Skocz do zawartości

Zdjęcie

GLEBOGRYZARKA

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:28

GLEBOGRYZARKA Witam mam nadzieje że dobrze umieściłem ten post.Mam pszczoły kilkanaście uli ,mam koło nich poletko moje około 1 ar mam małą glebogryzarke http://allegro.pl/gl...3087742276.html podobną do tej i mam zamiar kupić http://moto.allegro....3123454294.html taki mały sienik i siać na tym poletu facelie,gryke lub słoneczniki i tu moje pytanie czy wystarzy przejechać tylko to glebogryzarką czy przekopać jeszcze żeby mi to urosło klasa V albo IV ale facelia taką lubi podobno :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GLEBOGRYZARKA Dzisiaj, 18:44
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:04

GLEBOGRYZARKA Taki sprzęt to na forum ogrodnicze chyba :P ta glebogryzarka na moje jakaś delikatna jest długo nie pociągnie

#3 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:40

GLEBOGRYZARKA to też tylko na 1 ar,ale obawiam sie ze chyba sam tego nie zrobie bo tu jest taka dorna że masakra ,no ale specjalnie nie będe sie rejestrował na forum ogrodniczym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share leniwiec

leniwiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 15:59

GLEBOGRYZARKA Taką glebogryzarkę to bym u siebie zajeździł chyba w godzinę :D A teraz na poważnie Na 1 ar to według mnie spokojnie Ci wystarczy tylko szkoda kasy na ten siewnik. Posiej to co chcesz ręką "jak leci" i najwyżej pograb to grabkami. Dziwi mnie to, że chcesz tak mały kawałek ziemi uprawiać dla pszczół u mnie na podwórku gościu trzyma około 80 uli i tam koło nich jest taki kawałek ze 20 arów, mówię mu żeby sobie coś tam posiał, a on na to że mu się nie opłaca bo za mało.

#5 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 17:00

GLEBOGRYZARKA

Witam mam nadzieje że dobrze umieściłem ten post.Mam pszczoły kilkanaście uli ,mam koło nich poletko moje około 1 ar mam małą glebogryzarke http://allegro.pl/gl...3087742276.html podobną do tej i mam zamiar kupić http://moto.allegro....3123454294.html taki mały sienik i siać na tym poletu facelie,gryke lub słoneczniki i tu moje pytanie czy wystarzy przejechać tylko to glebogryzarką czy przekopać jeszcze żeby mi to urosło klasa V albo IV ale facelia taką lubi podobno :)

Kolego siewnik jak najbardziej taki jest ok ale ta glebogryzarka to raczej nie do tego... silnik elektryczny to w twardej ziemi sie spali one raczej są do zabawy w miękkiej ziemi wcześniej czymś uprawianej , a nie było by najprościej nająć kogoś z gruberem czy agregatem dasz na flaszke i bedzie zrobione na fest

#6 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 18:02

GLEBOGRYZARKA każdy mówi jak uważa ja to chcę posiać żeby było kolorowo i tylko trochę pozytku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 13:10

GLEBOGRYZARKA jakie noże do glebogryzarki ciągnikowej polecacie chodzi o producenta??/

#8 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:44

GLEBOGRYZARKA jacek jak kończą ci się noże to dospawaj sobie żyletki z rotacyjnej. U mnie co roku z 10 ha tytoniu się tnie i wytrzymują bez problemu sezon ;)

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:41

GLEBOGRYZARKA Ja kupiłem na próbę kilka noży UNIA po 18zł i kilka z importu po 8zł.
Po dwóch latach eksplatacj zauważyłem że zużywają się w równym stopniu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#10 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 12:15

GLEBOGRYZARKA noże już kupione bezpośrednio od producenta 7,5 brutto ( w agromie są po 16zł(jesienią były po 14)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ciemnozielony

ciemnozielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 02:11

GLEBOGRYZARKA Mam taką malutką glebogryzarkę właśnie do ogródka. Wytrzyma spokojnie, ja moją (kupiona w netto) w ogródku trawnik podrobiłem, żadnych dużych kęsów - drobniutko. Nie bierze ona głęboko, może 5 do max 10cm. Tak powoli się nią kiwam na boki. Niestety dalej Ciebie szpadel czeka, bo za płytko uprawiona ziemia. Ja używam ją, jak pisałem i do niszczenia chwastów pod porzeczkami i przy płocie w sumie tego jest ? jakieś 3-4ary. Fajna zabawka, ale jak by nie spojrzeć, przekop szpadlem stary trawnik, który trzeba normalnie szpadle wycinać kostki (jak w czekoladzie) i później odwracać – jest co się męczyć i pozostają duże nierówności. A tak taką maszynką … fajna robota.

Dodaj odpowiedź