Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samowola Zakładu Energetycznego

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:07

Samowola Zakładu Energetycznego Witam serdecznie. Pół roku temu Zakład energetyczny wysłał mi zapytanie czy zgadzam się nieodpłatnie na modernizację linii napowietrznej na działce rolnej będącej moją własnością i miałem rownież oświadczyć ze nie bedę starał sie o odszkodownie z tytułu poniesionych strat. ( wymiana kilku słupów i założenie grubszych przewodów) Oczywiscie odpisałem ze sie nie zgadzam chyba że mi zapłacą za poniesione straty i ustalą służebnośc przesułu na przyszłość poczym wysłałem za potwierdzeniem odbioru. Poczym nie dostałem już zadnej odowiedzi od zakładu. . Pomine fakt ze rok temu złożyłem pozew do sądu o ustalenie służebności przesyłu gdyż na moich gruntach stoi 26 słupów na 55 ha. Wczoraj rano bez mojej wiedzy pracownicy Zakładu Energetycznego weszli na moją dzałkę na której rosnie sobie pszenica "Ostroga " i przystąpili do czynności. Zanim się zorientowałem wymienili 2 słupy i rozwineli 400 m kabla. Natychmiast nakazałem wstrzymać prace i zadzwoniłem do dyrektora Zakładu Energetycznego. Przez 40 min opowiadał mi jakieś bzdury typu " ze jak sie linia ta stara zerwie i dziecko wezmie w rękę i go porazi to bedzie moja wina" itp ja go poprosiłem tylko o dokumety pozwalające na wejście na moją działke to powiedział ze takich nie ma i ze on ma prawo wejść na moj teren bez pytania i nawet połamać mi płot a potem ewentualnie zapłacić odszkodowanie. Po pertraktacjach pozwoliłem im dokonczyc to co mieli na dzis zaplanowane ale reszta prac miała być wstrzymana do wyjaśnienia. Oczywiście dzis rano przyjechała ekipa i robią dalej swoje bez mojego pozwolenia. Mam pytanie czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem? Co prawda mam adwokata który się już tym zajmuje ale chciałbym wiedzieć jak to się może skończyć ? bo nie zawsze oczywistość jes oczywista. Pozdrawiam i prosze o komentarze

Edytowany przez Agronom15, 05 kwiecień 2013 - 19:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samowola Zakładu Energetycznego Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:55

Samowola Zakładu Energetycznego Sam osobiscie sie z tym nie spodkałem ale bez Twojej zgody nie maja prawa wejsć na Twój teren .. ja wezwał bym policje i wurzycił ich z mojej własności ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:01

Samowola Zakładu Energetycznego Nie mają prawa wejść na twoją działkę. Muszę mieć zgodę na to. U nas na polu szła linia telefoniczna i co roku była rwana podczas żniw lub koszenia kukurydzy przez dwa lata linia leżała przy drodze a teraz postawili nowe wyższe słupy po drugiej strony ulicy i problemu nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:11

Samowola Zakładu Energetycznego Dokładnie dzwoń na policje i niech robią wypad u mnie jest ta sama sytuacja , tylko że chcą usunąć stare słupy i chodzili i sie pytali czy można to nawet chodzili i sie pytali tych ludzi gdzie na ich polu nie stoi słup tylko przebiega linia i jeden sasiad sie nie zgodził gdzie dosłownie może 2 metry na samym rogu leci linia i musieli sie mnie pytac o pozwolenie czy mogą postawić słup u mnie na polu przy samej miedzy , i ta boczna linie co mieli kasować zostawia jej dosłownie 2m bo sąsiad sie nie zgadza żeby wejsc na jego pole (oczywiscie z umowami gdzie było napisane czy wyrażam zgode , że zapłacą odszkodowanie za poniesione straty itp, ) Wiec ty tez i najlepiej jak bys to jakoś dokumentował. u nas był taki facet kupił ziemie zakład postawił linie wysokiego napięcia nic nie protestował jak postawili to poszedł do sądu i wygrał zaj dużą kase bo nie mieli pozwolenia , ale to wysokie napięcie i działki budowlane

Edytowany przez synproboszcza, 05 kwiecień 2013 - 17:15.

#5 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:30

Samowola Zakładu Energetycznego Najbardziej mnie irytuje zachowanie tego dyrektora zakładu takie lekceważące że oni mogą i koniec. Ja się go pytam skoro możecie to po co wcześniej to pismo wysyłali z zapytaniem to dał kolejną głupią odp ze to jego pracownik wysłał a on za wszyskich swoich pracowników nie do sobie ręki uciąć na koniec obiecał ze wstrzymują prace ale kłamał bo robią dalej. Podawał mi ustawy ktore o tym mowią ale ja jako ze ostatni rok jetem w temacie potrafiłem mu udowodnic ze nie ma racji bo ja tez znam kilka ustaw. Zobacze co bedzie w poniedziałek ...

#6 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:32

Samowola Zakładu Energetycznego Tak to się robi jak nie mają pozwolenia

Jakość słaba ale pogonił ich z pola

Edytowany przez lemysz1, 05 kwiecień 2013 - 17:35.

#7 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:13

Samowola Zakładu Energetycznego I tak powinno być krótko i na temat!

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:39

Samowola Zakładu Energetycznego na początek zgodnie z przepisami - policja i żądanie ścigania przestępcy który naruszył twoje dobra.
Policji najlepiej okazać papier który wysłałeś do zakładu energetycznego z potwierdzeniem nadania (polecony), ale tylko okazać, jak policjant będzie chciał wziąć to niech sobie zrobi kopie, papier ma być cały czas u Ciebie.
Patrz co wpiszą policjanci w kwitach (wg mnie mają wylegitymować wszystkich co wtargnęli czyli mieć ich nazwiska, imiona i adresy oraz adres zakładu w którym pracują a także adres zakładu który im zlecił prace, godzinę zajścia, to że Ty zgłosiłeś, co powiedziałeś, co oni powiedzieli, i to że okazałeś sprzeciw czyli ten papier co wysłałeś), to mają mieć spisane.
Potem szukaj już szybko prawnika i dalej już wiesz co robić czyli zabraniasz wejścia chyba że

... mi zapłacą za poniesione straty i ustalą służebnośc przesułu ...

