Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam!! Dwa tygodnie temu kupiłem Siewnik zbozowy poznaniak. Poszukuje do niego tabeli lecz nie wiem co to za typ. Na tabliczce jest napisane SO43 Roku budowy nie da sie rozczytac. Siewnik ma szerokosc 2,5 metra. Posiada 15 rurek (rurki metalowe) Posiada on przekładnie A B C. Czy mógłbym mi ktos pomóc i powiedziec od jakiego typu poznaniaka musze szukac tabeli wysiewu oraz wytłumaczyc mi jak siac nim owies łubin rzepak itp?? Z góry dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekb333
      Witam, posiadam siewnik marki Becker, mam takie pytanie do tych którzy go posiadają, albo mieli cos z nim do czynienia. Jak wygląda obsługa tego siewnika? Tzn co trzeba w nim wymieniać, wyczyścić, aby działał poprawnie. Sieje traktorem Hurlimann 90km prędkość ok 7km/h, obroty wałka (WOM) 540, obr silnika 1500, a na zegarze na siewniku wskazówka nie drgnie(wskazuje 0). Jeżeli przełącze na szybsze obroty wałka 720 to wskazówka zatrzymuje się na 1. Czy to powinno tak być, czy coś jest do poprawki? (sieje na 540)
       
      Proszę o odpowiedź
    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Kupiłem taki właśnie rozsiewacz do nawozu. Sezon się zbliża a ja mam mały problem, a dokładnie z ustawieniem wysiewu. Znalazłem niby tabele po angielsku, i np. UREA to mocznik ale są tam 3 rodzaje, o gęstości nasypowej zbliżonej, ale każdy ma inne ustawienia. I mój problem polega na tym który jest właściwe do polskiego mocznika. Potrzebuje dokładnie wysiewu do mocznika, saletry, kizerytu, soli potasowej , i polifoski 6. Ma ktoś sprawdzone tabele lub swoje wyliczenia ? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję
    • Przez ursus-5314
      Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie na forum, a mianowicie oglądałem dziś siewnik nordsten, bardzo ładny stan, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Siewnik ma niby drobny wysiew na którym bardzo mi zależy, wszystko ładnie, pięknie tylko niewiem jakim sposobem ustawić go do siania. Czy należy coś dokupić, bo ja już nie wirm. Bardzo prosze o pomoc.
    • Przez Przemek0
      Witam, jestem nowym nabywcą siewnika BECKER, mam parę pytan... co wyczyścić przed sezonem? nie pokazuje mi ciśnienia na zegarze a turbina daje bardzo dobrze, jak ustawić ten siewnik, chodzi mi o tabele wysiewu bo nie mam, ile siejecie nawozu na h w dozowniku i jak go tam ustawić? z jaką prędkością siejecie? ile obrotów na silniku? Sieje Landini Ghibli 100 Pozdrawiam


    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj