Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki POTTINGER

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:19

Kosiarki POTTINGER tzn
ja tam zamowilem dysk zewnetrzny. jeden wewnetrzny talerzowy, slizg plozy, duzo srubek bo ktos poskladal na nieorginalnych, lozyska, i te tryby wewnatrz kosiatki jeden ten co jest na nim caly ten mechanizm flansza lozyska uszczelnienia. i te dwa tryby posrednie. ogolnie wyszlo okolo 5800… plus jakies tam rabaty i inne pierdy i zaplacilem rowno 5000.
podszedlem do remontu tej kosiarki bardzo sumiennie. w sumie dzis stwierdzam ze ta kasa co juz poszla, i maszyna nadal niezlozona, oraz ten malanż z czesciami, koszta rosna maszyna niezlozona, to uwazam ze lepiej bylokupic nowa z salony 6000zl wplacic jako wplate wlasna i miec w d*pie. w obecnej chwili Kverneland Taarup 3228 MT jest w promocji i kosztuje 28900. jest to kosiarka bardzo fajna i z kondycjonerem moj sasiad ma na T6.175 dwa razy po 3.2 front i boczna… i teraz w sumie zaluje ze nie zakupilem sobie takiej na ratki…

i nie wiem czy dalej dokupywać nowe tryby jeszcze by było około 3500 zł czy dać sobie spokój z tym.
Tak kolego wszystko musi wszystko być spasowane bo inaczej kilka ha i awaria pewna

Daj sobie spokoj… postaraj sie lepiej gdzies ja sprzedac na czesci i dorzucic to co mialbys w nia wlozyc i zakup sobie cos świeższego…

tak jak pisalem wczesniej ja zaluje ze zaczolem remot tej… tyle kasy i niepotrzebych telefonow... juz drugie miesiac sie dogrywam z czesciami… wymieniam wszystko co moze sie uszkodzic w czasie pracy.... nawet nie bede w stanie sprzedac tej kosiarki za taka kase ktora w nia wloze w remont…

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki POTTINGER Dzisiaj, 02:10
  •  

#22 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:11

Kosiarki POTTINGER chyba tak zrobię bo czołową kupiłem z kondycjonerem a pottinger jest bez więc i tak na dwie by się nie dało kosić. dzięki za radę tylko kto to kupi :D

#23 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:42

Kosiarki POTTINGER :D widzisz kolego :) zebys mial te nowsze flansze z lozyskami oboma takimi samymi to bysmy doszli do porozumienia :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:48

Kosiarki POTTINGER ale to pasuje do twojej założysz na środkowe dyski ( niskie ) i będzie na pewno chodzić u mnie problemy były tylko na brzeżnych dyskach. dogadamy się jak coś :)

#25 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 23:13

Kosiarki POTTINGER no wlasnie nie bedzie pasowalo..... tryby w srodku nie nachodza na siebie rowno… jest okolo 3-4mm roznicy… bylo takie rozwiazanie zrobione jak kupilem swoja i sie upierniczylo wszystko… ta flansza na dwa rozne lozyska jest jakby "plytsza" od tej flanszy z dwoma rownymi lozyskami… jak rozpolowilem ploze to mialem to czarno na bialym...... musialbym dokladnie zmierzyc jaka jest roznica w wyskoosci co przeklada sie w zatrybianie... ale bylo to okolo 3-4 mm a to jest dosc sporo…

ps: dzis wyslalem filmik panu z pottingera jak ladnie wpada lozysko do flanszy… dostalem odpowiedz ze moj film robi kariere i poszedl do centrali w austrii :D ciekawe co z tego wyjdzie

#26 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 09:36

Kosiarki POTTINGER czyli jak zrozumiałem po złożeniu wszystkie tryby nie były ustawione na równiej wysokości ten ze starszą piastą był niżej niż pozostałe ?? dzięki tego nie wiedziałem :) to i nam podaj link do filmiku to zobaczymy :D

#27 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 12:57

Kosiarki POTTINGER TAK… ten ze starsza bedzie wyzej…

prosze sie ze mnie nie smiac… dysze bo mam nos i gardlo zapchane :D

#28 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:59

Kosiarki POTTINGER normalnie masakra taki model piasty kiedyś zamówili mi w najbliższym sklepie od prywaciarza nie z serwisu to kosztowała około 150 zł chyba ale u mnie były inne i nie brałem a u pottingera to pewne 300-400 zł
życzę powodzenia i polecam odsyłać każdy produkt wątpliwej jakości.
Pozdrawiam

#29 Share murek28

murek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:09

Kosiarki POTTINGER Witam!!

