Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podawać leki dożylne bydłu

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 10:54

Jak podawać leki dożylne bydłu Witam większość leków, hormonów które podaje krową można podawać dożylnie a niektóre jedynie dożylnie dlatego moje pytanie brzmi jak znaleźć żyłę, jak wbić w nią igłę i jak podać lek liczę na waszą pomoc.(dodam że już szukałem żył ale po wbiciu igły krew wcale nie leciała).Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podawać leki dożylne bydłu Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:12

Jak podawać leki dożylne bydłu Cieżko bedzie ci to powiedzieć przez internet ale najlepiej zapytaj się lekarza jak bedzie u Ciebie lub podpatrz jak się wbija przy kroplówce

#3 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:54

Jak podawać leki dożylne bydłu na szyji musisz wymacac zyle i probowac

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:01

Jak podawać leki dożylne bydłu lekko uderz w szyje krowie lub masuj a zyla wyjdzie samam ale np u hf'ow to zyly sa dobrze wydoczne na karku...

#5 Share kamils1118

kamils1118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:38

Jak podawać leki dożylne bydłu skręcasz lekko głowę krowy, widzisz taką jakby rynienkę, palcami jednej ręki przez chwile uciskasz w tym właśnie miejscu i wysklepia ci się żyła. krew może nie leciała bo może za głęboko się wbiłeś albo igła zapchana :D

#6 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:57

Jak podawać leki dożylne bydłu śmiało można w żyłę mleczną podawać a jej nie sposób nie znaleźć... mam kolegę weta który tak podaje często.
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:40

Jak podawać leki dożylne bydłu suuuuper temat!

miałamm dziś problem, nie małej wagi. Nie mogłam się wkłuć w tętnicę u małego cielaka, dostał mi wczoraj wieczorem wiegunki, a dziś już nie dał rady wstać. Całe popołudnie robiłam mu wlewki bo nie mogłam wyczuć tętnicy na szyji, Trochę powpuszczałam pod skórę no i te wlewki ze szczawiu i kory dębu. Na koniec biegunkę zatrzymał zwykły Loperamid dla ludzi, ale odwodnienie pozostało, Dziś wieczorem już próbował wstać, więc raczej będzie dobrze.

robiłam tak jak mmówicie, odchyliłam szyję i uciskałam na tej rynience, ale nic nie wyczuwałam pod palcami. U krów pewnie jest inaczej jak u małych, zwłaszcza że to mały byczek, to gdzie tą żyłę mleczną znaleźć ;) jak nie można w szyji?

#8 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:39

Jak podawać leki dożylne bydłu No w przypadku byczka (zresztą w przypadku cieliczki też) to kiszka... ja psu mojemu (jest sporo mniejszy od cielaka) wkłuwam się w żyłę na łapie... nie wiem jak to wygląda u cielaka ale możesz sprawdzić. No i wkłuwajcie się zgodnie z kierunkiem przepływu krwi.
I w żyły a nie w tętnice...!!!!!
PS jeśli cielak jest odwodniony to ma niskie ciśnienie krwi więc żyłę będzie trudno namierzyć też z tego powodu.
pozdro

Edytowany przez kalar, 02 kwiecień 2013 - 11:41.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#9 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:58

Jak podawać leki dożylne bydłu a tak, właśnie chciałam sprostować, rzeczywiście napisałam tetnicę, ale przecież na szyji to żyła jest. a do tętnicy to nie wiem jak długą igłę trzeba by się w tetnice wkłuwać,
zgadza się, w zyły, nie w tętnicę. ^^

#10 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:30

Jak podawać leki dożylne bydłu elektrolity i wszelkiego rodzaju kroplówki przy braku dostatecznel wiedzy bezpieczniej jest podawać podskórę na szyji daje się trzy razy dziennie po 150 ml. + cofenol też podskórnie około 4ml przy trudnych sytuacjach lepiej podać ENRO 10ml domięśniowo i 10 do pyska i metacany 10ml domieśniowa to działa(nie ważne jaka przyczyna biegunki) a nie bawisz się w loperamidy czy larymidy to leki dla ludzi bydło ma inny układ pokarmowy .

#11 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 16:38

Jak podawać leki dożylne bydłu @krzysiek79w, tylko widzisz, wymieniasz leki do których zwykły rolnik, taki jak ja, nie ma dostępu bez uprzejmości weterynarza, a jak poproszę o przyjazd, to zgarnie kasy że włos na głowie staje, także trzeba kombinować jak się da, a jak ktoś ma znajomego weta to tylko pozazdrościć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:28

Jak podawać leki dożylne bydłu Firefox masz racje jak ma się znajomego weta to jest dużo łatwiej ja jestem po zabiegu kroplówkowym u cielaka tyle że u mojego cielaka biegunka była przez BVD przyciągnolem to cholerstwo od jakiegoś rolnika bo troche cielaków kupuje bo nie mam swoich mamek ale mniejsza z tym ,jeden mi fajtnoł w niedzielę a następne dwa w poniedziałek zaczęły się chwiać na boki i srali dalej niż widzieli i jak przyjechał wet to mówię że tamten to i tak był nie za mocny ale z tymi to trzeba się przyłożyć jeden prawie 100 % sm a on na to że dwa dni bez mleka tylko sama woda i kroplówka z elektrolitem dwa razy dziennie i jak na razie cielakom się polepszyło tylko mruczą okropnie bo głodne i jak się przypatrzyłem jak on wbija tę igłe w żyłę to wcale nie tak siup i mówił że najważniejsze żeby igła była tępa bo inaczej żyłe porwie i tak żyję nadzieją że wyzdrowieją jutro kazał szklankę mleka do wody dodać nie więcej.I ponoć odrazu zatrzymanie biegunki to też nie dobrze bo mu to wszystko gnije w jelitach i jeszcze gorzej niż leję mu sie z tyłka tylko w tedy trzeba nawadniać bo inaczej kaplica i ponoć jajko całe ze skorupką to też bujda na resorach bo to elegancka pożywka dla bakterii w jelitach.