Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ??

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share boskiroman1

boskiroman1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:11

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Mam problem związany z tym czy iść do technikum rolniczego.Zamieżam przejąc gospodarkę po rodzicach jakieś 60-70ha i niewiem czy ta szkoła mi w czymś pomoże. Kto do takiego technikum chodził niech coś napisze na ten temat będe bardzo wdzięczny.Aaa i był bym zapomniał jak ktoś wie jaki jest pozim nauczania i czy łatwo jest się dostać do szkoły rolniczej w Zamosciu na profilu Technik rolnik .Z góry bardzo dziękuje za to co napiszecie.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Dzisiaj, 07:00
  •  

#2 Share majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:45

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? ja obecnie chodze do technikum rolniczego, bo tez mam zamiar przejac gospodarstwo po rodzicach, powiem ci, ze z przedmiotow zawodowych trzeba sie uczyc, bo bardzo nauczyciele kłada nacisk na to, na sprawdzianach bardzo pilnuja, przedmioty typowo maturalne czyli matma, polski i jezyki obce tez trzeba zakuwac, bo jak sie ktos nie uczy to ciezko sobie radzi, u mnie w szkole to latwo bylo sie dostac, ale zeby mie ten zawod to trzeba sie uczyc

#3 Share boskiroman1

boskiroman1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:57

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Dzięki za inf. to widzę że łatwo ni będzie bo do nauki to akurat niezabardzo mam głowe wolę popie***lać traktorem na polu =D

#4 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:21

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Aby dostać na przykład kasę na modernizację to musisz mieć średnie rolnicze. A jeśli nie masz to musisz uzupełnić je. Więc warto iść do tr. Ja też chodzę do 3 klasy i nie narzekam.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#5 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:24

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Lepiej wybierz zawód w którym będziesz miał pewniejsze zyski :) to jest taki zawód ruletka raz sie uda a raz popłyniesz ...

#6 Share boskiroman1

boskiroman1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:27

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Długi666 ale wiesz ja jestem ustawiony na start bo ojciec nabrał nowych maszyn to nie opłaca mi się z tego rezygnować =D

#7 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:29

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Lepiej ubezpiecz się w krusie, ja chodze do technikum i zastanawiam się co mam robić, egzamin jest podobno trudny, a żeby przejąc gospodarstwo musisz mieć papierek. albo możesz iść jak skończysz 18 lat na zaoczne i potem żeby przejąc gospodarstwo problemów nie bd miał

#8 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:42

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? idz do technikum ja jestem juz po i wydoilem unie na z kasy na mlodego rolnika tym bardziej ze masz swietny start bo wiadomo od zera ciezko sie zaczyna i wiadomo zawsze to na swoim bedziesz:)

#9 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:49

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? a jak jest z tym krusem płacę 5 lat i to to samo jak bym miał wykształecenie rolnicze czyli mogę starać sie o dotacje czy musze mieć papier?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:55

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? a po zawodej szkole rolniczej mozna składać na młodego rolnika

#11 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:59

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? dokładnie jak np. jestes ubezpieczony jako domownik w krus przez 5lat to wykształcenie nie ma wiekszego znaczenia:)

po zawodowej rolniczej mozna tylko jak masz jeszcze 3letni staz w rolnictwie czyli 3lata krus jako domownik:)

#12 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:04

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? a jak sie nie ma tych 3 lat w krusie to musi być technikum?

Edytowany przez massey-255, 05 kwiecień 2013 - 21:07.

#13 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:13

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Możesz też iść do szkoły zawodowej zrobić sobie zawód przez 3 lata a następnie zrobić sobie technik rolnik zaocznie (przez 2lata) myślę że to jest dobre rozwiązanie skoro nie garniesz się zbytnio do nauki :D

#14 Share boskiroman1

boskiroman1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:16

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? farmer321 teraz już jest nowa podstawa programowa i niema już czegoś takiego jak robienie zaocznie technikum Niestety :(

#15 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:29

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? ale jest studium rolnicze 2letnie i bez problemu mozna z tego korzystac i papier jak za normalne technikum:)

#16 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:14

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? a nie ma może teraz kursy policealne zamiast zaocznego technikum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 18:24

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ?? Siema bo mam lekki dylemat bo w naszych okolicach nie ma tr ani nic rolniczego więc albo bym poszedł na rolnika do zawodówki albo do technikum na mechanika normalnego i nie wiem co bardziej się opyla bo czytam o różnych stażach. I jak to jest z tym średnim wykształceniem