X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie.

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacmac

jacmac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:20

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Cena ta sama. Oby dwa na dodatkowym wyposazeniu.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share mateos355

mateos355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, piłka nożna.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:31

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Ja osobiście stawiał bym na Smerfa. Komfortowa kabina, wszystko pod ręką, lepsza widoczność, itp. :)
Pozdrawiam.

Edytowany przez mateos355, 06 kwiecień 2013 - 11:32.

#3 Share marian25

marian25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:57

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Zastanów się dobrze ja stawiałbym na Zetora ale już Forterrę a dlaczego?
1. Zetor na pewno jest tańszy w eksploatacji nie biorąc pod uwagę olejów czy płynów bo do wszystkich są drogie (mając trochę pojęcia o poprzednich wersjach bez problemu sam naprawisz)
2.Sam nie mam New Hollanda ale w rodzinie jest i po niecałych 100 godzinach pracy pierwsze poważne przecieki ze skrzyni
3.Różnica między Proximą a Forterrą. Proxima to raczej ciągnik lekki a Forterra ciągnik ciężki. Dla mnie to tak jakbyś postawił obok siebie do porównania Zetora 7245 i Zetora 8145
4.Miałem Forterrę 11441 a zamienił go po 8 latach znowu Forterra tyle że HSX więc wiem już coś o tych zetorach.

Życzę udanych zakupów i targuj się do ostatniej chwili i nigdy nie wpłacaj zaliczki. Chcą sprzedać to poczekają.

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:51

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. zetror to badziewie. jeden znajomy ma proxime w lesie a drugi w gospodarstwie jako główny ciągnik i obydwoje są niezadowoleni. ciągle jakieś małe usterki typu peknięty wąż, wycieki z hydrauliki itp. pozatym tandetne wykonanie jak dla mnie. znam dwie odoby co mają t5060 i t5040 i sa zadowoleni chociaż jak na mój gust to t 5060 jest słaby jak na ta moc ale bardzo fajny zwinny ciągnik, rewers działa idealnie a promien sketu rewelacyjny. fajne wykonanie w kabibie i sparwia wrażenie solidnieszego niż zetor. jak na mój gust to zetor powinien być tanszy o 1/4 od NH. udanych zakupów ;)

#5 Share DJDJ

DJDJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja ;) skutery quady

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:17

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. To jakiś tani NH bądź droga Proxima ;P U mnie w okolicy to bardziej Proximy kupują z turem..

#6 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:19

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Też jestem za NH,znam gości w pobliżu mojego domu każdy ma po proximie i jeszcze jednego co ma Forterrę i ciągle jakieś kłopoty,dach gnije(robi się grzyb jakby olejem zalane)a 6441 i stara forterra to już różowe od słońca się zrobiły :lol: Zetor to dno,bierz NH ;)
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:25

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Z etor się nie nadaje do tura.Ma suche sprzegło i mechaniczy rewers. Sam wiem z własnego doświadczenia bo mma forterre 11441 z turem.
A nh bd lepszy bo juz ma rewers eh lub hm. Sprzęgło mokre wielotarczowe.
A cenowo zetor zrównał się z innymi markami. I się nie opłaca brać zetora.

#8 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:33

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Niektóre teksty mnie rozwalają. "ciągle jakieś kłopoty, dach gnije (robi się grzyb jakby olejem zalane)" To najwyraźniej wina użytkownika, bo wątpię aby dach który jest wykonany z tworzywa sztucznego rzekomo "gnił" :lol: .................

Tutaj też jest ciekawie: " Zetor się nie nadaje do tura.Ma suche sprzęgło i mechaniczny rewers. Sam wiem z własnego doświadczenia bo mam forterre 11441 z turem."

I po co takie bzdury wypisujesz i ludzi w błąd wprowadzasz ? Zetor Forterra jak i Proxima od dawna mają wprowadzony rewers el. hyd. i mokre sprzęgło.
Porażka normalnie.

Edytowany przez TheBociek1996, 06 kwiecień 2013 - 15:34.

Wiem, że nic nie wiem.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:42

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Nie zauważyłes ozanczenia modelu zetora 11441 oznacza to że to ciągnik z przed 6lat. Naucz się czytać. A jeżeli teraz to zmienili ale wątpie.

Jpr. nauka cytania nie boli.

#10 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:51

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Tak, ale jak byś nie zauważył to założyciela tematu interesuje wyłącznie proxima power i nh t5, a nie forterra 11441 Więc nie wiem kto tu czytać nie umie.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Dzisiaj, 11:17
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:52

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Mokre sprzęgło ma tylko Proxima Power (wymieniona w temacie) i Forterra HSX, pozostałe modele mają suche.

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:55

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Dokładnie fandoss;) Ja wybrałbym osobiście z tych dwóch NH, miałem okazje pojeździć tym ciągnikiem i jestem w pełni pod wrażeniem, a proxa... Jaj nie urywa. Na moim terenie każdy jeden użytkownik miał problem z odpaleniem ciągnika zimą, na placu mam forterre 10641 i powyżej pięciu stopni na minusie potrzebuje drugiej baterii do rozruchu, a NH pali jak marzenie;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#13 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:54

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Ja bym postawił na Zetor Forterra HSX 110 zamiast proximy fortera cięższa.
U nas jeden kupił new hollanda to mu się psuł

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:53

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie.
  • Odpowiedź na poziomie;) co sie psuło? Konkrety może jakieś. W moich stronach jest z siedem ciągników Nh i w 5060 po 70 mtg poszła pompa wtryskowa, z resztą problemów nie było, bynajmniej nikt ich na linkach nie ciągał. Z proximami jest różnie, forterry niestety sie sypią i to fakt powszechny

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#15 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:34

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Pod względem ergonomii NH moim zdaniem wygrywa. U mnie w okolicy pracuje wiele NH i większość użytkowników nie narzeka na nie. Zetorów też jest sporo i też zbyt dużo negatywnych opinii nie słyszałem. Ja na Twoim miejscu wybrałbym NH.

#16 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 08:43

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. z tych dwóch to tylko i wyłącznie NH, jeśli się nie śpieszysz to będzie w t5 dostępna najprawdopodobniej skrzynia electrocommand, poza tym ergonomia i wygodna kabina przemawiają za niebieskim.

#17 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:18

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Ale skrzynia elektrocommand napewno będzie ze 20tyś droższa od skrzyni dualcommand. I skrzynia dualcommand według mnie też jest dobra

#18 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:21

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. zobaczymy jak to będzie, w Kielcach był t5 115 konny z elektro command , podobno taki ma kosztować około 190 tys, - upust z 10 tys pewnie. ile kosztuje t5 105?? tak średnio z pneumatyką, klimą ehrem itp.??

#19 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:39

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. Za t5.105 z lepszym wyposażeniem i pneumatyko to coś koło 200tyś brutto (zależy jak sie targujesz bo 5tyś może być w dół lub w górę od tej ceny co podałem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:10

Ktory lepszy new holland t5.105 czy zetor proxima power 110? ciagniki pod tura i przez rok dwa do ogolnej pracy w gospodarstwie. to jeszcze nie jest źle, ostatnio oglądałem JD R 5100, to około 200 ale netto, ful wypas , tyle że z tych dwóch marek wolał bym niebieskiego, a poza tym gdyby miał skrzynię 16x16 to już by była rewelacja.

Dodaj odpowiedź