jarekvip99

Renta chorobowa z krus

Polecane posty

jarekvip99    18

Chcialem zapytac czy ktos z was lub waszych rodzicow posiada rente chorobowa z krus od niedawna? ile ona wynosi? Pytam bo ojciec ma przeszlo 30 lat skladkowych w Krus gospodarstwo jest wspolwlasnoscia razem z mama. Tata jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym czeste zawroty glowy nie moze sie przychylic i wstac raptownie problemy z chodzeniem. ma dopiero 55 lat czy moze ubiegac sie o rente chorobowa? czy wtedy by musial przepisac gospodarstwo czy poprostu byloby ze mama prowadzi wraz ze mna jako domownikiem? czy po ukonczeniu 65 lat czy tam 67 by mogl z renty przejsc na emeryture bo ona na pewno by byla wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem tak jeśli Twój tato ma przeszło 30 lat składkowych w KRUS to może ubiegać się o świadczenie przed emerytalne ale warunkiem otrzymania tego jest pozbycie się ziemi, posiadanie odpowiedniego wieku, i właśnie te okresy składkowe. Musisz zapytań w KRUS jak to będzie wyglądało w jego konkretnym przypadku.

 

drugą możliwością jest kolego renta ale żeby uzyskać rentę w KRUS to też trzeba spełniać parę warunków a przede wszystkim posiadać leczenie szpitalne ambulatoryjne pobyty w sanatoriach pozostawać na chorobie przez okres 6 miesięcy (182 dni jak dobrze pamiętam) i przede wszystkim przejść pomyślnie komisję przed lekarzem orzecznikiem.

 

innej drogi nie ma jedynie zostaje pracować aż do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No i najlepiej przyjść na komisję z głową pod pachą, ale to też nie gwarantuje że dostanie się rente

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Mój tata ma rentę z KRUS-u od 2 lat(pierwszy rok choroby około 525zł, drugi coś ponad 800zł). Jest leczony i ma regularne wizyty i dzięki temu dostał rentę. Żeby ją dostać trzeba stanąć przed komisją (mojemu tacie "udało się" się tak, że nie musiał być obecny na niej). Okres przed otrzymaniem renty to chyba 6 miesięcy chorowania jak pisał kolega wyżej.Gospodarstwo jest własnością obojga rodziców i nie było trzeba nic przepisywać tylko mama za siebie opłaca KRUS. Jakbyś chciał się dowiedzieć więcej to pisz na PW albo tutaj; postaram się odpowiedzieć. Jednak to nie jest łatwy temat do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie 

Mam 21 lat jestem po operacji a dokładnie 2 nie jestem zdolny do pracy 

Złożyłem wniosek o rente  do MOPSU 

Przyszła pozytywna decyzja  na 2 lata i musiałem iść do gminy z tą decyzją żeby się dowiedzieć  ile mi przyznają  zeszłem a oni mówią źe nie dostane ponieważ  mój tato ma na siebie 7ha ziemi i jestem zameldowany jako domownik 

Czy da coś jak się odwołam  albo jak bym się zameldował np u babci która nie ma na siebie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak już ktoś "zejdzie" , to tylko "pogrzebowe" . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez barczjano1988
      Witam 
      Małe pytanie do ilu lat wstecz krus może żądać spłaty składek. Brat mojej Mamy posiada gospodarstwo razem z żoną jakieś 10 lat temu żona go wypisała ponieważ pracował za granicą, w sumie wyszło tak że trochę pracował trochę nie nie był ubezpieczony. Teraz chcą przepisac gospodarstwo na syna ale boją się ile lat wstecz krus każe płacić składki?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj