Zaloguj się, aby obserwować  
tjun

Sposoby na łączenie gniazd prosiąt

Polecane posty

tjun    0

Pochwalcie się waszymi sposobami na łączenie prosiąt (gniazd) do jednego kojca. Otóż zawsze mam z tym problem. Łańcuszki do zabawy, klocki drewniane, i cuda wianki i tak zdarza się, że się gryzą. Pomijam już mieszankę dla prosiąt itd. Chodzi mi głównie o to jak Wy sobie z tym radzicie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było wypuszczanie gniazd na zewnątrz na 2, 3 godzinki (ale latem czy wiosną) a co w okresie zimowym. Chętnie poczytam wasze sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie po połączeniu gniazd żadko sie gryza bo mają łąńcuchy do zabawy tak jak pisze kolega wyżej mozna tez uzyc farby.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie wiem jak mocno się u was gryzą ale jak schodzą z porodówki na odchowalnie i są w grupach po 50-70 sztuk to przez godzine sie co niektóre poganiają niektóre lekko podrapią i na tym się skończy a w kojcu wisi tylko jeden łańcuszek do zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Dzięki za odpowiedzi. Otóż ocet raz stosowałem i powiem tak, spokój był na 2 dni, potem znów się gryzły, powtórzyłem smarowanie ale już nic nie dało. Z ropą nie praktykowałem , bo jakoś mnie nie przekonuje, ale spróbować nie zaszkodzi skoro wielu z was to robi bądź robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja wczoraj połączyłem 2 stada po ok.90 kg, gryzły się trochę, ale paliwo załatwia swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Jeżeli chodzi o mnie to nie mam na odchowalniach żadnych piłek, łańcuszków itp. W grupę zganiam średnio 3-4 mioty i pierwsze godziny się pogryzą a później z reguły są zmęczone ( temp. 28 stopni robi swoje także ) i kładą się . Dodatkowo oczywiście leci do wody lek od strepto i jest ok.

Słyszałem że dodatek z probio - antystres działa uspokajająco i dużo hodowców go chwali szczególnie na lochach, jak jest z prosiakami nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

http://t1.gstatic.co...e92jfkhDrBo6MAQ spróbuj tego my to u siebie stosujemy jak się świnie gryzą i zawszy pomaga. Wystarczy posmarować miejsca najbardziej narażone na ugryzienia i wystarczy. Sam zobaczysz efekty :)

 

Skusiłem się na ten preparat i powiem Ci, że rewelacja. Jak by ręką odjął. Fakt po posmarowaniu bardzo się obwąchiwały, ale problem ustał :-).

A i zapach się długo utrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Ja łącze na noc jak już jest ciemno i nie stosuje żadnych płynów troche się podrapią przez noc a na drugi dzień już po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosięta pogryzą się kilka godzin i będzie po problemie. Zauważyłem że gdy łączę młodsze prosięta to problem zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ujednolicenie zapachu to większa część sukcesu, dlatego właśnie ocet/ropa tak dobrze działają. Inna sprawa to żeby miały sie czym zając zamiast sprawdzać czy aby osobnik obok pachnie tak samo. Po kilku dniach po prostu od obornika nabierają wspólnego zapachu i problem znika. Ja swego czasu łączyłem przez pokrapianie octem samce królików i wyszło obiecująco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie zawsze stosowało się... popiół- tyle że ja na małą skalę hoduję :) jak się zacznie kurzyć i jeszcze zaczną gryść niedopały to już im nie w głowie zadawanie ran :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja stosowalem kiedys spryskiwacz do szyb i dzialalo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      mam problem szpaki wyżerają mi sałatę , jak skutecznie je odstraszyć,w ciągu 2 dni zjadły 1000 sztuk rozsady,tyle co posadzonej, nie boją sie nawet obecności człowieka dosłownie kilka metrów obok,czeresnie mi ocalały,a sałatka nie, prosze o pomoc
    • Przez Szu15000
      Witam, tutaj prosze piszcie leki/szczepionki jakie używacie do macior/loch, jakie są danej choroby objawy itp. itd. i oczywiscie dla prosiaków od urodzenia do 20-25kg Z góry dzieki
    • Przez Bazanto
      Witajcie, zamówiłem własnie w sklepie rolniczym Fermo panele przepędowe dla prosiąt. Ogólnie do przegnainia, czy używacie takowych czy dobrze się spisująi jak ich używacie. Ja narazie kupiłem 2 te najwięsze, bo tak mi akurat pasują do moich kojców, Ja biore jedną płytę ojciec drugą i do przodu.
       
      http://www.fermo.pl/...-119x76-cm.html
      Uzywaliście już takich paneli separacyjncych jaki rozmiar jaka technika przeganiania warchlaków?
    • Przez Piotr0509
      Witam! Są jakieś sposoby zwiększenia mocy w Forterze 115 z 2012 roku?
    • Przez pavel05
      Witam
      mam pytanie jak w temacie odnośnie sposobów różyczkowania brokułów? pierwszy raz posadziłem na przemysł 1ha i teraz zastanawiam sie w jaki sposób zrobić aby zastąpić tradycyjne sposób zwykłym nożem co jest bardzo pracochłonne ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj