Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

88 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:53

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @danek72

ja napiszę chyba pod tym tematem chyba ostatniego posta ale powiem co mam na myśli

rozważ słowa osób które mają dany ciągnik i nie mówią że jest cacy to jest najważniejsze. Cała ta otoczka wokół mtz i zetora mnie irytuje bo teoretycznie dorośli rolnicy zachowują się jak handlarze, wciskając osobie zagubionej w temacie (tobie danek72) swoje zadufane opinie.

Wybranie ciągnika jest często kwestią przyzwyczajenia co możesz zobaczyć jak się licytują kto ile miał a jak miał mtz i zetora to lepszy jest ten którego ma obecnie, mimo iż technologia jest przestarzała porównując z zachodnimi

Potrzebujesz mało-awaryjnego ciągnika z przednim napędem w rozsądnej cenie największy wybór jest chyba w JD i Renault. Nie wierz też że jak kupisz zachodniaka to będzie się na okrągło psuł, bo to kwestia szczęścia.
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Dzisiaj, 08:29
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 05:44

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Nie zachęcam do konkretnego ciągnika. Wojna była o co innego. Jeśli ktoś pisał by bzdury o JD nie przejeździwszy nim nawet godziny też bym się do niego przyczepił.
Zawsze istnieje ryzyko że trafi się trupa mimo że wygląda nieźle. Osobiście pomyślał bym jeszcze o fendt. Jeździ u nas kilka, znajomy ma czterocylindrowego (nie wiem jaki symbol) naparza nim calutki rok, w zimie odśnieża. Osobiście podoba mi się ciągnik.

Edytowany przez seweryn20, 08 kwiecień 2013 - 06:00.

KPK Kumurun Team

#63 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:51

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @danek72
Za 35000 idzie kupić Deutz-Fahr'a Dx 4.50 albo Valmeta 605 lub 655 zwykłe proste mechaniczne ciągniki na pewno warte polecenia...
Ogólnie rzecz biorąc to czego byś nie kupił to będzie chodziło pod warunkiem że będzie on w dobrym stanie technicznym ;) Jak trafisz na ruinę to nie ważne czy to Fendt, MF czy MTZ każdy będzie się sypał i do każdego będziesz dokładał, dokładał i dokładał. Reasumując - nie szukaj konkretnej marki a bardziej konkretnego stanu technicznego bo mimo wszystko jest to ważniejszy aspekt niż marka, kolor czy wygląd maski :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:21

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Bardzo trafna riposta.
KPK Kumurun Team

#65 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:29

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @MgrLukash zgadzam się w 100%

@seweryn20 fendt jak najbardziej tak tyle że one będą nieco starcze niż było zakładane, czasem jeśli jest to ciągnik serwisowany i jak były robione remonty kapitalne to może być 100x lepszy przy 15tys mth niż taki co ma 3tys i totalny niechluja go użytkował :D
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:41

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Bardzo możliwe. Ogólnie trzeba założyć że za pieniądze którymi dysponuje zachodni ciągnik dobrej marki będzie starszy niż polski, czeski czy ruski. A ta różnica jest znów widoczna w wykonaniu. Standardy starszych maszyn były troszkę inne. Nie ma co robić nadziei że taki ciągnik będzie miał w środku luksusy jak współczesne czy choć by 10 lat młodsze. Kolega powinien pooglądać różne maszyny i zadecydować..... trochę starsza, bardziej spartańska ale w uczciwym stanie bardzo trwała zachodnia maszyna czy młodszy, ale spod tańszej marki.Dobrze by było zostawić zapas gotówki na ewentualne poprawki. Z tym trzeba się zawsze liczyć przy kupnie używki.
Ja szukałem ciągnika 2 lata. Gdybym dziś kupował starł bym się kupić sprowadzany. W Polsce jest mało zadbanych ciągników a jeszcze mniej serwisowanych. Polacy oszczędzają na środkach eksploatacji. Gorsze oleje, spóźnione wymiany, paliwo od kombinatorów, usterki nie usuwane puki ciągnik chodzi, partyzantki i drutowanie.
I tak kombinują bez względu na wiek maszyny.

Edytowany przez seweryn20, 08 kwiecień 2013 - 12:46.

KPK Kumurun Team

#67 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 13:02

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @seweryn20 tato jak kupił zetora 12145 jakieś 5lat temu to niby był w stanie na 4/5 ale żeby go doprowadzić na 4,5 to wsadziliśmy ok 15k (przeróbka wspomagania na orbitrol opony na przód(pod tura udźwig 1,7t) hamulce, drobne wycieki etc.) a to że u nas większość ma zgnojone maszyny to normalka, oczywiście ciągników z bloku radzieckiego to nie dotyczy bo byłych POMowców itp jest na pęczki
znam jednego gostka co bierze serwis ma ponad 100ha , ale bazuje na nowym taborze a reszta to wolna amerykanka (tu wsadzimy szmate by się nie lało, tam zwiążemy drutem, sznurkiem) i ostatecznie wygląd jak w cygańskim wozie :D no

#68 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 13:13

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @Zbyszko troche sie przyczepie, ale jak wyliczyles czas pracy, skoro w tym ciagniku czas pracy liczony jest w godzinach
panowie radze pamietac takie rzeczy, bo pozniej powstaja jakies nieporozumienia, ze ciagnik duzo pali w porownaniu do ursusa czy zetora, gdzie wiekszosc starszych liczy czas pracy w MTH

Polska B

#69 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 13:16

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Ruskie nie dotyczy? Dopiero zdezelowane. Oglądałem całą kupę z polskich gospodarstw i masakra. Temu swojego kupiłem ze zwózki z niemiec. Nie jest to reguła, nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale sytuacja się powtarza dosłownie systematycznie. Jak ciągnik ma polską historię to przeważnie to gruchot. W swoim prócz kilku uszczelnień do wymiany (normalka w 20-to latku tym bardziej mtz-cie) cała reszta była w super stanie. Na chwilę obecną rozciekł się zimering wałka wom po ponad 300 godzinach solenia. Przez dwa sezony odśnieżania ponad 500 godzin to druga awaria. pierwsza w zeszłego sezonu to przebicie na izolacji kabla w alternatorze. A gdzie reszta roku to nie wspomnę. Tylko tyle. Tak że da się tylko trzeba chcieć.
Przede wszystkim kupić w dobrym stanie. Ale mimo wszystko zanim zaczniesz szukać trzeba trochę ogarnąć zalety i wady poszczególnych marek. Osobiście gdybym znów kupował ciągnik jako że jeżdżę dużo po drogach patrzył bym na skrzynię, sposób włączania blokady, napędu, spalanie i komfort. Bajki typu bo to takie a tamto srakie bym odpuścił. Przeważnie wypisują je ci co sobie poradzić z ciągnikiem nie umieją a ich wytłumaczenie to twierdzenie wszem i wobec że to dziadostwo, że to nie wina jego nieudolności tylko sprzętu.
KPK Kumurun Team

#70 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:14

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) co do spalania jak dla mnie błędnie wszyscy je określają, bo na godziny, mth, a tak na prawdę powinno to się liczyć na hektar, bo co z tego że 120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść ursusa

zakładajcie pługi i porównajcie ile wam na ha wychodzi :D może się wam odmieni wizja że mały ciągnik jest ekonomiczny (do prac lekkich tak nie do orki) :lol: :lol: :lol: sam myślę żeby 4ke obracaną kupić i dzida :P :P :P

Edytowany przez mom, 08 kwiecień 2013 - 17:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:22

120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść ursusa

chciałeś chyba napisać "120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść 120KM
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#72 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:27

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @Vrykoulakas dzięki za sprostowanie
fakt mało sprecyzowałem chodziło mi o ursusa typu 1214 i np c330
sam się pogubiłem :D

#73 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 09 kwiecień 2013 - 13:20

