Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa mengele 550

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 06:55

prasa mengele 550 Witam
Czy ktoś ma forum miał do czynienia z taką prasą, jestem posiadaczem takiej prasy, sprowadzona z niemiec, widać ze była po remoncie( nowe elementy aparatów listwy itp), tez są na to faktury, jednak nie jestem zbytnio zadowolony z wydajności ok 10,( 85x120x 250) kostek na h to troche za mało moim zdaniem. cisnienie na zegarze 70 bar czyli w połowie mozliwego jakie sie da ustawić , prasa pracuje z ciągnikiem 200km. przed zakupem nigdy nie mialem do czynienia z taką prasą więc "intuicyjne" prasowałem nią w zeszłe żniwa.Za każą poradę jak prasować, jak ustawić, co zmienić będe bardzo wdzięczny
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa mengele 550 Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 17:32

prasa mengele 550 Ja prasuje Hesstonka 4700 i MF6180 (125KM) . belki 80x80x230 i spokojnie robie 25-30 na h. na dobrych kawałkach do 40 da rade zrobic. obroty wałka masz 1000 ? nie wiem jak mengele ale hesston na 1000-cu powinien hulać.

#3 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 19:27

prasa mengele 550 10 belek to strasznie mało może potrzebuje większych obrotów wałka np.1000 obr/min. Ja swoją Krone 80x80 przy 2m. długości belki pole 3,5 ha. prasowałem 50 min.i zrobiłem 53 belki pszężyta przy 100 atm. ścisku pole długie ciągnik 120 km.

#4 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:57

prasa mengele 550 obroty oczywiście na 1000, choć ciagnik 200km to czuć bardzo uderzenie młota w ciągniku , a jak chce jechać szybciej to wywala mi na sterowniku przeciążenie komory i spuszcza cisnienie

#5 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 11:37

prasa mengele 550 może coś zwiększa opory prasowania np. pokryta rdzą komora prasowania lub niewłaściwe ustawienie podawania słomy do tłoka z tłokiem a może brak noży na dolnej części tłoka.

#6 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 05:48

prasa mengele 550 w sobotę przyjrzałem sie troche prasie i moim zdaniem za nisko nagarniacz podawał słomę wg instrukcji popychacz regulujący wysokość i" zapłon" podawania był o 4mm za daleko wykręcony. po regulacji i odpowiednim ustawieniu zapłonu podaje znacznie wyżej słomę . zobaczymy kilka dni pogody i pójdzie w teren i sie okażę czy "poprawki"coś pomogły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:03

prasa mengele 550 po próbie napisz czy to pomogło bo jak popatrzeć na youtubie to te prasy mają większą wydajność jak twoja i nieźle śmigają po polu.

#8 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 08:49

prasa mengele 550 no i to samo(słoma pszeniczna po bizonie) na cisnieniu 80bar nie da się prasować bo wywala przeciażenie komory i przy uderzeniu "młota" ciągnik spada o 200obr/min , dopiero przy cisnieniu 60bar idzie jechac 6-7km/h . choc i tak dobrze słoma słoma w snopku dobrze wygląda jest płaska i jak wychodzi z prasy to jest ciepła , choć wydajność to i tak wydaje mała jak na taką prasę.

#9 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 11:23

prasa mengele 550 Może komputer lub czujnik nie jest do końca sprawny i podaje błędne dane -ile masz na 1 ha. kostek o wymiarze 85x120x 250 i ile orientacyjnie taka kostka waży sądzę że komputer uważa że jest zbyt duży ścisk i spuszcza ciśnienie, a błąd może tkwi w nieprawidłowym odczycie ciśnienia ścisku przez komputer a do tego mnie skłoniło to że przy uderzeniu młota silnik schodzi o takiej mocy o 200 obrotów bo jak w mojej krone tłok uderza 50 razy na minutę to silnik 120 km. praktycznie tego nie zauważa ale na przekładni głównej jest koło zamachowe o dużej średnicy i masie 500 kg. które ma 1000 obr/min.

#10 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 18:40

prasa mengele 550 czujnik jest na zasadzie ze są dwie osobne ramy na jednej znajduje się przekładnia głowna a na drugiej czujnik i jak ma za ciezko upchać to rama z przekładnią sie wygina i naciska czujnik. kostek wyszło okolo 5-6 na ha masa nieznana ale słoma też nie jakaś była rewelacyjna, cisnienie pokazuje na manometrze na prasie wiec chyba też powinno być wiarygodne. poszperałem trochę w internecie, instrukcji i katalogu części i z moich obserwacji wynika że są dwa typy "kół" które "prowadzą" nagarniacz w którym momencie ma nagarniać do komory, w tym że w instrukcji że zapłon ustawia sie na nagarniaczu na "podwójnym zębie" na rysunku widać ze koło jest takie jak ja mam, z tym że u mnie wszyskie wały na nagarniaczu są z pojedynczym zębem. zaś w katalogu pokazane jest kolo pokazane "koło" w innym kształcie i innym mocowaniem popychacza który regulowałem i do tego jest "pojedyńczy ząb". może to jest powodem ze po prostu za nisko dogarniana jest słoma, tylko gdzie ja znajdę taki wał i zeby to było to .

#11 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 19:45

prasa mengele 550 5-6 kostek na ha to chyba dobrze na niespecjalnej słomie i jak są na tyle twarde jak sznurek przecinasz to strzela to jest ok
tylko ta słaba wydajność i duże opory prasowania są nie tak jak powinno być. Najlepiej żebyś obejrzał u kogoś taką samą prasę lub Fortschritt 550 bo to chyba to samo i porównał te koła o których pisałeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:14

prasa mengele 550 tak byłoby najlepie,j tylko u nas w okolicy nie ma tych pras. nawet dużych kostek nie widać , chyba że ktoś w okolicach Oleśnicy , ostrowa wlkp miałby taką prasę prosiłbym o kontakt .