Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 100C problem z biegiem 4A

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 20:03

Może dlatego, że elementy tłoczące były bardzo zużyte i ktoś zaczął od wymiany właśnie tego. Potem pompa była sprawdzana na stanowisku i fiksowała, dlatego wymieniono resztę a ja pompę odebrałem zrobioną na cito, gotową do zamontowania i z gwarancją. Fakt, że ta dodatkowa robota wydłużyła czas regeneracji, ale nic nie dopłaciłem.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 100C problem z biegiem 4A Dzisiaj, 06:49
  •  

#22 Share musi3dd

musi3dd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:19

Case mx100c - nie działała hydraulika - 0 jazdy, 0 skręcania , nic kompletnie

Była rozbierana skrzynia i wymienione zużyte tarczki, pompa hydrauliki zregenerowana( tłoczki były zatarte)

Pompa gerotorowa była sprawdzana, hydraulik mówił ze do regeneracji ale kolega który naprawiał powiedział ze nie jest najgorzej i wstawilismy ja bez regeneracji.

Olej i filter wymienione

Objawy jakie teraz wystepuja:

1. Pompa hydrauliki wyje

2. gdy załączam hydraulike w ciągniku zapala sie kontrolka zapchanego filtra a teraz to juz cały czas sie pali

3. gdy przełączam z 2 na 3 półbieg ciągnik bardzo powoli się rozpędza do zadanej prędkości

Czy to może być wina tej pompy gerotorowej.

Proszę o porade

#23 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:29

do pomiaru ciśnienia. Wygląda na to, że pompa tłoczkowa nie jest zasilana dostatecznie w olej. Możliwe, że zatkany filtr lub pompa zasilająca zepsuta. Zakładam, że kolega jest dobrym mechanikiem więc pomijam możliwość zostawienia np. kawałka szmaty w układzie lub nie dokręcenia jakiegoś przewodu hydraulicznego. Chociaż moje założenie może być błędne bo kolega jak by był dobrym mechanikiem to przed rozebraniem sprawdził by wszystkie ciśnienia i wiedział by co dolega hydraulice. Dalsza używanie ciągnika skończy się na ponownej wymianie tarczek i pompy tłoczkowej.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#24 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:01

Mi tez wyje pompa w mx 135 do momentu dobrego rozgrzania sie oleju. Ale u mnie rewers i polbiegi działają bez zarzutu podejzewam zbyt wysokie ciśnienie w hydraulice ale muszę kupić przyrząd do pomiaru. Kiedyś ciekł mi olej z rozdzielacza i "mechanik" po dokręcał wszystko co sie dało, olej nie cieknie ale wydaje mi sie że jest tam jakaś regulacja ciśnienia na nim i ona też została dokręcona przed majstrowaniem z rozdzielaczem nic nie wyło. Chodzi mi o rozdzielacz który leży z przodu na skrzyni.

Edytowany przez Ziel, 21 kwiecień 2015 - 08:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:15

to, że ci tak wyje to może być też wina kompensatora. Jak ciągnik zapala to tarczka na tłoczkach wychyla się maksymalnie dając maksymalną wydajność, lecz po chwili jesli nie ma zapotrzebowania na olej w hydraulice tarcza powinna się cofnąć, oczywiście to tylko przypuszczenia bo może być i co innego. Pompa tak długo nie powinna wyć, oczywiście da się to pomierzyć ale trzeba do tego naprawdę kumatego gościa i przyrządu, bo hydraulika w tych cięgnikach jest dość skomplikowna przez tą pompę o zmiennej geometrii

#26 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:23

Mam instrukcje napraw i tam wypisane wsyzstkie ciśnienia gdzie jakie powinny być itylko rozglądam sie za dobrym barometrem jeśli możecie to doradźcie mi coś w rozsądnej cenie.

Edit: Edytowałem poprzedni post z myślą ze nikt jeszcze tu nie zajrzał i gdybyś mógł to przeczytaj go jeszcze raz.

edit2: Zapomnialem napisać ważnej rzeczy a mianowicie pompa wyje tylko wtedy jak jej używam tzn. Przelacze polbieg podniosę maszynę czy uzyje wyjść hydraulicznych.

Edytowany przez Ziel, 21 kwiecień 2015 - 09:13.

#27 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:46

Ja mam z firmy Tubes international zestaw pomiarowy DC Box 02. Mają katalog na stronie więc znajdziesz bez problemu. Za ten zestaw zapłaciłem 1150 PLN. Nie ma tam jeszcze wszystkich końcówek. Za dodatkowe końcówki liczą sobie od 80 do 150 zł w zależności od końcówki. Do tylnych wyjść hydraulicznych najlepiej dorobić sobie przewód z odpowiednim wyjściem samemu, bo o gotowe trudno. Możesz sobie też skompletować zestaw do twojego ciągnika z jednym zegarem i jedną końcówka pomiarową to pewnie wyjdzie taniej.

Wyje zarówno w lato jak i w zimę?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:23

Nie ważne czy lato czy zima wyje jak używam chydrauliki/półbiegów na biegu jałowym lub podczas jazdy nie wyje czasami jak skrece kierownicą to coś zawyje.

Dodaj odpowiedź