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) rzucić temat typu "który ciągnik lepszy" i zabijają się jak dzieci... A jasna sprawa, że jak ktoś kupi jakiś sprzęt, to go nie zgani, tylko będzie chwalił, że jest lepszy... A ja mam 60-tkę z 82r. i orki w wodzie robię. Jak jadę uprawiać, to biorę kultywator z kolczatką, bo z bronami bym się nie odważył. Zasada taka - im cięższy sprzęt na podnośniku i kumaty operator, tym robota lżejsza. Nie liczy się sprzęt, jaki masz, lecz to, czy potrafisz go użyć. I tu przytoczę mojego przedmówcy: jak nie umiesz jeździć, to najlepiej zwalić winę na sprzęt. A ja jeszcze dodam: co z tego, że traktor gwizda, jak szofer to piz*a...
PS: 2 lata temu do mnie przyszli z wioski rolnicy i pytali się, czym poorałem moje pole. Więc odpowiedziałem, że 60-tką i pługiem 3-ką. Na to mnie się spytali jak? No to mówię: pług w dół i do przodu:). Na drugi dzień matka przyszła ze sklepu i powiedziała, iż się tam jeden żalił, że jak to możliwe, że oni mają taki ciężki sprzęt i nie potrafią wjechać na pole, a ja 60-tką już i uprawiłem... To jej odpowiedziałem - niech się kupią 60-tkę :D

Edytowany przez wdaniel, 09 kwiecień 2013 - 13:24.

#74 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 13:39

@Zbyszko troche sie przyczepie, ale jak wyliczyles czas pracy, skoro w tym ciagniku czas pracy liczony jest w godzinach
panowie radze pamietac takie rzeczy, bo pozniej powstaja jakies nieporozumienia, ze ciagnik duzo pali w porownaniu do ursusa czy zetora, gdzie wiekszosc starszych liczy czas pracy w MTH

Po prostu zapisałem sobie licznik napełniłem bak do pełna wypaliłem 60 l ropy i wyliczyłem . Ciągnik wtedy ciągał pług , agregat siewny i dojazd do pola . Kiedyś założyłem grubera 11 łap na 3 klasie i spalił na moto 10 l ale napisałem ,że średnio spala .

#75 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 16:24

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) @danek72 i coś ci się nasunęło na myśl w tym gąszczu postów ??? :D

#76 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:58

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Jeszcze znajdzie się jakiś fenomen co sześćdziesiątką we wodzie orze i wszyscy nie mogą go wychwalić a może ryż będzie sadził . Mój dziadek jakby z grobu wstał to by powiedział ,że nie ma jak koniem się orało jeszcze równiej niż c 360 .

#77 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:20

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) jeszcze jedna kadencja obecnego rządu to na paliwo się nie wyrobi i do koni będzie trzeba wracać :lol: :lol: :lol:

#78 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:23

jeszcze jedna kadencja obecnego rządu to na paliwo się nie wyrobi i do koni będzie trzeba wracać :lol: :lol: :lol:

Jak by do tego doszło to by nie było żadnego problemu ze zbytem . Nie wiem czy doczekamy ale starsi ludzie prorokują ,że te ciągniki i maszyny będą w pokrzywach stały tylko czy nie będzie paliwa czy się nie będzie opłacić sadzić .

#79 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:20

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor) Ogladałem kilka Zetorów 7245 i 6245 i zle to nie wyglada tylko troche kosztuje zastanawiam sie czy z turem czy goły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 15 kwiecień 2013 - 09:01

Jeszcze znajdzie się jakiś fenomen co sześćdziesiątką we wodzie orze i wszyscy nie mogą go wychwalić a może ryż będzie sadził . Mój dziadek jakby z grobu wstał to by powiedział ,że nie ma jak koniem się orało jeszcze równiej niż c 360 .

Zgadzam się z tym, że koniem się lepiej orało i równiej. Co do tej orki 60-tką w wodzie, to masz tu: http://www.youtube.com/watch?v=t-NZlQmvO54 i nie bądź niedowiarkiem, tylko wierzącym. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli...

EDIT: jak by coś nie wypaliło, to: youtube.com/watch?v=t-NZIQmvO54

Edytowany przez wdaniel, 15 kwiecień 2013 - 09:18.

Dodaj odpowiedź