Darek578

Program rolnośrodowiskowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darek578    0

Witajcie w tym roku chce po raz pierwszy złozyć wniosek na dopłaty rolnosrodowiskowe. Moze ktos wytłumaczyłby mi na czy to polega zanim pojade do ODRu lub Agencji żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć. Chciałbym starać sie o 1 wariant czyli rolnictwo zrównoważone.

 

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy mam pytanie chodzi mi o to czy jak jest program rolnictwo zrównoważone , to czy dopłata ST do strączkowych się należy także , byłem poinformowany że jak jest zrównoważone to tej dopłaty ST nie ma ,w agencji zwrócili mi uwagę że nie wpisałem płatności ST i teraz nie wiem sam jak jest prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Witam,

 

jeżeli realizujesz rolnictwo zrównoważone to nie możesz ubiegać się o płatności ST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie zakładam nowego tematu i napisze tu na ten temat.

Otóz doszły mnie słyszy moze plotki ze w tym roku nie bedzie naborów na wariant 3. tj ekstensywne uzytki zielone (jakoś tak) jak i takze na tzw. Ptaszki

A wiec chodzi o to ze jak ja mam program rolnośrodowiskowy do 2015r z wariantu 3 to tej płatności w ty roku nie dostane??? i to samo Ptaszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Nie, dostaniesz normalnie (chyba że coś wymyślą do 2015r). Nowe osoby nie będą mogły przystąpić do tych pakietów które wymieniłeś bo ich nie prostu nie będzie no nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a wiec o to tylko chodzi ze jest ograniczenie dt. wysokości pomocy kiedys było 100% do 100ha a teraz bedzie 100% do 10ha i 50% do 20ha ?? tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Chodzi o to, że jak masz do 2015r to prawdopodobnie będziesz brał dopłaty na dotychczasowych zasadach aczkolwiek chodziły słuchy, że trzeba będzie albo przejść na nowe zasady albo zrezygnować z rś ale nie wiadomo jak to będzie. Jak masz do 2015r to może uda Ci się dokończyć zobowiązanie i jak byś chciał od nowa zacząć kolejne 5 lat o już na nowych zasadach.

Wszystko okaże się do 15 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Podobno 100% płatności ma być do 20 ha może ktoś potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy można w tym roku zrezygnować z programów rolno środowiskowych jeżeli został jeszcze jeden rok zobowiązania. Jeżeli nie można to czy ktoś wie jakie mogą byś sankcje za niewywiązanie się z planu dokładnie z płodozmianu w wariancie rolnictwo zrównoważone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Oddajesz kasę za działki, które wychodzą z programu za poprzednie 4 lata

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

jeżeli przez to nie będzie 3 grup to tak jak kolega wyżej napisał, oddajesz kasę za działkę na której nie masz 3 grup, jeżeli masz te 3 grupy do wystarczy tylko zmiana do planu rś i nie ma konsekwencji. Jak nie zrobisz zmiany do planu to jest jakieś tam obcięcie dopłat bo nie uprawiasz zgodnie z planem rś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Oddajesz kasę za działki, które wychodzą z programu za poprzednie 4 lata

Mi jakieś 1,5 roku temu dali papier z agencji że będzie można zrezygnować jak będzie wchodził nowy PROW i nie będą warunki pasowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

W grudniu dokupiliśmy kilka ha gruntów. Reszta gospodarstwa jest w programie rolnośrodowiskowym. I pojawia się pytanie.

1. Czy nowo nabyte działki muszę włączyć do pakietu rolnośrodowiskowego czy mogą zostać poza pakietem?

2. Jeśli jest możliwość, żeby ich nie włączać, to czy do tych działek będzie przysługiwała płatność do strączkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

brać płatności do gruntów ponad program nie możesz , ale jeśli masz pakiet 1.1. (zrównoważone) to musisz zrobić badania gleby , uwzględnić te grunty w planie nawozowym i ogólnie realizować ten pakiet na tych gruntach również, pomimo tego że nie dostaniesz na nie płatności rolnośr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Dzięki za odpowiedź.

Czyli najlepiej aby do płatności podała je inna osoba, wówczas załapią się na płatność do strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

A dodatkowa płatność do strączkowych jest w pakiecie rolnośrodowiskowym? Chyba jest to zupełni odrębna płatność, (nie wiem bo nie mam strączkowych)...., napisałam tylko jak jest w RŚ bynajmniej w tych pakietach w których jestem (zrównoważone , łąki ekst., poplony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Czy w nowym naborze można łączyć pakiety? Np. zrównoważony i poplony.

Mam sprzeczne informacje,może Wy wiecie coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Nie można łączyć na jednej działce. Chyba można łączyć tak, że wybierasz sobie w danym roku czy chcesz dopłatę do poplonów czy zrównoważonego za daną działkę przy czym zobowiązanie z gospodarowaniem zrównoważonym masz w całym gospodarstwie tzn , grupy upraw, plan nawozowy na wszystkich działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

W listopadzie zeszłego roku powiększyliśmy gospodarstwo. Na przejętych gruntach rolnych było realizowane rolnictwo zrównoważone przez 3 lata. Musimy kontynuować zobowiązanie rolnośrodowiskowe. Nie wiemy tylko czy na starych gruntach też, czy tylko na przejętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfigat
      Witam.
      Dysponuje autorskim przetestowanym i wdrożonym rozwiązaniem
       
      1. Zarządzanie ksiegą bydła
      2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną
      3. Zarządzanie przemieszczeniami
       
      Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych zarówno o sztuckach jak i przemieszczeniach
      Wydruki zgodne z ARMiR oraz export do popularnych formatów.
       
      Cena do negocjacji.
      Możliwość rozbudowy.
       
      Kontakt: donio78@gmail.com
      tel. 668 145 091
    • Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj