danek72

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

Polecane posty

Jano7711    65

Napisałem tylko to, co piszą na tym forum oraz to co wiem od użytkowników tego sprzętu. Piszę o wzmacniaczu momentu bo miałem 8011 i tam faktycznie był on niezbędny, natomiast 7711t świetnie sobie radzi bez niego. I zapomniałeś i jeden kwestii, w swoim zetku nie mam przecież napędu, a pomimo to wszystko idzie jak należy w głębokiej orce (jazda na 3 szosowej), mając napęd byłoby zupełnie co innego (bieg 3 byłby uniwersalny w każdej pracy, chyba, że wymaga mniejszej prędkości, to samo w 7011).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

Ja bym ci proponował JOHN DEERE lub jak masz mniej kasy Renault

Post bez uzasadnienia. % /Przemek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wzmacniacz dobra rzecz. Tyle że w dużej serii jest to trochę zawodne. Ale jak działa... rewelacja. Co prawda nie w zetorze a w starej C-385A z tego korzystałem przy odśnieżaniu i w transporcie. W mtz-cie jest podobne urządzenie żółw-zając. Różnica taka że trzeba zmieniać przez sprzęgło. Twój zetor i bez przodu dobrze pójdzie. Prawdopodobnie lepiej niż mtz-80 bez napędu. Może to inaczej masa rozłożone... nie wiem.

Co do biegów... 20 lat ganiałem 4011. Mam jeden ciągnik i dużo pomaga wybór w biegach. W polu oczywiście.

 

Za 35 koła to ciężko z takim ciągnikiem. Bardziej był by dostępny Fendt lub MF.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ja również ostatnio szukałem ciągnika, na serio zainteresowałem się ciągnikami MTZ oraz Renault 75.14 lub podobne. Zaliczka dana już i czekamy na Renault. Nie wiem czy to dobry wybór bo jeszcze nie ma go w domu, ale proponuję się zainteresować tymże ciągnikami. Na moją dotychczasową ocenę Renault wygrywa, rewers jest, z opinii innych użytkowników słyszałem że silnik nie do zajechania. Nie to żebym polecał, bo jeszcze za wcześnie ale proponuję się nim zaciekawić.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ja z kolei jestem zainteresowany zakupem prasy rivierre/renault i to co mi się w niej podoba, to to, że ma metryczne sruby i jest prosta. Także kolega wyżej może mieć rację do co marki renault. Kto wie, może w przyszłości sam się zdecyduję na taki sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja również ostatnio szukałem ciągnika, na serio zainteresowałem się ciągnikami MTZ oraz Renault 75.14 lub podobne. Zaliczka dana już i czekamy na Renault. Nie wiem czy to dobry wybór bo jeszcze nie ma go w domu, ale proponuję się zainteresować tymże ciągnikami. Na moją dotychczasową ocenę Renault wygrywa, rewers jest, z opinii innych użytkowników słyszałem że silnik nie do zajechania. Nie to żebym polecał, bo jeszcze za wcześnie ale proponuję się nim zaciekawić.

 

Gratulacje @Kuba1212 z nowego nabytku. Mój sąsiad/kuzyn ma takiego od 3 lat i sprawuje mu sie bardzo dobrze jedna wada którą mają te modele to słaby przekaźnik a konkretnie koło pośrednie się często rozsypuje, u niego padło już dwa razy a jak go kupił to taż ledwo chodził przekaźnik, jak chciał kupić cześci używki to jest wszystko oprócz cześci WOM. Piszę o modelu 751.4 z 84r chyba że ty masz nowszy z serii TX / TZ.

 

Kolego @Jano7711 sprzęt marki renault stosował sil. marki MWM lub JD a tam są już niemetryczne połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

A może ursus 4514 w lepszej kabinie i szerszych kołach. Spalaniem wykosi konkuręcję, a że to prosta budowa to bezstresowo można pomykać po polu bez obawy że coś się zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

tyle że danek72 ma limit a na 4514 trzeba wyłożyć 50tys to o 40% za dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@Jano7711 Tak się składa, że MTZ ma bardzo dobrą mocną hydraulikę. A to że trochę potrafi przeciekać to już inna sprawa. Dodatkowo nowa pompa do MTZa kosztuje tyle co nic.

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

@ptaszyna koledze wyzej chodzilo o prase :)

zetory sa za drogie jak na dzisiejsze czasy, jest w czym przebierac, wiec zakup takiego zetora z lat 80 za cene 35-45tys, jak dla mnie glupota


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jedni chwalą Zetory jedni MTZty.. Właściciel chwali to co ma, to się nie zmieni.

Komfort w mtz , nie ma co sie oszukiwać- nie ma startu do zetora. tak wiem co pisze, jezdziłem 3 belarusami 2 nowsze jeden starszy.(820, 1025 i zwykły 82) w zetorze przyjemniej sie pracuje, wygodniej i ciszej, w tych nowych belarusach nie jest już tak tragicznie..

Spalanie nie wiem nie mierzyłem w mtz'cie, zetor 4cyl ok.70km spala w orce na 2biegu 7litrów w 3skibowym pługu. Nie jest to dużo.

Podnośnik w tych ciągnikach w/y i tu, i tu jest mocny z tym że nie widziałem mtz bez wycieku na hydraulice, spoconego z tyłu.

Dynamika silnika jest dobra w mtz jak i w zetorze, (mtz wyżej troche się kręci) Więcej biegów tak to plus na strone mtz.

Części do Zetora są droższe, ale rowniez wszedzie dostępne. Zetor jak na tamte lata, był lepiej zrobiony (chodzi mi o wykonanie detali, technicznie jak i stylistycznie czego nie bylo w mtz'ach,wszystko jak z pod "młota".

Mtz są szybsze, przez skrzynie głownie i przez to ze mają wyzsze koła, w zetorach r28-r32 góra w Mtz są większe.Większa ilosc biegow(mtz) to plus. w pracy polu tak jak piszecie.

Podsumowując.. niech każdy sam sobie przemyśli. Zetor jest lepiej wykonany.

@Izydor6280 zgodzę się z Tobą, no ale co dobre niezawodne to cene trzyma.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Hm ja bym tyle powiedział:

jak chcesz mieć lepszy komfort to kup zetora

a jak chcesz mieć części tanie a nawet tańsze od c-360 to kup belarusa, miałem starego 52 no i miał z 60KM a c-360 to w ogóle do niego startu nie miała. Jak coś to później odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

W MTZ to jakby większe te konie mechaniczne były :D. MTZ są ok, ale ja bym proponował już szukać tak koło 1995r., wtedy komfort już jest lepszy. Przede wszystkim, żeby nie było wajch na środku, to ułatwia wsiadanie.

 

Przede wszystkim się zastanów czy starczy ci kasy w razie ewentualnych napraw. Jak to mój brat mówi, do MTZ przywiezie się taczkę części za małą kasę.

Zastanów się szczerze, czego potrzebujesz, co ten ciągnik ma prezentować.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

@izydor6280 miałem również na myśli ciągniki renault :D

@Ursus385 może ma i w miarę dobrą, ale na pewno nie jakąś wspaniałą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin789    0

Ja mam mtz 82 ts z 96 r nowy typ skrzyni biegów i 2 pół biegiem z 5 skibowym pługiem idzie bez problemów a spalanie nie jest tak duże. Bierze trochę więcej od c-360 gdzie 360 ciągną 4 skiby z problemami. Dużym plusem mtz jest nie zależny wałek a komfort jazdy jest trochę mniejszy od zetora. Biegi nie zgrzytają tylko trzeba dojść do wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak mógłbym napisać, że w mtz jest komfort zbliżony do zetora? Zaprzeczyłbym wtedy swojemu zdaniu na temat zetora, więc wiem co piszę. A odnośnie hydrauliki to rozejrzyj się po forum, każdy mówi, że mtz zawsze miał jakieś przecieki. Poza tym znajomego pytałem się jedynie o komfort, więc nie mów mi co mam robić. "Trzy i pełny gaz" i bardzo dobrze. Po co mam wajchować na polu tymi biegami, skoro mogę pracować cały czas na jednym przełożeniu? I owszem, nie potrzebuję 40 na godz w polu, chodzi mi o dynamiczność ciągnika. I właśnie zetorem mogę szybko pracować, bo na takiej 3 w 7711 i tak się wykonuje mało prac. I v-max 7711 wynosi ok 35km/h na zużytych oponach (mierzone).

Kolego jak mierzone te 35 no chyba że z góry albo z przepaści z workiem cymentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Na prostej z kultywatorem, jadąc z tyłu simsonem. Jak nie wierzysz to zapraszam i sprawdź. U nas każdy 7711 tak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Różnica w wysokości licząc od osi koła 5 cm. To ci różnicy 10 kilometrów nie zrobi.

W mtz-cie pomiędzy 16,9r38 a 15,5r38 jest różnica w wysokości równe 5cm a w prędkości przekłada się na 2 kilometry różnicy kolejno 36,3 i 34,0. Skąd u ciebie tyle? Prawa fizyki nie działają na zetora?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

samochodem, motorem czy skuterem to sobie mozecie pomierzyc

pozniej ludzie pisza glupoty, ze 60 jada po 30 czy 35 km/h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Znawco cudzego sprzętu, o 7011 masz rację, jedzie on z 20-23 km/h, ale 7711 jedzie na pewno powyżej 32km/h. Jak będzie ciepło to nagram filmik i uwierzysz, ja z kolei chciałbym zobaczyć chociaż na filmie jak ten mtz podnosi napakowaną przyczepę na tył. Proszę bardzo, dane techniczne m in 7711:

http://www.zetor.microstrony.pl/197/dane-techniczne-zetor.html

Prędkość max - 34 km/h czyli się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Różne dane piszą. Zależy od źródła i ile kto poda. Wiki znów podaje na kołach 16,9R34 30km/h. Najbardziej będzie wiarygodna instrukcja.

Już ci powiedziałem.... poopowiadaj sobie o zetorze a nie o zdezelowanym mtz-cie sąsiada. Sam pojęcia nie masz o czym mówisz powtarzasz tylko jakiś bełkot. Sąsiad jak dba tak ma. Dziadyga dbać nie potrafi to każdym innym będzie godzinę kiprował.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Co ty się tak uczepiłeś tego sąsiada? Nie mówiłem nic o żadnym sąsiedzie to po 1. Właśnie cały czas opowiadam o zetorze, ciebie się tyczy to samo, masz mtz to się wypowiadaj na temat jego prędkości i tyle, a nie mi mówisz ile jedzie mój zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj