Skocz do zawartości

Zdjęcie

opony firmy PETLAS

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:13

opony firmy PETLAS witam mam pytanko do szanownych forumowiczów czy ktoś miał styczność z oponami firmy PETLAS w sumie ja słysze o niej pierwszy raz ale firma ta ma oponki do przyczep chodzi mi o rozmiar 12,5/80 ma je w dośc przystępnej cenie przy 16 płótnach ale nie chce czasami kupić jakiegoś szajsu z gumy od gaci... za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opony firmy PETLAS Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share wania27

wania27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:17

opony firmy PETLAS witam ja mam takie przy małym ciągniku na przodzie 16'' juz z 8 lat i nawet ci powiem nieżle sie trzymaja te co mam sa bodajrze tureckie i napewno sa lepsze niż jakieś chinki, miał znajomy na tyle u trzydziestki to mu żęby w bieżniku poodlatywały. też mnie skusiła atrakcyjna cena takie jest moje zdanie na ten temat może ktoś ma inne to cos napisze wiecej o tej firmie. pozdrawiam

#3 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:09

opony firmy PETLAS mam petlasy na tyle trzydziestki, powiem tak: zbytnio się nie zdzierają ale na śniegu lub lodzie to po prostu nie ma ciągnika, stanę gdzieś na lodzie pustym to pokręci zanim ruszy, tak samo widlakiem wbić się pod bele to muszę dobry rozpęd wziąść żeby się udało.
Miałem je też na kombajnie: http://www.agrofoto..../375531-jd-960/ tu problemu żadnego nie było

#4 Share marian25

marian25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:19

opony firmy PETLAS Do przyczepy to nie wiem jakie mają ale do ciagnika na tył nie polecam a to ze względu na to że na pewno maja niższy profil a także sa węższe. Kumpel kupił petlasa w bardzo dobrej cenie a ja Stomil Olsztyn ten sam rozmiar tyle że moje niebyły w okazyjnej cenie. Kumpel mówił że mimo wszystko to i tak on kupił lepiej. Ale teraz gdy minęło chyba już z pięć lat to ja twierdzę ze kupiłem lepiej, Bo pomijając nawet wysokość klocka to on ma jedną do wymiany ponieważ pęka z boku a druga pewnie też nie lepsza. petlas ma miękką gumę i jadąc ulicą widać w oczach jak uciekają.
Do przyczepy kupuj Dębicę.

#5 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:09

opony firmy PETLAS ja mam petlasy w dwóch ciągnikach jestem bardzo zadowolony
:)

#6 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:46

opony firmy PETLAS mam petlasy 5 rok przy c-330 na tyle, rozmiar 12.4/28, jak na razie bez uwag, mogę z czystym sumieniem polecić

#7 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:33

opony firmy PETLAS Witam. Mam podobny dylemat, interesuje sie rowniez oponami firmy peltas tyle ze rozmiar 18.4-34. kupilem do 914 mitasy i nie jestem zadowolony, mialem wczesniej barumy, mitasy w tym rozmiarze okazaly sie wezsze o ok 5cm i nizsze.. zastanawiam sie nad tym zeby sie ich pozbyc i kupic peltasy.. marian25 napisales ze peltasy tez sa wezsze, mogl bys cos wiecej powiedziec o ile itp..?

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:38

opony firmy PETLAS Belshiny też są mniejsze. W swoim mam jakieś ruskie, nawet nie ma na nich nazwy i porównywałem u znajomego z nowymi. W przyszłym roku będę kupował 18,4R34 i też tak trochę się interesuję.
Mitasy 16,9R28 znajomy nie zdarł a popękały na bokach. Obie jednakowo na wysokości każdego klocka po ledwo czterech latach.
http://opony-rolnicz...l/27-34#/page-3
Bardzo fajna strona do zorientowania się w cenach i markach.
KPK Kumurun Team

#9 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:39

opony firmy PETLAS ja też mam petlasy przy ursusie c385 z tyłu i nie mogę narzekać na oponki bardzo dobre

#10 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:48

opony firmy PETLAS BUSTED a jak z szerokoscia tych twoich opon? 18,4cala tj 460mm i takie szerokie powinny byc.. mitas ma ok 410..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:51

opony firmy PETLAS Tutaj są podane wymiary.
http://allegro.pl/op...3093350381.html
Pytanie czy rzeczywiste.
A tutaj następne wymiary innej marki
http://allegro.pl/18...3147926416.html
http://allegro.pl/op...3134855370.html
Są rozbieżności w rozmiarach petlasa.

Edytowany przez seweryn20, 06 kwiecień 2013 - 14:57.

KPK Kumurun Team

#12 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:53

opony firmy PETLAS Mam te oponki przy ciągniku na tył i zdecydowałem się na nie tylko dlatego,że ciągnik dużo nie musi śmigać po asfalcie,mam też jedną przy rozrzutniku.Powiem tak zależy pod jakim obciażeniem będą pracować.Zastanów się bo to jednak nie za specjalne gumy-nie wiem czy 2 raz bym je kupił.
Marcin

#13 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:04

opony firmy PETLAS Trzeba ogladac i merzyc miara, wymiar z allegro hmm? w nastepna sobote pojade obejrzec na zywo.. mialem okazje porownac mitas i continental, jak staly kolo siebie..bez porownania, ojciec stwierdzil ze to inny rozmiar..

co firma to inny rozmiar..

#14 Share marian25

marian25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:25

opony firmy PETLAS krzychu 85 z miarą nie latałem przy ciągnikach ale były to opony 18,4 R 34 i w oczach było widać że są nizsze a węższe nie w balonie tylko w klocku o ok. 4 cm z tego co pamiętam. poza tym kuzyniak kupił do fenda na przód petlasy i po 3 latach zaczynaja mu szczypać detkę.

#15 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3250 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:34

opony firmy PETLAS Jak chcecie dobre opony to kupcie polskiego radialnego taurusa, a zobaczycie że ta reszta to podróbki nie opony.

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:40

opony firmy PETLAS Taurusy fajne. Robią wrażenie. Ale cena wysoka. Jeśli wytrzymają 20% więcej niż te tańsze to warto kupić.
KPK Kumurun Team

#17 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:14

opony firmy PETLAS temat się ładnie rozwinął ale ilu użytkowników to tyle różnych opinii... wgl dostępność tego rozmiaru jest nieciekawa ;/

#18 Share Pawlo13571

Pawlo13571

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:54

opony firmy PETLAS Witam. Ja mam oponki Petlas przy c330 około 5 lat i oceniam je dosyć dobrze jesli chodzi o ten przedział cenowy. Ale jak panowie wyżej piszą opon Taurus nic nie pobije :)

#19 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 13:28

opony firmy PETLAS tak naprawdę moje zapytanie o to firmę jest spowodowane tym że kupiłem oponę nieznanej mi firmy RICHSTAR i owej firmy nikomu do niczego nie polecam kupiłem nową i trzasła po paru przejazdach...dałem na gwarancje to napisali mi że była albo przeciążona albo niewłaściwe miałem ciśnienie wgl taki cos to zawsze mogą sobie napisac ale niektóre firmy za 600 zł wolą stracić klienta niż być uczciwym a kupowałem to w firmie WALMAR z pruszcza gdańskiego

Edytowany przez rafalo90, 08 kwiecień 2013 - 13:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1967 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 16:22

opony firmy PETLAS U mnie w Zetorze 7745 z ładowaczem czołowym wyrób oponopodobny marki petlas na przodzie nie wytrzymał roku, więc nie polecam