Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pieniądze na płyty

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 kwiecień 2006 - 19:55

Pieniądze na płyty Wiecie może czy wypłacane są pieniąde na płyty i zbiorniki,bo u mie mineło dwa miesiące od decyzji przyznania i narazie nic!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pieniądze na płyty Dzisiaj, 14:07
  •  

#2 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 10 kwiecień 2006 - 09:47

Pieniądze na płyty u mnie w wielkopolsce a dokładniej w środkowej wielkopolsce wszyscy ci co dostali decyzje dostali również pieniądze (pierwszą rate dostali w grudinu i styczniu). Niektórzy już ich nie mają :)

#3 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 22 kwiecień 2006 - 20:01

Pieniądze na płyty heheh ja składałem wniosek na płytę w lutym 2005 i w lutym 2006 dostał decycje...teraz czzeka juz na kase
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#4 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 01 grudzień 2006 - 23:11

Pieniądze na płyty ja dostałem juz kase chyba w listopadzie a zakonczenie buowy zgłosiłem pod koniec sierpnia. etap płyty i zbiornika w moim gospodarstwie został zamkniety ;Dszczeslwie
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#5 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 styczeń 2007 - 15:12

Pieniądze na płyty oni zawsze w ostatniej chwili przesylaja bo jak im na koncie lezy kasa to sie mnozy ze tak powiem, i widac przegapili cie :unsure: wszystko w ostatniej chwili przesylaja, u mnie tak bylo z 1. rata na plyte, 2 rata za plyte i z doplatami

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2007 - 18:49

Pieniądze na płyty witam mam pytanko może ktoś coś wie o kasie na szamba czy w tym roku można składać i czy zwracają cały koszt budowy i czy można wybudować z zapasem np 2-krotnym

#7 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:18

Pieniądze na płyty

witam mam pytanko może ktoś coś wie o kasie na szamba czy w tym roku można składać i czy zwracają cały koszt budowy i czy można wybudować z zapasem np 2-krotnym

Z tego co wiem od początku marca mają przyjmować, ale pewny nie jestem, zajdź do ARiMR. Przelicznik ma być inny, tak że dostaniesz mniej niż byś w poprzednim roku dostał. Oni ci dadzą tyle ile wychodzi z obsady zwierząt, a możesz większą nawet 10 razy stawiać, aby nie mniejszą, no i oczywiście musi być zgodnie z planem wybudowana.

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:22

Pieniądze na płyty @versus jak będą cokolwiek dawać to już dobrze bo brat ma budować nową oborę na jakieś 30djp teraz jest 14 krów i 9 młodzieży czyli jak coś to tylko na połowę by dostał(dodam że obora ma być bezściółkowa)

#9 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:26

Pieniądze na płyty Czyli same szambo?Jak tak to trochę dostanie, gorzej gdyby samą płytę, wtedy mniej by dostał. Jakby budował to sam bez żadnej firmy. Roboty nie dużo i może trochę kasy zostać w kieszeni. U mnie zostało ok. 60% tego co dali :huh:

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:29

Pieniądze na płyty @versus wnioski się składało przed projektem czy można było składać już jak był projekt bo architekt wyliczył 330m sześcienne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:31

Pieniądze na płyty @gazi możesz wybudować z zapasem tylko musisz od razu robić dokumentacje na większy zbiornik lub płytę . do 25m na budowę zbiornika wystarczy tylko zgłoszenie i nie potrzebne są plany . ja robiłem taki i agencja bardzo zwracała na to uwagę i nawet mnie straszyli że jak będzie więcej jak 25m to będę musiał zwracać kasę .no ale nie było więcej i nic nie zwracałem

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:33

Pieniądze na płyty @versus ale to jest 330m szamba to ponad 10 razy tyle co u ciebie dodam że już jest załatwiane pozwolenie na budowę tej obory i szamba

#13 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:37

Pieniądze na płyty

@versus wnioski się składało przed projektem czy można było składać już jak był projekt bo architekt wyliczył 330m sześcienne

Można było składać z projektem, to nie ma różnicy. W agencji jak składasz to masz wyliczone i to jest minimum. Maximum to w prawie budowlanym pewnie masz określone. Jak te 330 wychodzi z obsady to jest minimum, możesz robić na więcej niż te 330 , tylko jeśli robisz większą to projekt musisz mieć tak jak robisz, nie na taki jaki ci przyznali.
Ja szambo mam 40 m3, zasady takie same są z tego co wiem, a trochę wiem bo mój brat stryjeczny czeka aż będą przyjmować wnioski. U niego z obsady wychodzi płyta ok. 70m2 a już ma projekt na płytę o powierzchni 130m2.

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:45

Pieniądze na płyty Ich projekt kompletnie nie interesuje-najważniejsze abyś nie wybudował mniejszego niż wyliczony przez ARiMR.Projekt interesuje tylko Nadzór Budowlany-w razie kontroli.

#15 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:49

Pieniądze na płyty

Ich projekt kompletnie nie interesuje-najważniejsze abyś nie wybudował mniejszego niż wyliczony przez ARiMR.Projekt interesuje tylko Nadzór Budowlany-w razie kontroli.

Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!. I w projekcie masz wyliczoną stal, beton itd itp. A po zakończeniu w agencji biorą projekt i porównują z fakturami za stal i beton!!!!!Jak na fakturach masz za mało to kase oddajesz

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:53

Pieniądze na płyty tak czy inaczej architekt już pracuje a budować to będzie firma razem z oborą

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 luty 2007 - 20:19

Pieniądze na płyty @versusBardzo to jest ciekawe co piszesz ale ja jako jeden chyba z pierwszych beneficjentów PROW-u w Polsce nie spotkałem się z czymś takim a budowę zakończyłem już w maju-mają tam (w ARiMR)zatrudniać budowlańca?
Czy widziałeś kiedyś w projekcie wyliczenia typu "a na to pójdzie dokładnie 15 m3 betonu" ?.Otóż nie !-sam sobie musisz wyliczyć-zdaje się,że w projekcie może być jeszcze "zestawienie podstawowych materiałów"-albo jakoś tak

#18 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 20:43

Pieniądze na płyty

@versusBardzo to jest ciekawe co piszesz ale ja jako jeden chyba z pierwszych beneficjentów PROW-u w Polsce nie spotkałem się z czymś takim a budowę zakończyłem już w maju-mają tam (w ARiMR)zatrudniać budowlańca?
Czy widziałeś kiedyś w projekcie wyliczenia typu "a na to pójdzie dokładnie 15 m3 betonu" ?.Otóż nie !-sam sobie musisz wyliczyć-zdaje się,że w projekcie może być jeszcze "zestawienie podstawowych materiałów"-albo jakoś tak

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie w projekcie było wyliczone ile na każdą ściankę pójdzie betonu, jakiego(jaki typ) grubość i wysokość ścian w końcu jest określona, ile stali(w końcu masz gęstość użebrowania i długość budowli)także żaden problem. Jak mój tata składał wniosek o zakończeniu budowy to od razu wzięli projekt i sprawdzili czy na fakturach jest wystarczająco dużo stali i betonu. A porównać kilka liczb to jednak wbrew pozorom potrafią w agencji bez pomocy budowlańca

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 luty 2007 - 22:21

Pieniądze na płyty "Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!"-najbardziej to chodziło mi o te zdanie-jak oni to mają sprawdzić bez budowlańca ?Mnie się nikt nie pytał czy wybudowane to było zgodnie z projektem bo za to w myśl polskiego prawa odpowiada kierownik budowy i to jego podpis w dzienniku budowy decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest zgodne (wtedy wpisu nie ma):huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 luty 2007 - 18:41

Pieniądze na płyty

"Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!"-najbardziej to chodziło mi o te zdanie-jak oni to mają sprawdzić bez budowlańca ?Mnie się nikt nie pytał czy wybudowane to było zgodnie z projektem bo za to w myśl polskiego prawa odpowiada kierownik budowy i to jego podpis w dzienniku budowy decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest zgodne (wtedy wpisu nie ma):huh:

Brak zgłosić zakończenie budowy do starostwa, jak masz niezgodnie z projektem to ci nie zatwierdzają budowy(granica błędu to o ile pamiętam 3%)!!!!! Oni nanoszą na mapki dopiero po zakończeniu, mierzą wszystko itp itd, tzw"inwentaryzacja", niemów że o tym nie wiesz!!!!A do agencji zgłaszasz to musisz mieć inwentaryzację z głowy, bo jak masz bez inwentaryzacji to jak złożysz do agencji??