Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo - opłaca się ?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:33

koledzy jak wszyscy się weźmiecie za produkcję roślinną to zboża będzie po 30 zł jak to było kilka lat temu więc produkcja zwierzęca też się opłaca tylko że teraz ceny jej nie sprzyjają

nie nie 30 zł to w życiu nie wróci a po drugie mając 40 ha i bydło to w jednego to se można ale K***ę zrobić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo - opłaca się ? Dzisiaj, 05:59
  •  

#22 Share adriano7

adriano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:41

Gospodarstwo - opłaca się ? czyli na ten areał jaki jest .. po likwidacji trzody .. na ile można pozwolić sobie tak plus/minus na hodowlę aby zboża starczało ? wie ktoś może ..
a jeśli chodzi o robotę to żeby coś zarobić to trzeba się narobić ale zawsze jest to swoje .. nikt mi nie patrzy na ręce .. czy ja w tej chwili stoję / leżę
jak w robocie u prywaciarza ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:42

Gospodarstwo - opłaca się ? Jak hodowla to bydło albo świnie ale setki :)
Ale mi sie zdaje że i tak nie będziesz miał decydującego zdania w gospodarstwie chwilowo , więc idz do szkoły , niech ci dadzą troche ha siej rzepak itp , A jak już bedziesz po szkole i bedziesz tylko ty zarządzał gospodarka i nabierzesz doświadczenia to zdecydujesz czy rośliny czy hodowla

Co do tego ile na 40ha ,to zależy na co sie nastawisz ,jaki system opasu wybierzesz np przy opasach , czy będziesz robił np tylko kiszonki siano a treściwe dokupował czy odwrotnie wiele czynników na to wpływa więc najlepiej czytaj tematy na AF traktuj niektóre posty z rezerwą i sie wszystkiego dowiesz

Edytowany przez synproboszcza, 04 kwiecień 2013 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share adriano7

adriano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:49

Jak hodowla to bydło albo świnie ale setki :)
Ale mi sie zdaje że i tak nie będziesz miał decydującego zdania w gospodarstwie chwilowo , więc idz do szkoły , niech ci dadzą troche ha siej rzepak itp , A jak już bedziesz po szkole i bedziesz tylko ty zarządzał gospodarka i nabierzesz doświadczenia to zdecydujesz czy rośliny czy hodowla

Dzięki wielkie ! :)
i pozostałym również za podpowiedzi .. czas pokaże co będzie i jak ..

Edytowany przez adriano7, 04 sierpień 2015 - 23:43.