Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program rolnośrodowiskowy

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 11:50

Program rolnośrodowiskowy Witajcie w tym roku chce po raz pierwszy złozyć wniosek na dopłaty rolnosrodowiskowe. Moze ktos wytłumaczyłby mi na czy to polega zanim pojade do ODRu lub Agencji żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć. Chciałbym starać sie o 1 wariant czyli rolnictwo zrównoważone.

Dzięki i Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program rolnośrodowiskowy Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share michalbili

michalbili

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 15:05

Program rolnośrodowiskowy podobno w tym roku nie można już brać udziału w tym ale nie jestem pewny na 100%

#3 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:05

Program rolnośrodowiskowy witam
koledzy mam pytanie chodzi mi o to czy jak jest program rolnictwo zrównoważone , to czy dopłata ST do strączkowych się należy także , byłem poinformowany że jak jest zrównoważone to tej dopłaty ST nie ma ,w agencji zwrócili mi uwagę że nie wpisałem płatności ST i teraz nie wiem sam jak jest prawidłowo

#4 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:07

Program rolnośrodowiskowy Witam,

jeżeli realizujesz rolnictwo zrównoważone to nie możesz ubiegać się o płatności ST

#5 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:06

Program rolnośrodowiskowy nie zakładam nowego tematu i napisze tu na ten temat.
Otóz doszły mnie słyszy moze plotki ze w tym roku nie bedzie naborów na wariant 3. tj ekstensywne uzytki zielone (jakoś tak) jak i takze na tzw. Ptaszki
A wiec chodzi o to ze jak ja mam program rolnośrodowiskowy do 2015r z wariantu 3 to tej płatności w ty roku nie dostane??? i to samo Ptaszków?

#6 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:15

Program rolnośrodowiskowy Nie, dostaniesz normalnie (chyba że coś wymyślą do 2015r). Nowe osoby nie będą mogły przystąpić do tych pakietów które wymieniłeś bo ich nie prostu nie będzie no nowym naborze.

#7 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:28

Program rolnośrodowiskowy a wiec o to tylko chodzi ze jest ograniczenie dt. wysokości pomocy kiedys było 100% do 100ha a teraz bedzie 100% do 10ha i 50% do 20ha ?? tak?

#8 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:37

Program rolnośrodowiskowy Chodzi o to, że jak masz do 2015r to prawdopodobnie będziesz brał dopłaty na dotychczasowych zasadach aczkolwiek chodziły słuchy, że trzeba będzie albo przejść na nowe zasady albo zrezygnować z rś ale nie wiadomo jak to będzie. Jak masz do 2015r to może uda Ci się dokończyć zobowiązanie i jak byś chciał od nowa zacząć kolejne 5 lat o już na nowych zasadach.
Wszystko okaże się do 15 marca.

#9 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 04 luty 2014 - 15:02

Program rolnośrodowiskowy dzieki za rozjaśnienie sytuacji.

#10 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:38

Program rolnośrodowiskowy Podobno 100% płatności ma być do 20 ha może ktoś potwierdzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 luty 2014 - 17:49

Program rolnośrodowiskowy Czy orientuje się ktoś czy można w tym roku zrezygnować z programów rolno środowiskowych jeżeli został jeszcze jeden rok zobowiązania. Jeżeli nie można to czy ktoś wie jakie mogą byś sankcje za niewywiązanie się z planu dokładnie z płodozmianu w wariancie rolnictwo zrównoważone?

#12 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 15 luty 2014 - 18:11

Program rolnośrodowiskowy Oddajesz kasę za działki, które wychodzą z programu za poprzednie 4 lata

Edytowany przez ksys, 15 luty 2014 - 18:12.

#13 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 luty 2014 - 18:35

Program rolnośrodowiskowy A jakie mogą być sankcje gdyby w planie na 7ha z 15ha wpisałbym kukurydze a posiałbym buraki?

#14 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 luty 2014 - 19:09

Program rolnośrodowiskowy jeżeli przez to nie będzie 3 grup to tak jak kolega wyżej napisał, oddajesz kasę za działkę na której nie masz 3 grup, jeżeli masz te 3 grupy do wystarczy tylko zmiana do planu rś i nie ma konsekwencji. Jak nie zrobisz zmiany do planu to jest jakieś tam obcięcie dopłat bo nie uprawiasz zgodnie z planem rś.

#15 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:38

Program rolnośrodowiskowy Oto właśnie chodzi że nie mam tych trzech grup, a chciałbym posiać więcej buraków.

#16 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 luty 2014 - 22:28

Program rolnośrodowiskowy

Oddajesz kasę za działki, które wychodzą z programu za poprzednie 4 lata

Mi jakieś 1,5 roku temu dali papier z agencji że będzie można zrezygnować jak będzie wchodził nowy PROW i nie będą warunki pasowały

#17 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 luty 2014 - 15:22

Program rolnośrodowiskowy W grudniu dokupiliśmy kilka ha gruntów. Reszta gospodarstwa jest w programie rolnośrodowiskowym. I pojawia się pytanie.
1. Czy nowo nabyte działki muszę włączyć do pakietu rolnośrodowiskowego czy mogą zostać poza pakietem?
2. Jeśli jest możliwość, żeby ich nie włączać, to czy do tych działek będzie przysługiwała płatność do strączkowych?

#18 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 luty 2014 - 15:32

Program rolnośrodowiskowy brać płatności do gruntów ponad program nie możesz , ale jeśli masz pakiet 1.1. (zrównoważone) to musisz zrobić badania gleby , uwzględnić te grunty w planie nawozowym i ogólnie realizować ten pakiet na tych gruntach również, pomimo tego że nie dostaniesz na nie płatności rolnośr.

#19 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 luty 2014 - 16:54

Program rolnośrodowiskowy Dzięki za odpowiedź.
Czyli najlepiej aby do płatności podała je inna osoba, wówczas załapią się na płatność do strączkowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:31

Program rolnośrodowiskowy A dodatkowa płatność do strączkowych jest w pakiecie rolnośrodowiskowym? Chyba jest to zupełni odrębna płatność, (nie wiem bo nie mam strączkowych)...., napisałam tylko jak jest w RŚ bynajmniej w tych pakietach w których jestem (zrównoważone , łąki ekst., poplony)