danek72

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

Polecane posty

Zbyszko    695

Jeszcze znajdzie się jakiś fenomen co sześćdziesiątką we wodzie orze i wszyscy nie mogą go wychwalić a może ryż będzie sadził . Mój dziadek jakby z grobu wstał to by powiedział ,że nie ma jak koniem się orało jeszcze równiej niż c 360 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

jeszcze jedna kadencja obecnego rządu to na paliwo się nie wyrobi i do koni będzie trzeba wracać :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

jeszcze jedna kadencja obecnego rządu to na paliwo się nie wyrobi i do koni będzie trzeba wracać :lol: :lol: :lol:

 

Jak by do tego doszło to by nie było żadnego problemu ze zbytem . Nie wiem czy doczekamy ale starsi ludzie prorokują ,że te ciągniki i maszyny będą w pokrzywach stały tylko czy nie będzie paliwa czy się nie będzie opłacić sadzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

Ogladałem kilka Zetorów 7245 i 6245 i zle to nie wyglada tylko troche kosztuje zastanawiam sie czy z turem czy goły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Jeszcze znajdzie się jakiś fenomen co sześćdziesiątką we wodzie orze i wszyscy nie mogą go wychwalić a może ryż będzie sadził . Mój dziadek jakby z grobu wstał to by powiedział ,że nie ma jak koniem się orało jeszcze równiej niż c 360 .

Zgadzam się z tym, że koniem się lepiej orało i równiej. Co do tej orki 60-tką w wodzie, to masz tu: http://www.youtube.com/watch?v=t-NZlQmvO54 i nie bądź niedowiarkiem, tylko wierzącym. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli...

 

EDIT: jak by coś nie wypaliło, to: youtube.com/watch?v=t-NZIQmvO54

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ale ja bym tego orką nie nazwał


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

60-ka nie ma prawa tam nawet podorywki zrobić. Tego co robi ten gościu nie da się pod żadną formę uprawy podciągnąć. Chyba że się stworzy coś w stylu...,. dziubanie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

60-ka nie ma prawa tam nawet podorywki zrobić. Tego co robi ten gościu nie da się pod żadną formę uprawy podciągnąć. Chyba że się stworzy coś w stylu...,. dziubanie.

po 2 dniach wjeżdżam na to z z 60-tką z kultywatorem + kolczatka i na trzeci dzień wjeżdżam 30-stką z siewnikiem... W przeciwnym razie bym czekał do następnych deszczy i kolejnego przesychania. Ale da się? Da się, tylko trzeba chcieć i nie pedał do dechy, bo zaraz stanie w miejscu.

Czekam na filmik, jak ktoś chociażby z pustym podnośnikiem tak przez pole przejechał, ale przejechał, a nie został wisieć...

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No i co z tego że się da. Ale co? Przecież tam kawałka ziemi nie ma przewróconej. Resztki trawy z błotem wymieszane. To jest uprawa? Wiem że woda i błoto ale każdy inny ciągnik z napędem nawet słabszy coś by przewrócił ziemi. A ten tylko kołami zmarasił i nic więcej. O czym my mówimy o uprawie czy o taplaniu się w błocie? Bo to dwie różne sprawy.

Może gdybyś odkładnie odkręcił... albo dwie to coś by się uprawiło.

W tym błocie robota jest ponad możliwości 60-ki.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

TO jest po prostu pusty przejazd po polu z bonusem w postaci spaprania pola. Weź to później upraw będzie ci sie ta trawa pchała, później nie będzie dało rady siać bo sie będzie zapychało i w żniwa 3t/ha pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Zapewniam was, że sieję normalnie, nic się nie zatyka i zboże trawa nie przerasta. Jak w maju - czerwcu woda pola nie zaleje, to wyciągam z tego kawałka rzeczywiście 3t., ale z 0,5ha przy sypnięciu tylko saletry 100kg/ha, bo jak dam 150kg, to zboże zaraz powali.

Ja nie jestem teoretykiem, lecz praktykiem. Śmialiście się, że 60-tką w wodzie się nie da orki robić - to widzicie, że idzie. A ta trawa, co widać, to miedza i pierwsze kółko od miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

pamiętam, ze u mnie na jednym kawałku wystarczyło po przeżynać kolejami pole, by szybciej przeschło. takie oranie może pomoże, ale dobra uprawa to nie jest.

 

Proponuję powrócić do tematu, a tą dyskusję poprowadzić w innym dziale i temacie.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zapewniam was, że sieję normalnie, nic się nie zatyka i zboże trawa nie przerasta. Jak w maju - czerwcu woda pola nie zaleje, to wyciągam z tego kawałka rzeczywiście 3t., ale z 0,5ha przy sypnięciu tylko saletry 100kg/ha, bo jak dam 150kg, to zboże zaraz powali.

Ja nie jestem teoretykiem, lecz praktykiem. Śmialiście się, że 60-tką w wodzie się nie da orki robić - to widzicie, że idzie. A ta trawa, co widać, to miedza i pierwsze kółko od miedzy.

 

Zrozum że to nie jest orka tylko przejazd przez pole na pusto. a sypanie nawozu nie polega na tym że im więcej azotu tym lepszy plon. Trzeba odpowiednio dobierać składniki do zasobności gleby i zapotrzebowania rośliny.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Zrozum że to nie jest orka tylko przejazd przez pole na pusto.

Przejazd na pusto był by w momencie, jak by pług był podniesiony, a mi ziemię przewrócił, bo podnioszę tylko do wyskoku i zaraz w ziemię. Przejazd przez samą wodę nie stanowi takiego problemu, jak dojechanie do niej, a następnie wyjechanie z niej. W środę byłem w tym miejscu uprawiać, a dziś jadę w to miejsce siać. Jak posieję, to wstawię zdjęcie...

a sypanie nawozu nie polega na tym że im więcej azotu tym lepszy plon. Trzeba odpowiednio dobierać składniki do zasobności gleby i zapotrzebowania rośliny.
ja to rozumiem, a post mój się odniósł tylko powyższego... Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj