Skocz do zawartości

Zdjęcie

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!!

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:25

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Witam wczoraj moj sasiad dlubal kolo mf 4 cylindowego po czym zlozyl i chcial zapalic ale zapomnial ze zostawil szmate w kolektorze ssacym po czym jak zaplacil zaczol chodzic na 3 cylindry!!! Co sie moglo stac w komorze .pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Dzisiaj, 17:27
  •  

#2 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:41

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! witam nich wyjmie kolektor i wyjmie szmatę nich sprawdzi czy niema nic w głowicy bo mogło wciągnąć kawałek jeśli tak to czeka go zdjęcie głowicy aby ją przeczyścić

#3 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:02

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! a tak to zatkalo cos?

#4 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:30

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! do kolektora niema prawa dostać się pył a co dopiero szmata ale myślę że nic złego nie powinno się stać ale musi wyjąć kolektor to na 100procęt i go dokładnie oczyścić sprawdzić dokładnie czy nic tam w zawory nie wpadło bo jak tego nie dopilnuje to czeka go kapitalny remont silnika. A co do pytania czy coś mogło się stać to oczywiście zatkało ten tłok na który nie pali

Edytowany przez sebastian84, 06 kwiecień 2013 - 18:34.

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:44

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Zjadło szmate, pewnie niema po niej śladu

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:47

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Myślę że szmata przez zawory się nie przeciśnie, ale mogła zablokować dopływ i odpływ gazów przez to nie pali.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:40

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Tak nie przeciśnie się.... dla mnie na 95% jest pewne i będe się przy tym upierał, szmata podlazła pod zawór, tłok przywalił w zawór i jest głowica do roboty, nie wierze że jest inaczej za dużo takich przypadków widziałem, nawet kawałeczek nagaru czy troche płynu w cylindrze krzywi korbowody, rozwala pierścienie co dopiero szmata. Pewnie jak tłok przywalił w zawór to uciął szmatę, ale jak dla mnie od razu mierzyć ciśnienie sprężania i głowica do roboty.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:12

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Haha;P Zaraz przypomiałomi się jak robiłem kombajn i nie miałem filtra założonego;P A Szwagier lalik oparł się ręką o dolot;P to prawie mu rękawiczke zdieło z ręki ale widok jego miny bez cenny...Aż kombajn przydusiło heh A tu chłopaki proste Szmata wleciała w pierwszy ssący....Kolektor od kręcić i wyjąć przez ssący z głowicy. Jak szmata była duża to na bank wystaje

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:37

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! pewnie nie ma znaku po szlacie ja chyba szczura spalilem bo kolektor leżał sobe przy scianie zalozylem go odpaliłem coś zajęczało (tak jakby przyblokowało silnik) troche dymek poszedl i chodzi albo jakies szczury naciagnely smieci ale na pewno cos poszlo :D (ursus c360)

albo pomagałem sąsiadowi zapalać c330 wziąłem szmatę ropę i do kolektora, sąsiad zakręcił a szmatę wyrwało z druta c330 zaczął szczekać zgasił go po chwili odpalił i pojechał dalej, spalił ją :D.

i tu tez się zakładam ze po szmacie nie ma znaku :P

Edytowany przez kravter, 06 kwiecień 2013 - 20:41.

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:02

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! @kravter dobrze że ci kabana nie wciągneło :lol: :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:24

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! jakby wlazł w kolektor... to kto wie :D

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:29

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Nie trza było gasic, tylko poczekac to by kominem wyskoczyła. A tak na poważnie pewnie zatkała wlot do jednego z cylindró. Kolektor trzeba odkręcić.

Edytowany przez hubertuss, 07 kwiecień 2013 - 19:31.

#13 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:42

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! jak była mocno wciśnięta to możliwe że się zablokowała w kolektorze i blokuje dopływ powietrza. Jak nie było słychać jakichś stuków to raczej nie powinno być tragicznie. Musi rozebrać i zobaczyć.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#14 Share grzesiek0782

grzesiek0782

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:59

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!!

jak była mocno wciśnięta to możliwe że się zablokowała w kolektorze i blokuje dopływ powietrza. Jak nie było słychać jakichś stuków to raczej nie powinno być tragicznie. Musi rozebrać i zobaczyć.

Ja kiedyś paliłem wózek widłowy na knota z szmaty i tam jest perkins 3 cyl. kawał szmaty wciągło poszczekał i chyba wypluł bo po chwili chodził normalnie. Jak szmata była zwinięta to mogło zablokować zawór ssący ale ja bym zdjął najpierw kolektor bo może nic złego się nie stało. gdyby tłok uderzył w zawór to słychać by było metaliczny dźwięk takie dzwonienie. Nie zakładajmy najgorszego :)

#15 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:36

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Przy takiej sile ssania to raczej wciągało szmatę pod zawór ,ścięło i poszła w komin (Kto próbował zatkać ręką kolektor przy pracującym silniku)

#16 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:29

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Zawór pewnie zagięty tłok mu przy... heh kolega robił kiedyś przy Sprinterze i zostawił na kole zębatym śrubokręt i zapalił... kolo gdzieś ułamało...

#17 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:49

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! śrubokręt a szmata to co innego :P zawór zgiąć to nie tak prosto :P przecież tłoki się wybijają a zawory chodzą :D pewnie zawór dostał ale nie zgiął się tylko uciął szmatę :P

#18 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:55

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! mateusz1122

gdzie ta szmata coś wiadomo

#19 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:35

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Odkreć głowicę i zobacz co się stało. Ale jaka szmata to była koszula z guzikami :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 15:51

wciagniecie szmaty przez kolektor!!!!!! Witam w tym tygodniu odkrecilem kolektor i szmate wyciagnolem nie byla przyblokowana jedynie troszke poszczępana. ciagnik pali i chodzi tak jak dawniej pozdrawiam :D

Dodaj odpowiedź