mateusz1122

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz1122    15

Witam wczoraj moj sasiad dlubal kolo mf 4 cylindowego po czym zlozyl i chcial zapalic ale zapomnial ze zostawil szmate w kolektorze ssacym po czym jak zaplacil zaczol chodzic na 3 cylindry!!! Co sie moglo stac w komorze .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam nich wyjmie kolektor i wyjmie szmatę nich sprawdzi czy niema nic w głowicy bo mogło wciągnąć kawałek jeśli tak to czeka go zdjęcie głowicy aby ją przeczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

do kolektora niema prawa dostać się pył a co dopiero szmata ale myślę że nic złego nie powinno się stać ale musi wyjąć kolektor to na 100procęt i go dokładnie oczyścić sprawdzić dokładnie czy nic tam w zawory nie wpadło bo jak tego nie dopilnuje to czeka go kapitalny remont silnika. A co do pytania czy coś mogło się stać to oczywiście zatkało ten tłok na który nie pali

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Myślę że szmata przez zawory się nie przeciśnie, ale mogła zablokować dopływ i odpływ gazów przez to nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak nie przeciśnie się.... dla mnie na 95% jest pewne i będe się przy tym upierał, szmata podlazła pod zawór, tłok przywalił w zawór i jest głowica do roboty, nie wierze że jest inaczej za dużo takich przypadków widziałem, nawet kawałeczek nagaru czy troche płynu w cylindrze krzywi korbowody, rozwala pierścienie co dopiero szmata. Pewnie jak tłok przywalił w zawór to uciął szmatę, ale jak dla mnie od razu mierzyć ciśnienie sprężania i głowica do roboty.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Haha;P Zaraz przypomiałomi się jak robiłem kombajn i nie miałem filtra założonego;P A Szwagier lalik oparł się ręką o dolot;P to prawie mu rękawiczke zdieło z ręki ale widok jego miny bez cenny...Aż kombajn przydusiło heh A tu chłopaki proste Szmata wleciała w pierwszy ssący....Kolektor od kręcić i wyjąć przez ssący z głowicy. Jak szmata była duża to na bank wystaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

pewnie nie ma znaku po szlacie ja chyba szczura spalilem bo kolektor leżał sobe przy scianie zalozylem go odpaliłem coś zajęczało (tak jakby przyblokowało silnik) troche dymek poszedl i chodzi albo jakies szczury naciagnely smieci ale na pewno cos poszlo :D (ursus c360)

 

albo pomagałem sąsiadowi zapalać c330 wziąłem szmatę ropę i do kolektora, sąsiad zakręcił a szmatę wyrwało z druta c330 zaczął szczekać zgasił go po chwili odpalił i pojechał dalej, spalił ją :D.

 

i tu tez się zakładam ze po szmacie nie ma znaku :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie trza było gasic, tylko poczekac to by kominem wyskoczyła. A tak na poważnie pewnie zatkała wlot do jednego z cylindró. Kolektor trzeba odkręcić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

jak była mocno wciśnięta to możliwe że się zablokowała w kolektorze i blokuje dopływ powietrza. Jak nie było słychać jakichś stuków to raczej nie powinno być tragicznie. Musi rozebrać i zobaczyć.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak była mocno wciśnięta to możliwe że się zablokowała w kolektorze i blokuje dopływ powietrza. Jak nie było słychać jakichś stuków to raczej nie powinno być tragicznie. Musi rozebrać i zobaczyć.

 

Ja kiedyś paliłem wózek widłowy na knota z szmaty i tam jest perkins 3 cyl. kawał szmaty wciągło poszczekał i chyba wypluł bo po chwili chodził normalnie. Jak szmata była zwinięta to mogło zablokować zawór ssący ale ja bym zdjął najpierw kolektor bo może nic złego się nie stało. gdyby tłok uderzył w zawór to słychać by było metaliczny dźwięk takie dzwonienie. Nie zakładajmy najgorszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Przy takiej sile ssania to raczej wciągało szmatę pod zawór ,ścięło i poszła w komin (Kto próbował zatkać ręką kolektor przy pracującym silniku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Zawór pewnie zagięty tłok mu przy... heh kolega robił kiedyś przy Sprinterze i zostawił na kole zębatym śrubokręt i zapalił... kolo gdzieś ułamało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

śrubokręt a szmata to co innego :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Odkreć głowicę i zobacz co się stało. Ale jaka szmata to była koszula z guzikami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witam w tym tygodniu odkrecilem kolektor i szmate wyciagnolem nie byla przyblokowana jedynie troszke poszczępana. ciagnik pali i chodzi tak jak dawniej pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

A w pierwszym poście pisałeś że sąsiadowi wciągneło :D To dobrze że sie nic nie stało.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Czyli wyszło na moje :D Zawszę mówię- "powoli bo się roz..." . Przemyśleć parę razy co się zrobiło bo pomyłka może być kosztowna.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Wciągnelo szmate przez moją glupote, juz nigdy wiecej nie zatkam szmatą tylko owine workiem fociowym i obkleje tasma izolacyjna tak zeby wrazie czego nic nie wpadlo a jakbym zapomnial sciagnoc to pęknie worek foliowy pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja pamiętam podobną historię z warsztatów w TMR w Supraślu. Koledzy zakładali po remoncie silnika , głowicę do C362 i po odpaleniu ciągnik jakoś dziwnie pracował. Belfer zachodził w głowę co nie tak z tym ciągnikiem, dlaczego tak dziwnie pracuje silnik. My żeśmy konali ze śmiechu, a on przejęty :blink: latał wokół i nie mógł pojąć co nie tak z tym ciągnikiem. W końcu któryś z nas powiedział mu że kumplom szmate wciągneło . My druga grupa poszliśmy a Ci co składali ponownie rozbierali po godzinach, za karę. ;)

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj