Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

88 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 15 kwiecień 2013 - 10:54

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) ale ja bym tego orką nie nazwał
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Dzisiaj, 19:51
  •  

#82 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 11:43

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) 60-ka nie ma prawa tam nawet podorywki zrobić. Tego co robi ten gościu nie da się pod żadną formę uprawy podciągnąć. Chyba że się stworzy coś w stylu...,. dziubanie.
KPK Kumurun Team

#83 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 15 kwiecień 2013 - 11:48

60-ka nie ma prawa tam nawet podorywki zrobić. Tego co robi ten gościu nie da się pod żadną formę uprawy podciągnąć. Chyba że się stworzy coś w stylu...,. dziubanie.

po 2 dniach wjeżdżam na to z z 60-tką z kultywatorem + kolczatka i na trzeci dzień wjeżdżam 30-stką z siewnikiem... W przeciwnym razie bym czekał do następnych deszczy i kolejnego przesychania. Ale da się? Da się, tylko trzeba chcieć i nie pedał do dechy, bo zaraz stanie w miejscu.
Czekam na filmik, jak ktoś chociażby z pustym podnośnikiem tak przez pole przejechał, ale przejechał, a nie został wisieć...

Edytowany przez wdaniel, 15 kwiecień 2013 - 11:52.

#84 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 11:57

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) No i co z tego że się da. Ale co? Przecież tam kawałka ziemi nie ma przewróconej. Resztki trawy z błotem wymieszane. To jest uprawa? Wiem że woda i błoto ale każdy inny ciągnik z napędem nawet słabszy coś by przewrócił ziemi. A ten tylko kołami zmarasił i nic więcej. O czym my mówimy o uprawie czy o taplaniu się w błocie? Bo to dwie różne sprawy.
Może gdybyś odkładnie odkręcił... albo dwie to coś by się uprawiło.
W tym błocie robota jest ponad możliwości 60-ki.

Edytowany przez seweryn20, 15 kwiecień 2013 - 11:59.

KPK Kumurun Team

#85 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:11

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) TO jest po prostu pusty przejazd po polu z bonusem w postaci spaprania pola. Weź to później upraw będzie ci sie ta trawa pchała, później nie będzie dało rady siać bo sie będzie zapychało i w żniwa 3t/ha pszenicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:36

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Zapewniam was, że sieję normalnie, nic się nie zatyka i zboże trawa nie przerasta. Jak w maju - czerwcu woda pola nie zaleje, to wyciągam z tego kawałka rzeczywiście 3t., ale z 0,5ha przy sypnięciu tylko saletry 100kg/ha, bo jak dam 150kg, to zboże zaraz powali.
Ja nie jestem teoretykiem, lecz praktykiem. Śmialiście się, że 60-tką w wodzie się nie da orki robić - to widzicie, że idzie. A ta trawa, co widać, to miedza i pierwsze kółko od miedzy.

#87 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2013 - 13:30

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) pamiętam, ze u mnie na jednym kawałku wystarczyło po przeżynać kolejami pole, by szybciej przeschło. takie oranie może pomoże, ale dobra uprawa to nie jest.

Proponuję powrócić do tematu, a tą dyskusję poprowadzić w innym dziale i temacie.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#88 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 16:57

Zapewniam was, że sieję normalnie, nic się nie zatyka i zboże trawa nie przerasta. Jak w maju - czerwcu woda pola nie zaleje, to wyciągam z tego kawałka rzeczywiście 3t., ale z 0,5ha przy sypnięciu tylko saletry 100kg/ha, bo jak dam 150kg, to zboże zaraz powali.
Ja nie jestem teoretykiem, lecz praktykiem. Śmialiście się, że 60-tką w wodzie się nie da orki robić - to widzicie, że idzie. A ta trawa, co widać, to miedza i pierwsze kółko od miedzy.

Zrozum że to nie jest orka tylko przejazd przez pole na pusto. a sypanie nawozu nie polega na tym że im więcej azotu tym lepszy plon. Trzeba odpowiednio dobierać składniki do zasobności gleby i zapotrzebowania rośliny.

Edytowany przez Ziel, 17 kwiecień 2013 - 16:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 14:49

Zrozum że to nie jest orka tylko przejazd przez pole na pusto.

Przejazd na pusto był by w momencie, jak by pług był podniesiony, a mi ziemię przewrócił, bo podnioszę tylko do wyskoku i zaraz w ziemię. Przejazd przez samą wodę nie stanowi takiego problemu, jak dojechanie do niej, a następnie wyjechanie z niej. W środę byłem w tym miejscu uprawiać, a dziś jadę w to miejsce siać. Jak posieję, to wstawię zdjęcie...

a sypanie nawozu nie polega na tym że im więcej azotu tym lepszy plon. Trzeba odpowiednio dobierać składniki do zasobności gleby i zapotrzebowania rośliny.

ja to rozumiem, a post mój się odniósł tylko powyższego...

Edytowany przez wdaniel, 19 kwiecień 2013 - 15:06.

Dodaj odpowiedź