Co sądzicie o kosiarce rotacyjnej Pottinger Cat 190, zastanawiam się nad kupnem takowej używanej.

Może macie jakieś inne propozycje (konkretne modele)
Potrzebuję kosiarki do ciągnika MTZ 82 do kwoty 5-6 tyś, nowa lub używana.

Pozdrawiam!!

Edytowany przez murek28, 06 kwiecień 2013 - 10:56.

#30 Share cojapacze1987

cojapacze1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:22

Kosiarki POTTINGER nie lepiej używaną dyskówkę? 2.4-2.6m do tego mtz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:38

Kosiarki POTTINGER Dyskową poszukaj lepsza jest trochę bo bębnowa zostawia taki mały wałeczek a po dyskowej jest lepiej rozrzucone.

#32 Share murek28

murek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:47

Kosiarki POTTINGER Wiem że dyskówka jest lepsza ale większość łąk jakie mam to są torfowiska albo tereny nadrzeczne ( same dziury i rowy) i boję się żeby nie porozwalać takiego sprzętu, do tej pory kosiłem czeską kosiarką ale już nie ma sensu jej remontować.

#33 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:04

Kosiarki POTTINGER Kurde u nas było to samo. Dyskówka no co Ty rzecznych łąk nie skosisz za duże rowy. Jak została kupiona pojechaliśmy na początek na 2 traktory aby jednym kosić równe kawałki, a drugim z rotacyjną rowy. Okazało się że dyskowa (gmd 600 gii) lepiej wykasza te pagórki, jak rotacyjna.

#34 Share FENDTFARMER309LSA

FENDTFARMER309LSA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 20:37

Kosiarki POTTINGER

Witam,

Mam pytanie.

Do czego służy sznurek w dyskowych ? 

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 listopad 2014 - 17:17.

#35 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:11

Kosiarki POTTINGER

Pewno do wiązania trawy w pęczki :lol: Do odciągnięcia rygla transport->praca i odwrotnie, ot taki automat ery komputerów ;) . Drugi służy do mocowania brezentu osłony do ramy. A te przy dyskach to do odplątywania :D.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#36 Share FENDTFARMER309LSA

FENDTFARMER309LSA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 21:58

Kosiarki POTTINGER

A na uwrociach to tylko hydraulicznie trzeba podniesc ? Bez sznurka ?

#37 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 22:23

Kosiarki POTTINGER

Sznurek służy do odciągnięcia rygla blokującego kosiarkę w pozycji transportowej.  Powiedz czy pracowałeś kiedyś kosiarką? I po co ja podnosić na uwrociach? Nawet jeżeli się uprzesz, to na uwrociach podnosisz listwę silownikiem tylko nieznacznie, tak aby nie mielić skoszonego.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#38 Share garos

garos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 maj 2015 - 19:04

Kosiarki POTTINGER

Witam chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej o niej  + jak i - (NovaCat 305)

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 maj 2015 - 23:04.

#39 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 15:07

Kosiarki POTTINGER

plusem jest dobre wykonanie, centralne zawieszenie, no i masz dostępne części do niej. Minusem może być jej waga ale są wersje z odchylaniem do tyłu. Szukasz używanej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share garos

garos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 18:49

Kosiarki POTTINGER

plusem jest dobre wykonanie, centralne zawieszenie, no i masz dostępne części do niej. Minusem może być jej waga ale są wersje z odchylaniem do tyłu. Szukasz używanej?

Kupiłem taką nową do koszenia będzie tak ok 70-80ha rocznie zobaczymy ile wytrzyma