deer

KOŁA WĄSKIE (międzyrzędowe)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ptaszyna    170

Witam, proszę o poradę jakie tylne koła zastosować do ursusa 902 do rozsiewacza i opryskiwacza ciąganego, ja nie mam w tym temacie doświadczenia.

 

Do 902 instrukcja podaje 13.6-36 mają średnice jak 16.9-34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie proponujecie oponki do massey fergusona 255 ? Chodzi mi o oponki do międzyrzędzi. nigdzie nie mogę nic znalezć jakie by były odpowiednie. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

255 oryginalnie ma 12.4-32 to już są wąskie, dobre do międzyrzędzi. Chyba że spróbuj od rowera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że one są wąskie ale mimo wszystko są jeszcze za szerokie. nie mieszczą mi się w międzyrzędziach w kalafiorze i brokule a nie chcę zwiększać rozstawu sadzarki. W tym roku pożyczałem od kolegi ursusa c 330 i było ok. a ferdek jednak na tych oponach za szeroki jest i lipa

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

CIAPEK1981 ja mam w 360 waskie kola 8,5x44 i nawet sie mieszcza bez zadnych przerobek:)a predkosc mi z wrosla okolo 10-12%.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0
Napisano (edytowany)

Koledzy chciałbym założyć do mojego case CVX170 koła międzyrzędowe o rozmiarach:

przód - 270/95 R36 (11.2 R36)

tył - 380/85 R46

Oryginalne rozmiary kół (sprawdzałem w instrukcji obsługi), mają wymiary:

przód - 540/65 R30

tył - 650/65 R42

Czy stosunek między przednimi,a tylnymi kołami międzyrzędowymi będzie taki sam jak w oryginalnych kołach?

Policzyłem obwody i wysokości kół międzyrzędowych i oryginalnych.

 

wąskie przód: wysokość - 1427,4 mm

obwód - 4482,036 mm

wąskie tył: wysokość - 1814,4 mm

obwód - 5697,22 mm

 

oryginalne przód: wysokość - 1464 mm

obwód - 4596,96 mm

oryginalne tył: wysokość - 1911,8 mm

obwód - 6003,05 mm

 

Obliczyłem także ten stosunek w procentach: oryginalne - 23,4% wąskie - 21,33% Liczyłem z obwodów kół.

nie wiem czy dobrze to obliczyłem, jeśli dobrze to czy taka różnica jest dopuszczalna?

Nie chcę skpić czegoś w skrzyni zakładając złe koła. Skrzynia jest całkowity automat (S-matic), także w razie czegoś zepsucia wywołanego złą zbieżnością kół tylnych z przednimi to będę miał drogą zabawę z kołami.

Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie ;D

Edytowano przez szymon55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam. Potrzebuję kół waskich do ZETORA 6340. szerokość od 11.2 do 13.6. Nie wiecie przypadkiem gdzie sie znajduja jakies skladnice z takimi kolami? Jestem z okolic Lublina. Lokalizacja składnicy może być też z sąsiednich wojewodztw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Dzięki za info ale nowe mnie nie interesują. Widziałem gdzies kiedys ktoś sie ogłaszal z okolic Tarnobrzegu ale nie zapisałem sobie i teraz nie mogę go znaleźć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

panowie a takie pytanko

czy koniecznie musimy zgrać obwody kół przód - tył jezeli nie załanczamy przedniego napedu

teoretycznie chyba nic nie powinnno sie stac naped automatycznie sie nie zalancza u mnie

chce kupic waskie koła do MF 5435 teraz mam

380 85 r 28 i 460 85 r 34 zamiennik to 9,5 r 32 i 11,2 r 44

a co gdybym z przodu dał 11,2 r 32 bedą troszkę wyższe

 

odnośnie PRONARU ktoś wczesniej pytał to robią koła na indywidualne zamówienie

kiedys dzwoniłem do nich podałem dane to wysłali mi email z kosztorysem i dokładnym rysunkiem technicznym

Edytowano przez Pandanus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Potrzebuje wąskich koł do ciągnika z opryskiwaczem zawieszanym głownie do zbóż.

Ciągnik 100km, 4,5t masy własnej, opryskiwacz na tyle 2-2,5t + ok 1t na przodzie.

Czy koła 11,2r48 i 11,2r32 będą czy może lepiej szukać szerszych np 13,6r48 i 12.4r32 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJ6070    0

Mam opony w NH 540/65 R34 tył i 440/65 R24 przód. Chcę dokupić wąskie koła do międzyrzędzi. Czy koła 9,5-32 przód i 9,5-48 tył będą pasować? Wg kalkulatora zamienników te maja po 5,5% różnicy średnic i na przodzie i na tyle. Nie wiem czy ten % różnicy ma być najbardziej zbliżony do opon poprzednich czy między sobą?

A jeśli nie te, to czy może mi ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

panowie, zakupiłem koła 9,5-36 do zetka 7211.

jakie ciśnienie powinno być aby równomiernie zużywać bieżnik? ciągnik na tych kołach, głównie będzie chodził z anną i opryskiwaczem 800l.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Bedzie pan zadowolyny... chociaz bedzie szybko sie topil w opryskiwaczu

Wieczorem napisze ci ile jest w moich

 

 

 

 

Edit

2.2 atm

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

panowie szukam waskich kół do ciągnika do oprysków.

Masa ciągnika 6t, opryskiwacz 2tony.

obecne koła to 480/65/28 i 600/65/38

poratujecie jakimś kalkulatorem do wąskich kół?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dzięki przemol :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

panowie szukam waskich kół do ciągnika do oprysków.

Masa ciągnika 6t, opryskiwacz 2tony.

obecne koła to 480/65/28 i 600/65/38

poratujecie jakimś kalkulatorem do wąskich kół?

Naj lepiej zadzwoń do jakiejś firmy co robią takie koła i ci podadzą,

Ja mam z okolicy Krapkowic, Suchy Las lub coś podobnego, kupiłem w Marcinowicach w Agrohandlu, od ciebie to rzut beretem. Dobrali wysokość, roztaw., za nowe dałem 13 tyś netto z 3 lata temu. Używanych nie opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

panowie szukam waskich kół do ciągnika do oprysków.

Masa ciągnika 6t, opryskiwacz 2tony.

obecne koła to 480/65/28 i 600/65/38

poratujecie jakimś kalkulatorem do wąskich kół?

 

11.2r32 + 11.2r48 lub 12.4r46 albo jak chcesz zwiększyć prześwit to takie jak pisał @deer na pierwszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

tomek 13 za komplet 4 felgi, 4 opony?

wczoraj usłyszałem 25tys netto, co prawda nie w agrohandlu ale w innej okolicznej firmie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj