Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kłopot z maciorą

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2013 - 15:47

Kłopot z maciorą Witam. Dziś rano odsadzałem maciorę od prosiąt i niechcący czmychneła mi na chodnik. Troche polatała i raz zaliczyła upadek.
Podczas wganiania do kojca zauważyłem że kuleje tak jakby na jedną noge. Troche postała i się położyła. Do teraz nie wstaje na tylne nogi. Mieliście kiedyś taki przypadek? Co to może być? Troche szkoda bo to młaoda maciora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kłopot z maciorą Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:05

Kłopot z maciorą Możliwe że zwichnęła nogę , najlepiej wezwać weterynarza . A chociaż podchodzi do jedzenia ?
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#3 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:13

Kłopot z maciorą Jęśli tak to najpierw daj jej antybiotyk zeby ie było stanu zapalnego i coś zeby zbić gorączke po 2 -3 dniach powinna wstać .. nie zmuszaj jej sama wstanie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:16

Kłopot z maciorą W ogóle nie rusza? Próbowałeś poruszać nogą, TZN. sprawdzić czy ją boli? Bo możliwe że tylko nadwyrężyła się :) bo przecież w kojcu zesztywniała i jak pobiegała to mięśnie dostały po d*pie :D
Sprawdź czy ruch ja zaboli, i czy nie ma obrzęków, zaczerwień :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#5 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:37

Kłopot z maciorą Był u niej przed chwilą weterynarz. Powiedział że możilwe że naciągneła jakieś ścięgno. Podał jej witaminy i mówił żeby ją obserwować. Do jedzenia nie podchodzi. Rusza tylko przodem a jak łapałem ją za nogi to ją nie boli dopiero jak próbóje wstać to zaczyna jęczeć.

#6 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:43

Kłopot z maciorą Mi maciora ostatnio 3 dni przed odsadzeniem nie chciała wstać, szybko zabrałem od niej prosiaki, ale niestety [*].. Fakt co fakt, stara była, ale chociaz mogła przytyć i na mięso ; /

#7 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:10

Kłopot z maciorą Maciora na pewno odwapniona... jak już nie wstanie nawet do jedzenia to wcale nie dawaj antybiotyków tylko jakieś krótko dzialające.. Jak do rana sie nie poprawi to na żeś wcale sie nie oglądaj i ją sprzedaj 100zł dołożysz i sobie loszke kupisz. ja zaloche 160kg dostałem 660zł a taki co jeździ i kupuje po rolnikach chandlasz chciał dać 250 zł z łaską to go wygnałem i dobrze zrobiłem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 17:09

Kłopot z maciorą U mnie często się zdarza że maciora nie wstaje przez dzień góra dwa, i to nie powód by ją sprzedawać... Mówiłem że to nadwyrężenie, skoro jej nie boli ruszanie to na pewno nic poważnego :) Są jeszcze takie maści do macior, ścięgna właśnie kojące. To tak jak człowiek, wpuść takiego z miasta do chlewni do wideł i na drugi dzień będzie leżał :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#9 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:04

Kłopot z maciorą Dokładnie fergusonki :)

Edytowany przez karol19920, 05 kwiecień 2013 - 20:05.

#10 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:42

Kłopot z maciorą Mam problem z locha, od kilku dni obserwuje ja i zauwazylem ze jest ,,slaba" na tylne nogi. Chodzi bez problemu jednak jesli sie ja lekko pchnie zeby sie przesunela przewraca sie od razu i ma problem zeby wstac a boje sie poniewaz locha ma termin porodu na czerwiec i bedzie wtedy problem z np przygniataniem prosiat. Wiecie moze w czym problem? Co moge zrobic zeby jej wyleczyc? Locha ma ok 120-130 kg wagi karmiona wlasna pasza: jeczmien, otreby pszenne, pszenzyto, koncentat, witaminy, jest w dosc duzym kojcu pojedynczym tak ze ruchu jej nie powinno brakowac i nie ma podejrzen o uszkodzenie przez inna loche.

#11 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:45

Kłopot z maciorą Hmm te paszę to sam tworzysz czy kupna? jeśli sam robisz to może źle dobierasz składniki. po dotykaj i sprawdź czy reaguję na ból i czy nie jest opuchnięte czy tez gorące. Ale jak jest w prośna to lepiej wezwij specjalistę bo szkoda prosiat Opisuj co zaobserwowałeś spróbujemy pomóc.

Edytowany przez fergusonki, 10 kwiecień 2013 - 21:46.

#12 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 12 kwiecień 2013 - 23:07

Kłopot z maciorą Pasze robie sam, nie byla ani opuchnieta ani goraca, nie bolalo jej to, stopniowo sie jej w ciagu dnia poprawialo a dzis jest juz calkiem ok. Minelo samoistnie i nie mam pojecia co to moglo byc. Moze poprostu jestem przewrazliwiony a ta swinia to wykorzystuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:49

Kłopot z maciorą haahh dobre dobre :D
to pewnie jakieś uraz :) może się uderzyła czy coś