Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 4235 problem z obrotomierzem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lewy1996

lewy1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:35

mf 4235 problem z obrotomierzem Witam,
tak jak w temacie problemem jest obrotomierz, nie działa. Przypuszczam że to czujnik ale sęk w tym że nie wiem w którym miejscu on przychodzi. Widziałem ten czujnik na zdjęciu i tu mam pytanie: jeśli można niech ktoś napisze ile musi być ten czujnik wkręcony, na jakiej zasadzie on działa i czy od niego zależy też wałek wom bo nie wyświetla mi obrotów.
z góry dzięki i jeśli można niech ktoś wstawi mi foty tylnego mostu od strony tego czujnika, a tak wogóle to co się tam wogóle kręci jakaś zębatka bo jakoś te obroty musi mieżyć i żeby to ustawic to trzeba tam cos rozebrac czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 4235 problem z obrotomierzem Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:37

mf 4235 problem z obrotomierzem A w nim syglał nie idzie z alternatora jak w zdecydowanej więkrzosci maszyn??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:44

mf 4235 problem z obrotomierzem Czujnik przy moście jest od prędkościomierza. Obroty liczone są od alternatora. Więc sprecyzuj co ci nie działa. Nie zaglądałem u siebie ale najprawdopodobniej jest tam taka jak by zebatka. Pomiar odbywa się na zasadzie zbierania przez czujnik impulsów pola magnetycznego. Cos jak czujniki abs w samochodzie. Czujnik womu działa chyba podobnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lewy1996

lewy1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:19

mf 4235 problem z obrotomierzem dobra, z tego co się zdąrzyłem zorientować to tego czujnika jest brak, tak jak by był wyrwany z tamtad jakas sruba jest wkręcona i kabel wisi. Załatwiłem inny orginalny czujnik i go wkrecilem w to miejsce i tu się pojawił problem bo gdy uruchomiłem silnik obrotomierz nie zadziałał. Wykręciłem czujnik i się okazało że tą końcówke ucieło tam gdzie ten magnes przychodzi przy czujniku, a ona razem z olejem wyleciała. Teraz nie wiem czy za głęboko wkeciłem czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:10

mf 4235 problem z obrotomierzem Bo go wkręcasz do oparu ,i odkręcasz z dwa obroty.