Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 lampka oleju w ciągniku sam

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rolnik_87

rolnik_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:48

C-330 lampka oleju w ciągniku sam Witam. Założyłem podstawę i filtr nowego typu, ciśnienie na wolnych obrotach (ustawionych na słuch) wynosi 1 na manometrze, a przy obrotach powiedzmy 1/2 gazu podnosi się do 4 i lekko za 4 i tak już zostaje (obojętnie czy silnik jest ciepły czy zimny). Jak silnik był zimny to lampka w ogóle się nie zaświeciła. Niestety jak silnik się rozgrzeje to zaczyna świecić ale po dodaniu lekko gazu gaśnie i już nie świeci. Może wystarczy tylko podnieść mu wolne obroty? Jak myślicie? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 lampka oleju w ciągniku sam Dzisiaj, 17:32
  •  

#22 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 30 sierpień 2013 - 23:17

C-330 lampka oleju w ciągniku sam Z prostej definicji wynika że jak się podnosi wolne obroty to przestają być one wolnymi obrotami. Jak mamy w ogóle rozumieć wolne obroty ustawione na słuch? Albo 1/2 gazu? Rozgrzany olej wątłej jakości traci dużo na lepkości i pompa nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia na wolnych obrotach, co powoduje, że kontrolka sie włącza. .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share rolnik_87

rolnik_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 15:32

C-330 lampka oleju w ciągniku sam Witam. Wiem, że wyraziłem się mało precyzyjnie ale nie mogę dokładnie określić obrotów ponieważ nie mam obrotomierza, a jako że jest to ciągnik własnej roboty to nie mam możliwości podłączenia go. Z tym olejem to się zgodzę ale z drugiej strony odkąd pamiętam to ten silnik pracował właśnie na Superolu SAE 30. Czyżby jakość produkowanego oleju spadła? Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz. A mianowicie po dodaniu gazu i przytrzymaniu silnika na wyższych obrotach lampka po jakimś czasie i tak zaczęła świecić. W czasie jazdy gaśnie. Po sprawdzeniu tego wszystkiego o czym pisali koledzy z forum ja bym to już tak zostawił ponieważ silnik póki co zachowuje się bezproblemowo. Pozdrawiam