vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

vitoma    52

Zab kupiłem na allegro wraz z mocowaniem (ok. 700zł), co do mocowania do wieszaków ciągnika to ja swoje wyciałem na plazmie (a otwory wierciłem), nie wiem czy mozna takie gdzies kupic ale nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Jaką posiadasz przecinarkę plazmową (chodzi mi o markę i model), z jakim kompresorem współpracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Mam nadzieję że remont C-330 też pokażesz na tym forum, bo mu tutaj wszyscy z niecierpliwością czekamy na Twoje dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

7bko.jpg

hkcg.jpg

 

Dorbiłem jeszcze taką podstawke podtrzymującą wałek po odpięciu opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ciekawie zrobiona, ale nie zbyt praktycznie, bo żeby podłączyć opryskiwacz to musisz ją ściągnąć i odłożyć, i nie jest przy opryskiwaczu, zawsze musisz o niej pamiętać żeby się nie zagubiła.

W moim jest taka podstawka na zasadzie zawiasu, jak pod wałek do pompy się ją daje i sama się blokuję, bez wałka kładzie się ją do przodu na zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Z tego co zauważyłem to można ją wyjąć z profilu na zaczepie i włożyć inaczej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

Vitoma

Mam małą prośbę mógłbyś przy okazji podczas pryskania BAB zrobić pare fotek i wstawić ;)

Chciałbym zobaczyć jak go ubrudzisz ;)

Nie no żartuje oczywiscie. Chciałbym zobaczyc jaki zasieg oprysku ma ten opryskiwacz w praktyce, czyli podczas pryskania.

Z góry dzieki.

PS. Bardzo ładnie sie komponuje c-360 z BAB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a może jakiś filmik z pryskania

a wiesz może jaką wydajność powietrza ma ten wiatrak Multi Wing przy kącie łopatek 40% i ile cm długości mają łopatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodziak1    0

Witam.

Mam pytanie czy zostały może Panu części starego rozdzielacza, ponieważ ostatnio zakupiłem taki opryskiwacz i potrzebuje kilku części, których mi brakuje. Jeśli można chciałbym sie skontaktować z Panem osobiście. Pozdrawiam.

Edytowano przez mlodziak1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Mały UP po sezonie pryskania :).

We wrześniu/październiku zrobiłem przy BAB:

-dorobiłem nadstawke kolumny (było 283cm teraz jest 313cm)

-dodałem 10tą parę korpusów rozpylaczy (potrójne)

-pocynowany świeży mosiądz

-pomalowane proszkiem kilka detali m.in. podstawka wałka WOM i blaszki obejm rur z kolumny

-nowe taśmy LED

-odświeżona farba na halogenach (orginał już odłaził - ciężko je było domywać).

-zmniejszyłem kąt łopat z 40* na 32,5* - teraz pryskałem cały sezon na pierwszym biegu przystawki a jest plan w bezlistnym okresie pryskac na 1 biegu, a później na drugim.

ToNcIG.jpg
XyNykw.jpg
9IBh2D.jpg

awliKN.jpg







 

8eMw2R.jpg

T9Fp8V.jpg

JcWiIN.jpg
7JV5HM.jpg
toU8nq.jpg
LEBvAG.jpg

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Trochę minęło czasu ale napisze, może ktoś doradzi. Mam do remontu pompę tłokową Hardi w opryskiwaczu sadowniczym, zdjęcie w mojej galerii. Częśći trzeba sprowadzić z Hiszpanii za kwotę 1000 zł. I nie wiem czy to warto, ponieważ w instrukcji pompy jest napisane aby przed pracą włączyć wom 540 obrotów i zwiększyć na maks cisnienie i niech chodzi 5 minut, potem ciśnienie na pół skali i znowu 5 minut i jeszcze ciśnienie na minimum i 5 minut. Toż to 15 minut, jak mam za każdym razem robić taki rytuał to wolę założyć pompę membranową. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj