obrazek

Wyszlifowałem szlifierka 1 bok i badziewna szlifierka mimosrodowa skila zastrajkowała....

Dodany obrazek

Standartowa długość życia tej szlifierki to jakies 3/4 remontu danej maszyny ;). Teraz własnie idzie juz 5ty raz na gwarancje. Mocno nie polecam, linia masters czyli niby profesjonalna, a od amatorskiej takiej samej rozni sie tylko tym ze mam dodany 1 uchwyt i na gwarancji nie marudza żę "sprzet do użytku amatorskiego, nie przeciążać" ;).

Musze sobie sprawic wydajniejszy kompresor i pneumatyczna szlifierke bo z tymi to sie nie da normalnie pracować.

Zakupiłem taka kolejna, jutro dojdzie, niestety do 300zł nic lepszego nie kupi się z tematu szlifierek mimosrodowych.

Dodany obrazek

Wycięta na plaźmie blacha 4mm pod cam locka.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

No i niestety trzeba było popsuć lakierek.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

W końcu dotarły poprawne naklejki na boki i skala na wodowskaz w wersji "wyskaluj to sam" ;).

Edytowany przez vitoma, 15 maj 2013 - 08:19.