Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

VALTRA N 101 OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
30 odpowiedzi na ten temat

#1 Niklas

Niklas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:05

Witam Chce kupić ciągnik Valtra N 101 i nie mogę się zdecydować słyszałem rożne opinie nie wiem jak awaryjność spalanie itd zastanawiam się czy warto kupić ten model jeszcze z końcówki serii czy lepiej w podobnej kasie john deere 6330. Podobno valtra oszczędniejsza. I dodam , że ma to być główny ciągnik na moje 40ha. Interesują mnie opinie posiadaczy N 101 po ile mth mają nakręcone, jakie awarie, i spalanie. Dodam, że dealer i serwis mam jakieś 60km od siebie. Z góry dziękuje.
  • 0

#2 kalin84

kalin84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 00:51

mam n82 a sasiad ma n101 razem kupowalismy tylko ze u niego jest to glowny ciagnik a u mnie pomocniczy obie maja po tysiac godzin i nic sie w nich nie dzieje spalanie silnikow sisu nie jest takie oszczedne jak to obiecuja dilerzy ale prawdopodobnie i jd spali to samo praca z prasa famarola z rotarem i nozami zaladunek transport to wychodzi tak kolo 7 litrow na godzine
  • 0

#3 dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 2069332
  • Zainteresowania:technika rolnicza, rolnictwo,

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:30

Jeżeli masz szansę wziąć 101 to nawet się nie zastanawiaj i bierz,bo z tego co wiem to w marcu na polskę poszła ostatnia n111. Jako główny na 40 ha napewno sprawdzi się rewelacujnie. Z jakimi maszynami będzie pracowała? Posiadam 111 jeśli chodzi o spalanie to jestem bardzo zadowolony, ma dopiero 600h więc nie ma dużo . Valtra spali mniej jak JD bez wątpienia, i w tych samych pracach. Co do awarii, może lepiej nazwę to usterkami, na gwarancji zmienili pasek klinowy do napędu sprężarki powietrza - felerny pasek i wymienili czujnik temperatury cieczy silnika tuż przed końcem gwarancji. Serwisanci jeżdżą do mnie 93 km, za robociznę i dojazd biorą śmieszne pieniądze. Polecam!!
  • 0
sprzedam bądź zamienię rozrzutnik obornika 4 t

#4 Niklas

Niklas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:27

mam szanse wziąć n 101 hi tech ale na momencie bo to już ostatnie sztuki idą. Miał by on współpracować z takimi maszynami jak Samasz KDT 260, T088, TUR, prasa JD 590 rotor, pług obr 3 oraz transport. W wyposażeniu przedni TUZ i amortyzowana oś i kabina. A jakie opony wziąć jakie macie?
  • 0

#5 dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 2069332

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:09

do maszyn to masz w sam raz, wyposażenie super, opony wystarczą standard tył 560 przód 440
  • 0

#6 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1639 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:59

Mam Valtre 101 od niedawna i mam problem z montarzem gaśnicy w kabinie w standardowym miejscu jest zamontowane sterowanie ładowaczem czołowym, macie na to jakieś patenty? no i jeszcze taka mała czarna skrzynka gdzie najlepiej ja umocować?
  • 0

#7 kalin84

kalin84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:41

ja gasnice zamocowalem na tych samych srubach co sterowanie mozna po lewej zamocowac ale wtedy tak jakos zawadza przy wsiadaniu, a skrzynke najlepiej zamocowac na mocowaniu tura
  • 0

#8 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1639 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:50

Jesze mam pewien problem mam zamontowany ładowacz quick Q56, gdy podnosze np. pług na tuz to przy kazdym skoku ramion przewody idące do rozdzielacza ładowacza wyraźnie szarpią i słychać wyraźny stuk pod kabina. spotkaliscie się z czyms takim?
  • 0

#9 madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 15:30

Jesze mam pewien problem mam zamontowany ładowacz quick Q56, gdy podnosze np. pług na tuz to przy kazdym skoku ramion przewody idące do rozdzielacza ładowacza wyraźnie szarpią i słychać wyraźny stuk pod kabina. spotkaliscie się z czyms takim?

to normalka mam tak od 4 lat :D róznica ciśnień, przeskoki i pewnie w kierownicy to też czuć przy skręcaniu, jeśli ci to przeskadza wyłącz ostatnim pokrętełkiem od podnosnika kompresje i to ustąpi ale wtedy podnosnik będzie jak przy ursusie twardy i sztywny. dobra rada przyzwyczaj sie :D

mam n82 a sasiad ma n101 razem kupowalismy tylko ze u niego jest to glowny ciagnik a u mnie pomocniczy obie maja po tysiac godzin i nic sie w nich nie dzieje spalanie silnikow sisu nie jest takie oszczedne jak to obiecuja dilerzy ale prawdopodobnie i jd spali to samo praca z prasa famarola z rotarem i nozami zaladunek transport to wychodzi tak kolo 7 litrow na godzine

co masz na myśli mówiąc transport sprecyzuj jeśli możesz czy to jeżdzenei koło domuz przyczepą czy wyprawy po 10 km w jedna strone i czy jeździsz pusto czyz ładunkiem bo co do spalania w ładowaczu to sie zgodze . tyle samo pali moja t 151 w ladowaczu
  • 0

#10 kalin84

kalin84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:02

u mnie ten ciagnik pracuje tylko przy belach i te 7 wychodzi zrobic tą bele zaladowac na przyczepe i wracam jakies 5 kilometry w samym ladowaczu nie mierzylem
  • 0

#11 regardo

regardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 12:26

Witaj kolego NIKLAS.
Miałem ten sam problem i ciekawy jestem co kupiłeś?
Ja zdecydowałem się ze względu na serwis czego nie załuję a wręcz jestem bardzo zadowolony - New Hollanda T4060F.
Nie wiem czy ktoś widział testy pomiędzy markowymi ciągnikami 2012 między innymi z VALTRĄ gdzie pada na łeb z innymi markami.
Spalanie kosmos!!!!
Moc przy innych tej samej klasy - porażka.
A co najdziwniejsze najlepiej wypadł New Holland i możecie się smiać ale taka jest prawda.
Z serwisem zero problemu jak i z samym ciągnikiem.
Ponieważ na Podlasiu nie miałem innego wyboru jak serwis z Hajnówki lub z Parczewa po długich i dokładnych wywiadach wycofałem się.
Kiedyś myślałem że forum to 90% głupot ale jednak potwierdziło sie w 100% co jest w nim napisane.
  • 0

#12 kety

kety

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2013 - 23:25

Witam , mój kolega mam valtrę n 123 h i jest bardzo rozczarowany tym ciagnikiem. Przepracowane ma 250mtg , a serwis był przy niej juz pięć razy. 1 uleciała rolka podtrzymująca pasek od alternatora, 2 uleciał uchwyt sprężarki od klimy 3 nawiew w kabinie przestał działac 4 nawalił rewers 5 duży wyciek oleju ze skrzyni.A o serwisie [AGRO JUREK] nie wspomnę.Przed zakupem obiecanki ,a po zakupie całkiem inaczej.
  • 0

#13 kuba75

kuba75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Sport

Napisany 19 październik 2013 - 14:15

Kolega kupił N101 i nie ma doniej zadnych zastrzerzeń
  • 0

#14 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1639 postów

Napisany 19 październik 2013 - 17:39

Witaj kolego NIKLAS.
Miałem ten sam problem i ciekawy jestem co kupiłeś?
Ja zdecydowałem się ze względu na serwis czego nie załuję a wręcz jestem bardzo zadowolony - New Hollanda T4060F.
Nie wiem czy ktoś widział testy pomiędzy markowymi ciągnikami 2012 między innymi z VALTRĄ gdzie pada na łeb z innymi markami.
Spalanie kosmos!!!!
Moc przy innych tej samej klasy - porażka.
A co najdziwniejsze najlepiej wypadł New Holland i możecie się smiać ale taka jest prawda.
Z serwisem zero problemu jak i z samym ciągnikiem.
Ponieważ na Podlasiu nie miałem innego wyboru jak serwis z Hajnówki lub z Parczewa po długich i dokładnych wywiadach wycofałem się.
Kiedyś myślałem że forum to 90% głupot ale jednak potwierdziło sie w 100% co jest w nim napisane.

Ja sie pytam z której strony N101 daje sie porównać z twoim T4060F?
  • 0

#15 PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:59

Ja mam również N101 z turem, i nie mam z nią żadnych problemów, nie licząc wymienianych oringów na rozdzielaczu od tura. Mam ją 3 lata i ma w tej chwili jakieś 3200 mth
  • 0

#16 kuper89

kuper89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:33

wiatm. Ja mam valtre od 1.5 oku jestem zadowolony, jak narazie brak jakich kolwiek usterek, pracuje na 65h jako dominujacy ciagnik w gosp. spalanie az jestem zaskoczony ( przy duzym pługu 4 skibowym obrotowym 10.5 l na mth), tur czuly i solidny. Polecam
  • 0

#17 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1639 postów

Napisany 21 październik 2013 - 22:11

Kurrrr a moja w orce mniej niz 15 l/h czy też ha ( w godzine orze hektar) nie chce palić.
  • 0

#18 dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 2069332

Napisany 22 październik 2013 - 19:54

Spalanie zależy od ziemi jaki masz, moja n111 pali średnio 15 l na ha, jeśli chodzi o serwis Agro Jurek to złego słowa powiedzieć nie mogę. Do mnie mają 93 km, na usterkę przyjechali na drugi dzień, wszystko sprawnie zrobili. Tak samo jest z przeglądami, zawsze można (jak w moim przypadku) zadzwonic i zapytać czy coś sie poradzić to chętnie pomogą. Może lepiej niech własciciel wypowie sie o swojej n123 a nie kolega ma, bo każdy widzi to inaczej... co nie kolego kety?
  • 0

#19 PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:42

Z tym to się zgodze jeśli ktoś pisze Że jego koledze/ sąsiadowi coś się tam zrobiło to w 90% przypadków to kłamstwa
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1639 postów

Napisany 24 październik 2013 - 21:37

U mnie dzis (370h) przestał podnosic TUZ.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk