vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitoma    52

Witam

Wzorem galeri z remontu naszej C-360 którą rozpocząłem rok temu : http://www.agrofoto....zualny-zdjecia/ zakładam temat-galerie z remontu opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps.

Zakładam że galeria zainteresuje agrofotowiczy, pamietam że niektórzy przy remoncie C-360 prosili mnie zebym "wyremontował coś jeszcze" na forum, więc ...oto i jest ;).

Opryskiwacz sadowniczy kolumnowy belgijskiej firmy B.A.B Bamps, model Duo Prop: http://www.bab-bamps...es/duoprope.htm .

Co tu dużo mówić strona internetowa firmy jest z minionej epoki (dawno nie widziałem tak brzydkiej i mało treściwej strony WWW) ale firma ta choć w Polsce mało znana, robi bardzo solidne maszyny, dosyć cenione na zachodzie Europy.

Rok produkcji 1997. Sprzet sprowadzony z zachodu, w naszych rekach od listopada 2011, jednak do tej pory wogóle nie uzywany - oczekiwał na remont.

Wysokość 285cm, 9 dysz na stronę.

Opcje dodatkowe w tym opryskiwaczu (wg strony producenta):
-"BAB high-pressure piston pump, low speed, 80 liters"
-"2 additional nozzles"
-"tires implement15.0/55-17 10 ply" (Vredenstein)

Jest w 100% sprawny technicznie, jednak co tu dużo mówić - nie wyglada zbyt świeżo.

Rama prawdopodobnie jest fabrycznie cynkowana (zreszta jest o tym mowa w opisie na stronie producenta) i dopiero lakierowana - bo nie ma na niej sladów korozji - przynajmniej póki co nic nie widze, no ale kolumna zaczęła rdzewieć.

Plany na remont to rozbiórka opryskiwacza (czy do "ostatniej śrubki" - tego jeszcze nie wiem ;) ), wypiaskowanie zardzewiałych elementów, pomalowanie całości lakierem akrylowym, pocynkowanie stalowych detali, nowy wodowskaz, dopracowanie elektryki, montaż oświetlenia LED dysz, odtworzenie wszystkich orginalnych naklejek itp itd :).

No to zaczynamy:



Może na zdjęciach nie wygląda to tak źle - ale w rzeczywistosci nie jest taki ładny.



I krok - mycie gorąca woda myjka + roztwór DIMER. Z zewnatrz i w środku zbiornik.



Miejscami trzeba było popracować ręcznie.



No właśnie - tu juz tak pięknie nie jest.



Nowy wodowskaz - rura plexi fi 40mm.


Przymocowany wstepnie.



Wytoczone zaslepki wodowskazu (poliamid).


Będzie troche z tym robotki :).


Umiejscowienie naklejek będzie takie jak w orginale.

Korytka do taśm LED - aluminium + klosz "soczewka".

CDN.

pozdrawiam
Piotr

--------------

FINAL - grudzien 2013:

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P


Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo :) Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...


Wodowskaz wyskalowany...


Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur :) .

No i kilka zdjęc detali:

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.

Edytowano przez yacenty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

zapowiada sie ciekawie

dobrze ze stworzyles temat, pewnie zainteresowanie bedzie niemale

powodzenia

 

jaki rozmiar opon?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Opony Vredenstein 15.0/55-17. Felgi 13.00/17.

 

Od jutra ostrzejszy start z praca nad BAB :).

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

kurde stary naprawdę przestanę Cię lubić ... znowu przez Ciebie zaczne wchodzić nałogowo na twój temat bo z 60-tką nadal nie mogę wyjść z podziwu co prawda tam brakuje mi że nie udoskonaliłeś jej pod względem komfortu ale i tak jestem pełen podziwu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

98112088.jpg

 

Owietlenie LED o której była mowa - jest to taśma LED 5050 (diody są większe i rzadziej rozmieszczone jak w tańszych taśmach 3528), barwa swiatła biała zimna, stopień ochronności IP68 - czyli najwyższy istniejący - licze ze wytrzyma prace w ciężkich warunkach ;).

 

85111127.jpg

 

No to lecimy z rozbiórką.