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:51

Samowola Zakładu Energetycznego Witam. Jutro ciąg dalszy. Po poludniu spotykam się ze swoją adwokatką. Zakład nie odpuscił bo już wiszą ogłoszenia ze w srode 10 kwietnia nie bedzie prądu przez pare godz. Mają znowu wtargnąć na mój grunt i zdemontowć starą linie i podłączyć ten nowy kabel co go w zeszłym tygodniu założyli. Najlepsze jest to że paranoi nie koniec. Ten nowy kabel co zawiesili w dwóch miejscach nad moim polem zwisa od ziemi zaledwie na 3,6 m a moj John deerek 1075 ma 4m. Jutro zrobie wam zdjęcia. Czuje że bedzie kolejena afera bo dla zakładu to nie bedzie oczywisty problem ale myśle ze jestem na w miarę wygranej pozycji obym się nie zdziwił. Jesli ktoś jest ciekawy jak to bedzie prosze obserwować temat i komentowac

Edytowany przez Agronom15, 07 kwiecień 2013 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:04

Samowola Zakładu Energetycznego No nie zazdroszcze Tobie ,powodzenia.

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 09:17

Samowola Zakładu Energetycznego kabel mogą podnieść jak całą linię wymienią. Ty zaczniesz ze kabel jest za nisko a Zakład weźmie to że zgadzasz się na budowę skoro tylko za niski kabel Ci przeszkadza. Nie myśl że wygrasz tak łatwo.
Zbieraj dokumenty, blokuj przebudowę, wzywaj policję, pisz pisma za potwierdzeniem, adwokat ma wiedzieć wszystko i nie być przypadkiem przyjacielem kierownika elektrowni. Nie będzie łatwo.

Mają Ci dać:
- jednorazowe odszkodowanie
- kasę za służebność czy umowie na 25 lat której nie masz obowiązku przedłużyć, z kasy pamiętaj że masz zapłacić podatek.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:07

Samowola Zakładu Energetycznego U mnie miałem taką sytuacje ze geodeci wstawiali jakieś kolki podjechałem zapytać co mierzą a oni ze nie mogą powiedzieć byłem w gimnie popytac nikt nic nie wie we wsi leża rury chyba maja ciagnac jakieś zapętlenie kanalizy(gdzie wieś skanalizowana i wybudowania maja przydomowe oczyszczalnie) ale nikt nic nie wie to domysły nie usmiecha mi sie ze ma ktoś mi rozkopać kawał pola i miec to w d*pie przy tych cenach ziemi kuj-pom dochodzacych do 50 tys /ha a rosnie tam ładna pszenica co przezimowała elegancko. Zobaczymy jak to sie skonczy

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:40

Samowola Zakładu Energetycznego proponuję jeszcze zawiadomić media typu państwo w państwie, program pani Jaworowicz itp.
Jeżeli się zainteresują to będą na bieżąco patrzeć co się dzieje i potem ładnie obsmarują to w TVP.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 07:50

Samowola Zakładu Energetycznego I jak tam walka. Tu coś dzisiaj znalazłem. Niby nie mamy szans. http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

#15 Share zetzetor

zetzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 13:44

można zablokować im pracę. słupy i linia należy do nich ale ziemia do Ciebie !!! 

nawet jak Ci się nie należą żadne pieniądze bo linia stara czy mają na pobudowanie jej decyzje administracyjną  to tylko na pobudowanie, nie na chodzenie po czyimś gruncie.

mówisz tak: 60 000 PLN i możemy regulować kwestie korzystania pod linią i wookoło słupów. jak nie to do widzenia. może 45 000 ugrasz.

jak mówią nie to dzwoń do dobrego prawnika i niech prowadzi negocjaje w Twoim imieniu.

dla mnie 26 słupów jest warte 60 000 - 90 000. minimum. ile to j******nia jest z nimi na tym polu. za opryski kto odda, za robote dodatkowo kto ? za dodatkowe paliwo aby to objeżdżać, za uszkodzenia maszyn. 

#16 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 01 maj 2015 - 08:46

Czy jest sposób, aby uniknąć wpisania służebności przesyłu do KW? Z tego co wiem, to obecnie przy jakichkolwiek pracach przy słupach, ze z automatu domaga się wpisania służebności przesyłu( w razie awarii nie muszą pytać o zgodę na wejście). Ponadto wynikła u mnie taka sytuacja: nie otrzymałem od NIKOGO ŻADNEGO zawiadomienia o planach modernizacji, przebudowy, bądź budowy nowej linii przechodzącej przez moje grunty; natomiast na polach pojawili się geodeci, oczywiście ich pognałem. Zarządałem od nich jakiegokolwiek pisma, dla kogo, po co i co robią. Wieczorem tego samego dnia przywieźli dokument, z którego wynika, że mają opracować mapkę do celów projektowych pod projekt nowej linii, do której mają podłączyć farmę wiatrową z sąsiedniej wsi. ZE jednego dnia nic nie wie na temat tej inwestycji, a drugiego dnia informują, że jest to w fazie projektu.Zarządałem wyjaśnień na piśmie i czekam. zaznaczam też, że nie mam nic przeciwko wymianie linii, ale nie chcę mieć nic wspólnego z farmami wiatrowymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zetzetor

zetzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 09:05