Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:29

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Witam.

Posiadam zetora 5340 z ładowaczem czołowym. Mianowicie chodzi mi o poradę czy jeśli zmienie rostaw kół poprawi się stabilność ?
Jest on z roku 2002 i znajomy ma także ten model tylko z 2003 i ma przednie felgi zwężone na gwiaździe że wentyl jest od zewnątrz (gdzie umnie od środka) a z tyłu ma wysuniete na gwiaździe wentyl od środka (gdzie u mnie od zewnątrz. Czy późniejsze takie montowanie jest lepsze ? posiadacze tych o to modeli napewno wiedzą ocb.

Pozdrawiam i czekam na odp.
https://drive.google...YW9KYjItYXRGVzg

Edytowany przez Addam, 03 kwiecień 2013 - 17:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Dzisiaj, 10:39
  •  

#2 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:59

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? napewno poprawi stabilnosć wiele zetorow z turami jest poszerzonych

#3 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:16

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? a te rozwiązania z późniejszych ? a jak poszerzać to tył i przód czy tylko tył ?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:18

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Stabilność poprawi poszerzenie samego, tyłu ale przód też poszerz aby ciągnik pracując jeszcze w polu nie musiał robić 4 kolein.

#5 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:23

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Teraz jest tak że tył z przodem jest równo od zewnętrznej wiec jak poserze tył na gwiazdach to pewnie będzie równo po wewnętrznej stronie.

#6 Share RusiL

RusiL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:32

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Witam. Sam mam zetorka 5340 z turem z poszerzonym tyłem ( koła zamienione lewe na prawe, prawe na lewe). Stabilność się zdecydowanie poprawiła. Ciągnik lepiej się zachowuje na nierównościach (mniej "buja") co przydaje się z ciężkim turem (stary hydramet), rozstawienia przodu nie zmieniałem ponieważ moim zdaniem nie miało to sensu (nie robię 4 śladów ^^), ale jest kilka małych minusików; koła są wysunięte poza obrys błotników co powoduje chlapanie nie tyle na ciągnik co na maszyny z tyłu, miałem także małe problemy z ustawieniem polskiego pługa. Jakoś więcej mi do głowy nie przychodzi :) Mimo tego myślę że to był dobry pomysł w moim przypadku. Mam nadzieję że moja opinia się przydała ;) Pozdrawiam

#7 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:41

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? własnie o takie doświadczenia mi chodziło kto to zastosował :) a mógłbyś dokładnie powiedzieć o ile się zwiekszyła szerokość ? bo w jednym budynku mam ograniczona szerokość wchodzi "na styk"

to czyli warto się w to bawić ? aż tak jest odczuwalne prowadzenie ciągnika ?

Edytowany przez Addam, 03 kwiecień 2013 - 19:43.

#8 Share RusiL

RusiL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:01

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Jak to mówi mój Wujek "zetorek nie jest już kołyską" :D W mojej rodzinie są jeszcze 2 zetory mianowicie 5340 i 7340turo, w każdym tył jest poszerzany i ocena jak najbardziej pozytywna. ja dodatkowo dołożyłem po 2 obciążniki(te talerze) w koła czyli jest komplet.
Co do dokładnej szerokości to nie sprawdzałem więc nie wiem ale mogę jutro sprawdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:12

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? byłbym wdzięczny jak byś podał dokładne wymiary i przy okazji przodu to mniej więcej wiedział bym co robic czy standardowe ustawienie z przodu u cb jest takie same u mnie ;]

#10 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:45

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? A mój sąsiad swojego 7245 celowo nie poszerzał, bo przy ładowaniu obornika z boksów na głęboką ściółkę lepiej mógł wybierać np. przy ścianie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#11 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:59

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? u mnie akurat nie ma takiej potrzeby.

#12 Share RusiL

RusiL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 12:02

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Szerokość zewnętrzna rozstawu kół mojego to około 194 cm przód(przy oponkach 12,4-24 zamiast 11,2-24) i tył 206 cm. Mam nadzieje że pomogłem B)

#13 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:38

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? U mnie przód jest równy z tyłem 1.80

#14 Share marerek

marerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:19

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Moim zdaniem stabilność się poprawi i jeszcze plus do tego na podmokłych terenach będzie miał lepiej wiem to ze swojego doświadczenia ponieważ z wujkiem sprawdzaliśmy to na torfie. Wujek na oryginalnych oponach a ja na szerszych i ten na mniejszych się topił a ten z większymi tylko trochę ugniatał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Addam

Addam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:58

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ? Dzięki za pomoc :D temat uważam za zamknięty.