Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nietypowe pytanie - historia Fendta

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:25

Nietypowe pytanie - historia Fendta Czy producent pod nazwą fendt istniał wogóle podczas 2 wojny światowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nietypowe pytanie - historia Fendta Dzisiaj, 20:58
  •  

#22 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:27

The year 1930 saw the introduction of the first European small tractor with a 6-HP engine, mounted plough and independently driven mower.

Czyli już istniała marka Fendt.
Pozdrawiam,
Robert

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:04

Nietypowe pytanie - historia Fendta Oj-obiecałem coś i zaraz chyba oczy stracę :D -szukam ,szukam i znaleźć nie mogę-ale przy okazji dokopałem się sporej ilości ciekawych rzeczy http://chrismon.evan...recherche-15479 czyli poradnik dla Niemców jak szukać dziadka z Wehrmachtu :D -będę szukał dalej-na razie @Niebieskooka.
PS.NIe wiem czy ten tekst o człowieku który wymyślił Vario nie zniknął z sieci-ale też szukam.

#24 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:13

Nietypowe pytanie - historia Fendta Dziękuję Ci za zaangażowanie, ale sama postaram się coś znaleźć. Myślałam, że na niemieckojęzycznych stronach będzie z oczywistych względów trudno znaleźć, ale to samo z anglojęzycznymi. W każdym razie Fendt musiał zainwestować jak inne marki w PR albo rzeczywiście nie wykorzystywali przymusowej pracy - liczę na to drugie:)

Edytowany przez Niebieskooka, 03 kwiecień 2013 - 11:13.

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:50

Nietypowe pytanie - historia Fendta Och nie liczyłbym na to-szanujący się zakład w owych czasach raczej obligatoryjnie dostawał deputat :D niewolniczej siły roboczej.Podejrzewam że gdyby odmówili to mieliby kłopoty ;) .Zresztą jeżeli był to zakład było nie było parający się produkcją maszyn to musiał coś produkować w reżimie wojennym-czyli tym bardziej korzystał z pracy robotników przymusowych...

#26 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:05

Nietypowe pytanie - historia Fendta Skoro MWM produkował siniki do U-botów to dlaczego Fendt miałby znaleźć się poza ligą?

#27 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:35

Nietypowe pytanie - historia Fendta nawet u niemieckich farmerów zasuwali przymusowi, w Oświęcimiu intensywnie z więźniów i przymusowych korzystało IG Farben czyli Basf, Bayer AG, więźniowie i przymusowi pracowali w kopalniach, budowali i wykańczali domy dla "importowanych" bauerów
a co do tych rekompensat, to dla polaków były jakie były,

niedawno czytałem artykuł, chyba o Belgii, gdzie miejscowi niemieccy konfidenci dostają wyższe emerytury z Niemiec niż żyjące tam ofiary nazizmu dodatki za krzywdy

Edytowany przez rafff24, 03 kwiecień 2013 - 20:45.

#28 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:15

Nietypowe pytanie - historia Fendta Niebieskooka coś dla Ciebie

#29 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 04 kwiecień 2013 - 09:09

Nietypowe pytanie - historia Fendta Do cin2ek i tu jesteś w wielkim błędzie nie wszyscy niemcy to naziści mój dziadek był 6 lat na robotach w niemczech i jak wsponimał tych gospodarzy co u nich robił to bardzo pozytywnie się o nich wypowiadał mówił że większość niemców była przeciwko wojnie ale hitler był u władzy i wyszło jak wyszło a z odszkodowaniami to też jedna wielka lipa dziadek za 6 lat nawed marki nie dostał bo jakiś ssman pomylił jego datę urodzenia ale w sąsiedniej wsi jak wzieli za dziadka to niedługo nowy bizon stał a u nas d*pa.Wracając do tematu to co to ma za znaczenie czy 70 lat temu fendt brał więźniówczy nie według mnie ta rana na tylę się już zabliźniła że nie ma jej co rozdrapywać

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 09:19

Nietypowe pytanie - historia Fendta "że większość niemców była przeciwko wojnie"-masz rację-za wojną byli jedynie naziści i hitlerowcy-ale wszyscy już zginęli więc nie ma o czym mówić :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:40

Wracając do tematu to co to ma za znaczenie czy 70 lat temu fendt brał więźniówczy nie według mnie ta rana na tylę się już zabliźniła że nie ma jej co rozdrapywać

Niema czego rozdrapywać, dziś ten fakt może być jedynie ciekawostką. A pracowników przymusowych mieli na pewno wystarczy porównać produkcje z przed wojny i ta po wojnie. Widać że zakłady musiały się znacznie rozwinąć, a w czasie wojny rozwój nie byłyby możliwe gdyby nie produkcja militarna. Nie słyszałem żeby któryś z producentów uzbrojenia nie miął PP. Zresztą takie czasy były i tyle, gdyby dziś wszedł przepis mówiący za na przykład pracowników ze wschodu nie trzeba było płacić ZUS to na niższym szczeblu żaden polak by się nie ostał
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#32 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:18

Nietypowe pytanie - historia Fendta I nie chcę niczego rozdrapywać, ale wiedzieć właśnie w ramach ciekawostki.

#33 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:48

Nietypowe pytanie - historia Fendta W żadnym razie nie zarzucam Ci tego jak i nikomu innemu ;)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#34 Share pseudoagronom

pseudoagronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanizacja i ciagniki

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:33

Nietypowe pytanie - historia Fendta mój dziadek był na pracach przymusowych w Westfalli
..:Zetor Power:..

#35 Share danielwojtasik8

danielwojtasik8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:27

Nietypowe pytanie - historia Fendta witam niebieskookąforumowiczkę :wub: Poważnie-zgadzam sie z 'przedpisowcami' iż dzisiejsze rozdrapywanie i wypominanie jest po prostu bez sensu.Sam posiada m rodzine na Ukrainie i co mam sie popsztykać za UPA? CZY nie czas powybaczać i pozapominać? Nie po to ktoś kiedyś wynalazł UNIĘ ? Tylko oszolomy chcą wiecznie wojować.NIE lepiej wyzerować całe zło które i tak przemineło? . Odpisz Skarbie dlaczego interesuje Cię czy KRÓL ;) kiedyś przy budowaniu świetności dostawał zastrzyk od demona jaki nawiedził ludzkość xx wieku ,ichyba w ogule ? W1933 hitler doszedł do w ladzy w demokratycznych wyborach ...
/

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:56

Nietypowe pytanie - historia Fendta Przestań brać to co bierzesz albo bierz mniej

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#37 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 13:50

Nietypowe pytanie - historia Fendta Nic nie znalazłam nadal na ten temat więc widocznie musieli zatuszować ten niecny proceder z czasów wojny.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:39

witam niebieskookąforumowiczkę :wub: Poważnie-zgadzam sie z 'przedpisowcami' iż dzisiejsze rozdrapywanie i wypominanie jest po prostu bez sensu.Sam posiada m rodzine na Ukrainie i co mam sie popsztykać za UPA? CZY nie czas powybaczać i pozapominać? Nie po to ktoś kiedyś wynalazł UNIĘ ? Tylko oszolomy chcą wiecznie wojować.NIE lepiej wyzerować całe zło które i tak przemineło? . Odpisz Skarbie dlaczego interesuje Cię czy KRÓL ;) kiedyś przy budowaniu świetności dostawał zastrzyk od demona jaki nawiedził ludzkość xx wieku ,ichyba w ogule ? W1933 hitler doszedł do w ladzy w demokratycznych wyborach ...
/

Ty czlowieku chyba historii nie umiesz , dobrze ze to tylko forum bo bym cie za takie cos przekopal jakbym cie tylko znal, masz pojecie co to UPA bylo , albo co te sk**wesyny niemieckie robily? jakbys wiedzial to takich herezji nie pisal

#39 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 maj 2013 - 23:16

Nietypowe pytanie - historia Fendta Również uważam że 99% fabryk niemieckich w czasie wojny korzystało z przymusowej siły robotniczej. Ale to dawno i nieprawda. Nie lubie wspominać przeszłości. Należy o niej pamietać ale nie powinno to rzutować na obecną opinie.

Ale dla koleżanki pełen podziw co do tematu:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:23

Nietypowe pytanie - historia Fendta Tu trochę jest historii o maszynach. http://www.tractoor....rolniczych.html

Dodaj odpowiedź