Addam

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ?

Polecane posty

Addam    14

Witam.

 

Posiadam zetora 5340 z ładowaczem czołowym. Mianowicie chodzi mi o poradę czy jeśli zmienie rostaw kół poprawi się stabilność ?

Jest on z roku 2002 i znajomy ma także ten model tylko z 2003 i ma przednie felgi zwężone na gwiaździe że wentyl jest od zewnątrz (gdzie umnie od środka) a z tyłu ma wysuniete na gwiaździe wentyl od środka (gdzie u mnie od zewnątrz. Czy późniejsze takie montowanie jest lepsze ? posiadacze tych o to modeli napewno wiedzą ocb.

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

https://drive.google.com/?gsessionid=T97YWNx5uB7qVq7Khof4Ww#folders/0B4glvHTgWM85YW9KYjItYXRGVzg

Edytowano przez Addam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

a te rozwiązania z późniejszych ? a jak poszerzać to tył i przód czy tylko tył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stabilność poprawi poszerzenie samego, tyłu ale przód też poszerz aby ciągnik pracując jeszcze w polu nie musiał robić 4 kolein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

Teraz jest tak że tył z przodem jest równo od zewnętrznej wiec jak poserze tył na gwiazdach to pewnie będzie równo po wewnętrznej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

Witam. Sam mam zetorka 5340 z turem z poszerzonym tyłem ( koła zamienione lewe na prawe, prawe na lewe). Stabilność się zdecydowanie poprawiła. Ciągnik lepiej się zachowuje na nierównościach (mniej "buja") co przydaje się z ciężkim turem (stary hydramet), rozstawienia przodu nie zmieniałem ponieważ moim zdaniem nie miało to sensu (nie robię 4 śladów ^^), ale jest kilka małych minusików; koła są wysunięte poza obrys błotników co powoduje chlapanie nie tyle na ciągnik co na maszyny z tyłu, miałem także małe problemy z ustawieniem polskiego pługa. Jakoś więcej mi do głowy nie przychodzi :) Mimo tego myślę że to był dobry pomysł w moim przypadku. Mam nadzieję że moja opinia się przydała ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

własnie o takie doświadczenia mi chodziło kto to zastosował :) a mógłbyś dokładnie powiedzieć o ile się zwiekszyła szerokość ? bo w jednym budynku mam ograniczona szerokość wchodzi "na styk"

 

to czyli warto się w to bawić ? aż tak jest odczuwalne prowadzenie ciągnika ?

Edytowano przez Addam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

Jak to mówi mój Wujek "zetorek nie jest już kołyską" :D W mojej rodzinie są jeszcze 2 zetory mianowicie 5340 i 7340turo, w każdym tył jest poszerzany i ocena jak najbardziej pozytywna. ja dodatkowo dołożyłem po 2 obciążniki(te talerze) w koła czyli jest komplet.

Co do dokładnej szerokości to nie sprawdzałem więc nie wiem ale mogę jutro sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

byłbym wdzięczny jak byś podał dokładne wymiary i przy okazji przodu to mniej więcej wiedział bym co robic czy standardowe ustawienie z przodu u cb jest takie same u mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

A mój sąsiad swojego 7245 celowo nie poszerzał, bo przy ładowaniu obornika z boksów na głęboką ściółkę lepiej mógł wybierać np. przy ścianie.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

Szerokość zewnętrzna rozstawu kół mojego to około 194 cm przód(przy oponkach 12,4-24 zamiast 11,2-24) i tył 206 cm. Mam nadzieje że pomogłem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

Moim zdaniem stabilność się poprawi i jeszcze plus do tego na podmokłych terenach będzie miał lepiej wiem to ze swojego doświadczenia ponieważ z wujkiem sprawdzaliśmy to na torfie. Wujek na oryginalnych oponach a ja na szerszych i ten na mniejszych się topił a ten z większymi tylko trochę ugniatał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj