Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share norbitoja

norbitoja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na moj YT: https://www.youtube.com/watch?v=4CufaWLRiLc

Napisany 02 kwiecień 2013 - 23:30

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? W jaki sposób kupujecie nowe maszyny w gospodarstwie i jakie musicie spełnić życzenia przedstawicieli. NP. dopłaty unijnych, wejść bez Vat, kredty preferencyjne itd.
Prosze podać i opisać.

Edytowany przez norbitoja, 03 kwiecień 2013 - 23:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Dzisiaj, 01:40
  •  

#2 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 03 kwiecień 2013 - 00:51

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Z dofinansowań unijnych to korzystałem, ale z unioskich to nie...

#3 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 06:45

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Jak to się mówi "bank ma bank chętnie da""

Edytowany przez Runder, 03 kwiecień 2013 - 06:45.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamil0590

kamil0590

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 08:20

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? W preferencyjnym 20% wkładu własnego trzeba mieć a z unioskimi to nie wiem jak jes :D:Dt bo w unijnych to 5o % ceny netto wtacaja noi jak jesteś na Vacie to 23 ci jeszcze wrócą i masz super cene za nową maszyne a tak jak kolega wyżej pisze banki to mogą wszystko kredytować BGŻ jest hojny i daje na każdą maszynke :D:D:D::D

#5 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:23

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Ja korzystałam z PROW i zwrot VATu. Wcześniej jeszcze Młody Rolnik, ale nie na traktor tylko inne maszyny.

Edytowany przez Niebieskooka, 03 kwiecień 2013 - 15:11.

#6 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:37

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? J chciałem złożyc wniosek na teraz dofinansowanie prow ale marne szanse na dostanie jeśli ktos nie ma specjalistycznej produkcji .. a tak to kredyt MR
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#7 Share michu1694

michu1694

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:wszystko co zwiazane z rolnictwem i motoryzacją

Napisany 03 kwiecień 2013 - 13:22

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Prow, premia młodego rolnika, różnicowanie w kierunku nie rolniczym (usługi)

#8 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 14:24

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? MR, MGR ciągnik z ładowaczem. Ogólnie nie polecam pakować się w te programy(najlepiej w żadne programy), masa kłopotów...
Fakt mam nowy sprzęt i nikt inny prócz dilerów i w fabryce mi w fotel nie pierdz***, ale już wolał bym kupić coś używanego niż użerać się z "łunią", do ładowacza bym kupił aby adaptację, a resztę wykonał sam.
Uwiązanie na gospodarce do 2017 roku jak pies na łańcuchu, a gospodarka strasznie nie pewna jest, m.in. widzicie co mamy za oknem.
Nawet taka głupota, że wystarczy że obsada zwierzą będzie z odchyłką 30% i już do ciebie wysyłają pismo żeby to wyjaśnić i zawieść/wysłać poprawki(bo ja nie mam nic innego do roboty), ciekawe co jeszcze wymyślą żeby się tak za bardzo nie cieszyć.
Co do MR jeszcze to najgorsze jest to że maszyna musi być co najwyżej 5 letnia, gdzie w tym wieku za 75tys(już nie mówię o 50tys) to można kupić prawie nic...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#9 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 03 kwiecień 2013 - 16:08

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? @Junkers fakt jest trochę papierologii, ale jeśli wnioski są prawidłowo wypełnione i gosp. spełnia jakieś normy to nie ma większych problemów, sam korzystałem z MR oraz MGR teraz składam kolejny wnioske na MGR bo nie wykorzystałem całej puli. Uważam, że jest to dosyć dobry sposób finansowania, a skoro jak pisałeś o tym uwiązaniu jak pies to po co się pchać w gospodarkę skoro to tak odbierasz. Jeśli ci to nie potrzebne to chętnie bym wydzierżawił lub odkupił ziemie od ciebie gdybyś blisko mieszkał :)

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:47

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? JackDaniels7 nie traktuję tego tak dosłownie ale rożnie może być, na razie jest w miarę dobrze i oby tak było cały czas, ale jakiś większych korzyści nie odczuwam dzięki tym programom i tyle, takie me zdanie, już się nie cofnie czasu i nie ma na razie co żałować.
Sam bym coś wydzierżawił/kupił ale w moich rejonach jest głód ziemi i nie poszalejesz za bardzo.

Edytowany przez Junkers, 03 kwiecień 2013 - 21:58.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2013 - 16:59

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Jeżeli ty myślisz ze nie warto brac maszyn na zwroty to nw czego ty się boisz w tym. Jeżeli ktoś ma dobrze properujące gospodarstwo i chce w nim zostac i ma kto w nim zostac to niech się rozwija z unią i vatem bo naprawde warto. Nie ma nad czym się zastanawiac bo później miną te wnioski i bd żałować. Ja już skożystałem z 1 programu i teraz bd kożytał z drugiego i nie zastanawiam się czy brać czy nie brać. I takraz tylko żałuje że jak brałem kombajn ,że nie wziołem większego a była taka mozliwość.

#12 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:03

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Prow nie jest zły to dobry program na zakup maszyn .. w przyszłym rozdaniu mają j4szcze ułatwić wszystko dla młodych rolników wiec ja czekam do nastepnych rozdan .. najwiekszy problem jest wkład na prow bo najpierw tzreba nic sporo kasy zeby potem to odzyskać a jak nie to kredyt ale min 7 % a to już nie jest różowe

#13 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:51

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Rolnicy powiedzmy szczerze boją sie kredytów moim zdaniem wcale nie potrzebnie...

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#14 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:55

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? preferencyjne nie są złe ale preferencyjny i prow łączyc nie można

#15 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:53

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik?

Prow nie jest zły to dobry program na zakup maszyn .. w przyszłym rozdaniu mają j4szcze ułatwić wszystko dla młodych rolników wiec ja czekam do nastepnych rozdan .. najwiekszy problem jest wkład na prow bo najpierw tzreba nic sporo kasy zeby potem to odzyskać a jak nie to kredyt ale min 7 % a to już nie jest różowe

skad masz kolego takie informacje ze w nastepnym maja ulatwic mlodym rolnikom? bylbym bardzo zadowolony gdyby bylo tak jak mowisz :)

#16 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:58

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? na spodkaniu z ministrem o tym mowili .. ze przedeszystkim młodzi rolnicy bedą wspierani

#17 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:22

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? no tylko ciekawe czy naprawde tak bedzie. gdzies slyszalem ale to tylko plotki ze maja zwiekszyc mlodego rolnika do 100 tys. zł.

#18 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:33

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? u nas jest teraz 75 tys a we francji 100 tys euro ..wiec na samym początku namy gorzej ...

#19 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:59

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? no ale my z francja nie zrownamy sie. musieliby sobie zrobic taki przestoj z 10 lat i wtedy startuja znowu. Wazne zeby dali mlodego rolnika znowu i nie zaostrzyli zbytnio zasad przyznawania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:51

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik? Piszecie zazwyczaj o kredytach a ja powiem Wam z doświadczenie, że najczęściej większość zmierza ku temu aby finansować zakupy za gotówkę.

Jest to roządne gdy stać nas na zakup optymalnego dla naszego gospodarstwa sprzętu, gorzej gdy w imie strachu przed kredytem lub leasingiem ładujemy się w "półśrodki".

A najlepiej "polizać" wszystkiego przed ostateczną konsumpcją:) Sprawdzacie wszystkie możliwości i liczycie, dopiero wtedy można mówić o najlepszym wyborze.

Dodaj odpowiedź