Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

289 odpowiedzi na ten temat

#241 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2013 - 10:47

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Zobacz w tym sklepie czy te słupice są takie jakich potrzebujesz - http://sklep-rolnicz...la,3,30070,2730

Jak masz katalog części to z tej glebogryzarki to wpisz numer tej słupicy w wyszukiwarkę to na pewno znajdziesz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Dzisiaj, 13:26
  •  

#242 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 17:35

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA No wlasnie w tym sklepie zamówiłem te słupice 24.12 i realnie byly na stanie, juz mi wyslali i w poniedziałek dotrą.

#243 Share profus2

profus2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:10

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kolorami tak :D
John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

#244 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 15:10

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Pięknie wygląda opryskiwacz razem z c-360. W C-360 zmieniłeś naklejkę na dachu, czy mi sie wydaje?

#245 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 19:29

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Zmieniałem. Ojcu strasznie sie nie podobała taka kompletna informacja na naklejce Stawiski, ul. Smolniki itp itd ;) wiec ja troche skróciłem. Faktycznie moze i lepiej jest, gorzej napewno nie.

Spostrzegawczy jestes ;) .

#246 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 09:52

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kilka fotek z remontu gryzarki, wedle życzenia:

Dodany obrazek

Słupice przyszły, ale zostały już odesłane - nie pasowały (każda średnica była większa o kilka mm :( ).

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Trzeba się było więc przeprosić ze starymi, obciąłem z nich wytarte półosie i czekam obecnie na tokarza aż przyjdzie wytoczyć nowe.

Dodany obrazek

Części po powrocie z piaskowania zostały oczyszczone z resztek elektrokorundu.

Dodany obrazek

No i uwidoczniły się dobrze wszelkie wady spoin , pękniecia itp itd. Zostały usunięte.

Dodany obrazek

Przygotowałem orginalne bolce do cynkowania.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

No i można kłaść podkład epoksydowy na świeżo oczyszczone części.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Po wyschnieciu epoksydu wszystkie nieobspawane łączenia blach zostały uszczelnione Soudaflexem, ponieważ z nich zawsze pierwsza wychodzi rdza.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Taki kolor wyszedł realnie - łagodny pomarańczowy, który mocno wpada w czerwony.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Skończyło się na całym komplecie nowych noży, w końcu raz na 15 lat chyba można je wymienic :). a różnica długości stare-nowe jest znaczna, bo zreszta chyba widać na załączonych zdjęciach.

Dodany obrazek

Pod odkreceniu noży zabezpieczyłem wszystko pod nimi warstwa epoksydowej farby w sprayu RUST CONTROL (podkład + lakier - 2w1) - srebrna, bo akurat taka miałem w lekkim nadmiarze ;).

Dodany obrazek

http://imageshack.us...2/8643/fl8m.jpg

Noże przykręcałem na moment 180Nm, dałem oczywiście nowe podkładki sprężyste.

http://imageshack.us...4/8067/2jnk.jpg

http://imageshack.us...3/8360/dxw8.jpg

W międzyczasie robimy jeszcze głębosza 1-zębowego :).

Edytowany przez vitoma, 06 styczeń 2014 - 09:53.

#247 Share profus2

profus2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:26

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Głębosz masywna konsrukcja ;) Ząb też sam robisz czy kupujesz ? Ja mam 3 zębnego Bometa - świetna maszyna ;)
John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

#248 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,polonezy caro,polskie maszyny

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:31

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA pięknie mnie tez czeka remont takiej glebobyzarki

#249 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:03

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA a ja mam pytanie czy jest może taki komputer do opryskiwacza belkowego 400l do truskawek ?

#250 Share Zetek80

Zetek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:27

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Jestem pod wrażeniem wszystkich Twoich remontów,które uważnie prześledziłem.Estetyka oraz profesjonalizm jest Twoim głównym atutem.Nie mogę się już doczekać tego wyczekiwanego remontu C-330 i efektu końcowego glebogryzarki. Mogę śmiało powiedzieć,że od dłuższego czasu jesteś moim autorytetem do naśladowania. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:39

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Mi też głębosz jednozębny chodzi po głowie i nie powiem, zdjęcia od Ciebie zaoszczędzą mi roboty, choć nie powiem, że nie myślałem podobnie. Ja ząb kompletny kupię z UG, wyhaczyłem taki kompletny za 600zł, nówka oczywiście.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#252 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:58

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Głębosz masywna konsrukcja ;) Ząb też sam robisz czy kupujesz ? Ja mam 3 zębnego Bometa - świetna maszyna ;)

Ząb juz kupiłem kompletny z mocowaniem, dłutem i ciężarkiem z BOMETu własnie.

No taki 3 zebowy BOMET to jest maszyna do której wzdycham, ogladałem go z bliska i jakość jest wzorcowa. Mieliśmy właśnie robić głebosza a'la Bomet ale po przeanalizowaniu kosztów stwierdziliśmy że nie jest to opłacalne (lepiej kupić orginał Bomet).

a ja mam pytanie czy jest może taki komputer do opryskiwacza belkowego 400l do truskawek ?

oczywiscie. Poszukaj na allegro ktoś wystawiał nie dawno Bravo 180 do opryskiwacza polowego za ok. 3500zł i to była okazyjna cena.

Dzieki Panowie !

#253 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:08

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA niestety nie mogę nic znaleźć jest tylko coś takiego : http://otomoto.pl/cz...wy-A328881.html

a może wiedziałbyś jak wygląda ten mechanizm tnący ? http://tablica.pl/of...html#07d29c0c27

#254 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:02

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kolego @vitoma a po takim remoncie to ręka Ci nie dryga jak musisz taką maszyną wyjechać w pole? ;) Od dłuższego czasu obserwuję Twoje remonty i oby takich ludzi było u nas coraz więcej. Też zajmuję się remontami maszyn, ale bardzo mało ludzi przywiązuje uwagę jak wygląda jego stara maszyna po remoncie, ważne aby się kręciło i jechało. Chociaż się nie dziwię, bo aby odmalować niektóre maszyny potrzeba bardzo dużo godzin pracy, a to robi koszty :unsure:

#255 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:22

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA bravo 180 do polowego : http://allegro.pl/ko...3775702892.html (napisz do goscia email, pewnie to jeszcze maja)

Po takim remoncie przyjemniej sie pracuje wiedzac ze za ciągnikiem pracuje ładnie odświeżona maszyna :) Albo jak przyjemnie popatrzeć podczas pracy na lśniacy lakier na masce ciągnika.

A że się zaraz zniszczy ? Jak sie uważa i eksploatuje z głowa to efekt utrzyma sie długo, Ci ktorzy pisza ze po co malowac i tak sie zaraz porysuje/poobija, zapewne i nowy sprzet zdewastuja w 2 sezony.

Fragles to jakie remonty maszyn robisz i jakich ? Tylko mechaniczne ?

#256 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:43

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Robi się wszystko co z metalu poza samochodami, ciągnikami i statkami :P
Przerabiam, dorabiam, usprawniam, czasem tnę, gnę i spawam, toczę, frezuję i maluję ogólnie to się robi to za co chcą płacić ;)
Teraz jestem w trakcie remontu swego 42-letniego siewnika :unsure:

#257 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 17:39

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Naprawdę jestem pełen podziwu twoich remontów, wyglądają po prostu świetnie, co prawda ja też maluję maszyny ale w porównaniu z Twoimi pracami to ja jestem nikim :)
A powiedz mi jeszcze czy matowałeś ten podkład przed lakierowaniem, czy położyłeś lakier bez matowania? I pytanie z innej beczki: jak Ci sui e pracuje tym kluczem dynamometrycznym? Bo jestem na kupnie jakiegoś lepszego i nie wiem co wybrać, nie myli się czesto?

#258 Share Zetek80

Zetek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:05

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Kiedy kolejne fotki z remontu glebogryzarki?

#259 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:09

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA kol. Vitoma mógłbyś się podzielić informacją gdzie zamawiałeś te naklejki do BAB, bo jak się domyślam były robione na zamówienie a ja nigdzie w sklepie nie mogę znaleźć kompletu naklejek do ślęzy 1014.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share BOLO86

BOLO86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:22

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA Maraps naklejek do ślęzy 1014 znajdziesz na tej stronie http://sagrol-sklep....-3-default.html