Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault do tura czy jednak inny ciagnik?

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuba0707

kuba0707

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:27

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? kolego ta 103,54 ma już rewers elektrohydrauliczny i ehr tak że jest trochę elektroniki a ta 110,54 to jest mimo wszystko bardzo skrętny ciągnik skrętniejszy niż ursus 904 mam obydwa więc mam porównanie :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Dzisiaj, 01:28
  •  

#22 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:21

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? wiec trzeba bedzie wybrac najmniejsze zlo bo w kazdym modelu zosaly podane wady:
ceres-wiekszosc odradza
103 elektronika
110 nie jest skretny
ktory z nich bedzie lepszy od pozostalych? a co do mf czy one sa wyjatkowo skretne i nadaja sie do tura bo widzielem naprawde sporo ogloszen gdzie mf jest z turem?

#23 Share kuba0707

kuba0707

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:32

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? ale można znaleść 103,54 bez elektroniki bo i takie są lub zgrabniejszą 6-cylindrówkę czyli 106,54 jest ich sporo na allegro i tez są bez elektroniki a mf bez elektroniki to ciężko spotkać ogolnie zrobisz jak zechcesz ale osobiście polecam renie :)

#24 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:10

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Jak do normalnej roboty z turem to tylko większy ciągnik, bo z lżejszymi rzeczami do 600kg to w 4 często tyłeczek podrywa a w 6 to nie ma opcji dodatkowo dużo mniej wyżyłowany ciągnik.

#25 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 08:51

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? cos za cos, 6 bedzie na ramie, oprocz 106.54, a 4 bedzie zwrotniejsza i mniej spali w lekkiej pracy
jesli ma byc to ciagnik do wsystkiego ta jednak bralbym 6, jesli tylko pod ladowacz 4
kazdy model reni znajdziesz w pelni mechaniczny, ale rowniez mozna znalesc w pelnej opcjii, wszystko zalezy od operatora, bo mozna dobrac ciagnik pod siebie

Polska B

#26 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:18

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Mam jeszcze jedno pytanie wśród ogłoszeń znalazłem wiecej ciagnikow Marki Renault z Modeli Ceres,Ares, Temis, a nie tych zwyklych np 106.54 itp
Wiec moje pytanie : czy Te wymienione wczesniej modele tez sa w pelni mechaniczne czy kazdy posiada ehr, i inne elektroniczne "bajery"
Pytam poniewaz gdy zakupie 15 letni ciagnik to predzej czy pozniej cos z elektroniki sie zepsuje a naprawy to beda b drogie a jesli ciagnik jest w pelni mechaniczny to nie bedzie wiekszego problemu z naprawami awarii.
Prosze o odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:29

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? http://otomoto.pl/ca...70-A298162.html Tu masz ciągnik na ramie z 99roku. Mam jego większego odpowiednika i polecam ci bardzo. Ma EH rewers EHR powershift ale o elektronike się nie bój. Skrętny jest abrdzo dobże no i ciągnik swoje waży. Tu masz szczegółowe dane techniczne http://www.tractoor....mx80c-100c.html

#28 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 18:06

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Hmmm... wydaje mi sie jednak że jsli ma juz 14 lat to juz niedlugo cos sie po prostu musi popsuc z elektronika a nie stac nas na paro-tysieczne koszty napraw ehr czy rewersa poza tym jak juz ktos tutaj pisal lepiej kupic ciagnik bez tura i tego zalozyc osobno
Nigdy nie mialem do czynienia z elektronika i wolelibysmy z tata kupic ciagnik w pelni mechaniczny,
Nadal chcialbym sie dowidziec czy modele ceres ares celtis z gamy renault sa mozliwe do kupienia w wersjii mechanicznej??

#29 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 19:13

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? ceresy w wiekszosci byly mechaniczne, jakos nie przypominam sobie tego modelu w elektronice
temis tez czasem sie trafi, glownie ten mniejszy z 4 JD
w pelni mechaniczny byl jeszcze cergos

Edytowany przez izydor6280, 19 kwiecień 2013 - 19:14.

Polska B

#30 Share SupraNova

SupraNova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:26

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Ja jednak polecał bym Ci ciągnik marki FENDT seria 600 ls lub lsa.
Sprzęgło w tych ciągnikach jest bardzo trwałe, posiada ramę, bardzo mała awaryjność.
Nie kieruj się tym, że im ciągnik młodszy to mniej awaryjny znajomy ma Fendt'a 610ls o mocy 110km rocznik 1978 licznik motogodzin kręci już się drugi raz i jak narazie to poza corocznym przeglądem mechanika i wymianą oleju nie zrobił nic przy tym ciągniku (a ma go od 1995 i stanem licznika 5670 mth )
Teraz dokupił kolejny ciągnik marki Fendt 614lsa o mocy 160km i jest bardzo zadowolony. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić Fendt'a i nie będziesz narzekać

#31 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:51

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Chciałbym zadac jeszcze jedno pytanie poniewaz przygotowujemy sie do pierwszych oględzin i ewentualnego wyboru jakiegos ciagnika wiec powoli szukam czegos wsrod ogloszen i znalazłem pare zetorow np 10145 ,9540 a takze same np explorer II , laser 100 i case international
Głównie pytanie odnosnie zetorow czy te modele posiadaja rewersy i co mozecie powiedziec o ich wspolpracy z turem (zainteresowal mnie zetor bo ma b dobry komfort , nie jest drogi, czesci w przyzwoitej cenie oraz to ze mam zetorka 7211 od nowosci i dopiero w ubieglym roku byla jedna wieksza awaria a tak przez 23 lata sprawowal sie bardzo dobrze) w sumie podobne pytanie do pozostalych wyzej wymienionych ciagnikow czyli wspolpraca z turem dostepnosc i cena czesci i awaryjnosc?
Z góry dziekuję za odpowiedzi
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 maj 2013 - 12:46

Renault do tura czy jednak inny ciagnik? Odświeżam pytanie.

Dodaj odpowiedź