Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze zgarniaczem obornika linowym

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:29

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Posiadam zgarniacz obornika coś podobnego jak tu : http://allegro.pl/zg...3111915428.html
Chodzi o to że oczywiście problemem są strzępiące się liny (średnio jedna na pół roku) i koło tuż przy silniku. Na koło jest naciągnięta lina 3 x. Koło jest toczone. Na zewnątrz koła (nie wiem jak to napisać) czyli to na co nakładana jest lina to półokrąg przez co lina z czasem w środku robi wyżłobienie a tym samym zaczyna jedna na drugą nachodzić a tym samym staje zgarniacz trzeba cofać żeby się ułożyła dobrze lina. Moje pytanie brzmi czy ma może z |Was koło które nie ma w środku półkoła tylko jest płaskie i czy to zdaje egzamin, jak sobie radzicie z takimi zdarzeniami ? Jak często wymieniacie liny czy lepsza jest grubsza czy cieńsza lina wg Was.
No i co z tym kołem zwłaszcza że u mnie wychodząc wyciąg na płytę jest lekko skrzywiony (specjalnie bo by obornik szedł na szopkę obok, ale to nie jest duże skrzywienie ok 5 do 10 stopni )

Edytowany przez aster453, 02 kwiecień 2013 - 08:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze zgarniaczem obornika linowym Dzisiaj, 06:32
  •  

#2 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:23

Problem ze zgarniaczem obornika linowym przed (albo za, zależnie w którą stronę jest problem) kołem ciągnącym linę daj jakąś rolkę poprzeczną, która będzie trochę odciągała linę. Nie musi być dużo, wystarczy na 1-2cm.

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:49

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Masz może zdjęcie takiego rozwiązania ? A co ile wymieniasz u siebie linę o ile masz taki zgarniacz i jaką grubość liny preferujesz

#4 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:57

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Ja mam trochę inny wyciąg jak ten z linku.Pierwsza lina chodziła w nim 8 lat natomiast druga jest od lat 2 i pewnie już za długo nie pochodzi.Wina leży najprawdopodobniej w zużytym kole pociągowym.U znajomego widziałem koło pociągowe ze starego koła pasowego napędu jazdy z Bizona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:21

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Wiesz to nie jest stare koło dopiero co kupiłem - niecały rok mam je. Normalnie koszmar dopiero co kupiłem koło ale tak jak piszesz w środku wyrobił się już żłobek od liny

Edytowany przez aster453, 01 kwiecień 2013 - 18:22.

#6 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:31

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Jedyna rada moim zdaniem to kombinowanie z kołem. U mnie początkowo szybko liny się przecierały, a teraz koło jest już wytarte ale liny to już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio zmieniałem. Mam kupioną na zapas w garażu i już cała zardzewiała a stara dalej chodzi ;) U mnie koło jest naspawane a potem lekki dołek dotoczony no i teraz te wyżłobienia od liny doszły. Lina jest cienka. Cały mechanizm to samoróbka

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:46

Problem ze zgarniaczem obornika linowym Moja lina na wyciągu 40 mb (budynku) chodziła ok 8 lat (po 5 wstawione ok. 20 mb nowej , całość ok. 100 mb), teraz wymieniona lina fi 12 i koło stalowe i podobne problemy się już zaczynały po 3 miesiącach użytkowania. Winę widzę po stronie koła które już sobie wyrobiło wgłębienia ale lina została nasmarowana olejem i sprawa pomalutku się klaruje. Pokusiłem się na koło stalowe, poprzednie były odlewane (żeliwne) i raczej drugi raz tego błędu nie popełnię bo na-pewno nie wytrzyma 8 lat.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:52

Problem ze zgarniaczem obornika linowym No tak tylko że przyglądałem się wczoraj temu kołu i widziałem że jednak mam (co prawda nie poprzeczne kółka odpychające) pionowe kółka odpychające z jednej i z drugiej strony jednak to nic nie daje... Byż może problemem jest to że u mnie cały mechanizm "napędzjący" nie jest tak jak w std na początku tylko w połowie czyli na zewnątrz budynku ?