 

85913942.jpg

 

Przy okazji wylegiwania sie pod opryskiwaczem zrobiłem zdjęcie "podwozia".

 

52039848.jpg

 

Będzie co szkiełkować ;).

 

17374056.jpg

 

No tutaj juz zaczyna być widoczny syf w dużej ilości.

 

30912435.jpg

 

78278205.jpg

 

A tutaj jeszcze jest jeszcze "lepiej" ...

 

Pierwsza napotkana trudność przy rozbiórce- wiatraki nie chca zejść z wałków - to było do przewidzenia :D .

 

43523714.jpg

 

Ale kilkadziesiąt minut pracy i z kawałków stali które były pod ręką udało się stworzyc taki prymitywny sciągacz.

 

47233269.jpg

 

Jeszcze tylko nawiercić i nagwintować po 3 otworki M10 w kazdym wentylatorze....

 

77304731.jpg

 

przykrecic sciagacz....

 

93083684.jpg

 

No i wentylatory są nasze.

 

65188167.jpg

 

15500318.jpg

 

Ten biały proszek to oczywiscie utlenione aluminium ... :ph34r:

 

96193890.jpg

 

37883498.jpg

 

Zastanawiam się jak odswieżyć końcówki przewodów hydraulicznych - jeszcze nie zdecydowałem.

 

22154859.jpg

 

64819776.jpg

 

66399331.jpg

 

Tu trzeba będzie wyprostować, a jak się nie uda - wspawać nowe.

 

40562750.jpg

 

Wszystkie sruby po odkreceniu opisywałem ile szt. i gdzie były wkrecone. Oczywiście wszystkie sruby, podkładki i nakretki będą nowe, prawdopodobnie w większości nierdzewne.

 

93369933.jpg

 

Najprościej odrazu segregować ...

 

81885734.jpg

 

Demontaż kolumny to był ciężki (i to dosłownie :P ) orzech do zgryzienia.

 

69525875.jpg

 

58197608.jpg

 

18180078.jpg

 

38360172.jpg

 

71362806.jpg

 

33685718.jpg

 

Troszke brudku się tu zebrało.

 

73526430.jpg

 

Coś mi się wydaje ze poprzedni wlaścicieł mył ten opryskiwacz mniej-więcej raz na sezon. :ph34r: Z kolumny w ramach przygotowania do piaskowania zeskrobałem 7,50kg syfu.

 

 

24839913.jpg

 

98264355.jpg

 

84906775.jpg

 

48017084.jpg

 

Węże i opaski pójdą raczej nowe, krócce do mycia.

 

95889187.jpg

 

45488372.jpg

 

24760350.jpg

 

Na jutro zostało odkrecić koła i oś. Jednak chyba rozbiórka odbędzie się do ostatniej śrubki :P .

 

69395288.jpg

 

67077926.jpg

 

Ktoś się orientuje w jakim sklepie internetowym kupie uchwyty RAPR3 ??

 

Póki co to by było na tyle :).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Napisz do nich na przykład

http://phulech.pl/uchwyty.html


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Jasne, 5m taśmy LED 109zl z wysyłka, a 5 czy 6m korytek (nie pamietam juz ile kupiłem)+łączniki+zaślepki 187zł z wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

tą toyotę też odnawiałeś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Tak, Toyote i Stilla tez . Ale to juz kilka lat temu.

 

Uchwyty do przewodów juz bede miał dzisiaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

A możesz mi powiedzieć jaką masz butle od gazu przy toyocie bo taka jakas inna ja przy jungheinrichu mam taką zwykłą jak do domu tylko z innym gazem w środku i strasznie drogo to wychodzi szczególnie jak w sezonie wózek lata całe dnie po hali ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nie wiem co to za butla, taka była jak juz kupiliśmy ten wózek, a przyjechał on z Niemiec - może u nich standartem sa wlasnie takie butle przy wózkach. A tak BTW to wózki jeżdzą na tym samym gazie co zużywają kuchenki -przeciez LPG to właśnie propan-butan.

 

 

 

34021018.jpg

 

 

47493091.jpg

 

 

 

Zaspawałem kilka zbednych otworów.

 

 

34380764.jpg

 

 

66121826.jpg

 

 

Wstepne przygotowanie do piaskowania .

 

 

 

40555842.jpg

 

 

 

Jedną z siatek trzeba było nieco ponaprawiać.

 

 

69977782.jpg

 

 

 

Do szlifowania spawów pod lakier polecam uzywać tarcz listkowych . Wychodzi to znacznie bardziej gładko. A tarcze SILVER za 2,20zl/szt sprawdzaja się tak samo dobrze jak 3-4x droższe Klingspory. Szczerze je polecam .

 

 

27024008.jpg

 

 

 

Górna pokrywa kolumny pójdzie do wymiany. Nie dość ze zardzewiała to pogięta.

 

 

76557158.jpg

 

 

 

Rame musiałem umyć od środka żeby móc ocenić jej faktyczny stan.

 

 

43336406.jpg

 

 

 

Przy okazji umyłem też pozostałe brudne podzespoły.

 

 

56140903.jpg

 

 

 

Czyli rama jednak idzie do piaskowania. Od srodka w kilku miejscach zaczeła korodować.

 

 

59812249.jpg

 

 

42426987.jpg

 

 

 

No właśnie - wszystko Walterscheida. Nie chciałbym dokupować do tego żadnej części zamiennej (z powodu cen tej firmy) .

 

 

39428067.JPG

 

 

74835500.jpg

 

 

99223230.jpg

 

 

Pierwsze podejścia do prostowania kolumny - łycha od TURa okazała się być za lekka, jako przeciwwaga dla lewarka.

 

 

 

87622677.jpg

 

 

 

Zaparliśmy (przy prostowaniu pomagał mi kolega) kolumne o tregre na stropie z pomoca profila 100x100 i tym razem nie było przebacz .

 

 

99606906.jpg

 

 

32972242.jpg

 

 

 

Profesjonalne podstawki pod żabe, prawda ??

 

 

46027279.jpg

 

 

 

No i poszlo w 100%, zgiecia nie widać wogóle (choc na zdjeciu wydaje sie byc inaczej - to zapewniam ze jest zupełnie prosta).

 

Ufff obyło się bez wycinania i wspawywania blachy.

 

 

40446723.jpg

 

 

 

W tzw. miedzyczasie dotarła przesyłeczka z naklejkami - możcie się domyślić jaki remont jest u mnie jeszcze na horyzoncie .

 

 

68005991.JPG

 

 

 

Jedynym sladem po zgieciu kolumny została jeszcze wygieta 1 kierownica powietrza.

 

 

22349019.jpg

 

 

 

No więc bardzo delikatnie ja "zdemontowałem" .

 

 

43553350.jpg

 

 

 

New vs Old.

 

 

94514093.jpg

 

 

52705576.jpg

 

 

 

 

Łożyska chodza ładnie, tylko je później nasmaruje.

 

 

 

10362461.jpg

 

 

 

Felgi pójda do malowania proszkowego.

 

 

17737638.jpg

 

 

 

No i golutka rama.

 

 

39640630.jpg

 

 

 

uuuppss jajeczko się zrobiło. Ale i to da się zrobić, juz to zawiozłem do zakładu do rozwiercenia.

 

 

52957689.jpg

 

 

45349406.jpg

 

 

 

Korytka do LEDów juz dociąłem i nawierciłem w kolumnie otwory by je umocować.

 

 

92652144.jpg

 

 

 

No i wspomniane nowe uchwyty Stauff'a. Pójda do mocowania rur i wezy na kolumne i wewnatrz ramy.

 

 

14393012.jpg

 

 

73651470.JPG

 

 

71798568.jpg

 

 

 

A takie uchwyciki może wiecie gdzie kupić ? Maja w środku średnice 8-10mm, były użyte do instalacji elektrycznej. Już w paru urzadzeniach tego typu uchwyty instalacji widzałem, ale w żadnym sklepie/w internecie nigdy ich nie mogłem namierzyć .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Mam 2 pytania.Jakim aparatem robisz te zdjęcia? Gdzie można kupić takie naklejki i ile kosztowały?

Edytowano przez TEVEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Zawsze zastanawiają mnie osoby pytające się o aparat przecież to sprawdza się jakąś sekundę (dosłownie). Sony DSC-H5.

Widzę do remontu podchodzisz poważnie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Tak pobocznie w temacie gaz w butlach do kuchenki na inne proporcje składników niż ten do wózków oczywiście wózek będzie chodził na kuchenkowym ale to nie jest ten sam gaz ;) nie wiem jak u ciebie ale ja przez przepisy musiałem kupić taką "klatkę" do butli i mam je wymienne a ty widzę napełniasz ;) A co do naklejek widzę ze wywrotnica będzie remontowana a tak z ciekawości jaki masz sortownik ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

jest to też LPG do CNG to nie wiem gdzie bym stacje znalazł bo najbliższą to mam chyba w poznaniu czyli 120 km :D ale litr CNG cos koło 1 zł chodzi wiec jak do jeżdzenia po poznaniu to się strasznie opłaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Naklejki projektuje mi w Corelu od podstaw (wszystko jest rysowane na wzor orginałów) mój przyszly szwagier . Musze przyznac ze kopiowanie orginalnych naklejek wychodzi mu niemalże idealnie. :D Potem drukuje to w drukarni, za te ze zdjecia (+jeszcze 5szt sporych naklejek ktorych nie ma na tym zdjeciu) wyszlo 220 zł. To sa naklejki na 2 urzadzenia - wywrotnice Greefa HD1211 oraz kosiarke AEDES AS3200.

 

Sortownica to nic zaawansowanego, popularny baczek w ostatniej, odświeżonej wersji czyli Greefa A3-UP.

 

Jutro kilka nowych fotek ...

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No to sortowniczek jak na gospodarstwo na twoim poziomie lipka trochę :D ja się rozglądam za jakimś 4 rzędowym wagowym z kolorkiem ;) Jak kupie to zrobisz mi remont :D bo tam potrzeba dokładności a to chyba twoja główna cecha :) Naprawdę cię podziwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No do hd1211 to niezbyt pasuje bo to suchy rozładunek najwyzszych lotów, a baczek ...to tylko baczek ;) choc moj UP jest dosyć świeży, 1996r. prod.

 

Dzieki za uznanie ;).

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

W koncu znalazłem dobre zdjecia nowego opryskiwacza BAB : http://babbamps.com/oferta.php?prod=3 - Triprop czyli nastepca remontowanego przeze mnie Duopropa, ale widze juz ze tylne kratki wentylatorów sa fabrycznie srebrne itd. Teraz juz wiem jak wygladały nowe detale które mnie zastanawiały :) .

 

Fajna inowacja w nowszym modelu z umieszczeniem wszystkich zaworów odcinajacych na 1 panelu z boku opryskiwacza, ale ja juz nie bede tego przerabiał bo trzeba by strasznie duzo przyłączy totalnie przebudować.

 

34803912.jpg

 

Jakies 70% wszystkich elementów z opryskiwacza zostało wywiezione do piaskowania. Zostawiłem tylko te elementy na których nie było nawet centki rdzy.

 

71964035.jpg

 

o/t: Stwierdziłem ze dosyć chodzenia w zeszmaciałych łachach roboczych i kupiłem sobie kombinezon ;).

 

72478637.jpg

 

51034345.jpg

 

Nie wiem skad ta ziemia i szczatki trawy wzieła się między felga a oponą, na szczeście nie spowodowało to żadnych uszkodzeń.

 

94409303.jpg

 

Do przekładni napedzajacej wentylatory trzeba bedzie jednak zajrzeć. W górnej puszcza simering, a w dolnej 1 łożysko jest juz chyba bliżej końca swojego żywota jak początku.

 

84148523.jpg

 

3 najważniejsze elementy opryskiwacza.

 

75345508.jpg

 

25955219.jpg

 

A kartoników przybywa :D .

 

91815276.jpg

 

78710026.jpg

 

80275592.jpg

 

18799321.jpg

 

Jak widać tutaj też troche syfku narosło :P .

 

69192949.jpg

 

14446459.jpg

 

91974417.jpg

 

18787568.jpg

 

Koncówki Albuza musze pomyć i wtedy ocenić ich stan.

 

41749937.jpg

 

Przygotowane do szkiełka.

 

76116548.jpg

 

59614264.jpg

 

1 juz poszla w drobny mak, a druga czeka do poniedziałku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj