Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz01044

JCB 530s PROBLEM Z ODPALENIEM

Polecane posty

lukasz01044    0

WItam, to mó pierwszy temat także proszę o wyrozumiałość. Mam problem z moją ładowarką jcb 530s. Odpaliłem ją dzisiaj, pojeździłem nią ok. 2 godziny. Później zaczęło w niej coś brzękać(nie umiem opisać tego dźwięku). Raz brzękało mocniej raz słabiej, więc wjechałem nią do garażu i zgasiłem. Gdy ponownie chciałem ją odpalić to wogóle nie kręcił rozrusznik, czy wie ktoś co mogło się stac? Dodam jeszcze że gdy potem dotknęłem przewód prądowy biegnący od akumulatora do wyłącznika prądu to był on ciepły, czy ma to coś wspólnego? Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Mogłeś mieć zwarcie elektromagnesu i załączył rozrusznik i po nim jak silnik pracuje .wykręć rozrusznik i spróbuj na krótko sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz01044    0

Dzięki za odpowiedź jutro sprawdze. A możesz wyjaśnić w jaki sposób spróbować na krótko?(bo nie ukrywam jestem troche ciemny w te klocki). A ma ktoś możę jeszcze jakieś pomysły co mogło sie stać i w jaki sposób to rozwiązać? Bo nie ukrywam ładowarka jest mi potrzebna do uszykowania wozu paszowego. Za wszystkie odpowiedzi wielki dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na krótko to dotykasz jakimś śrubokrętem lub kluczem te dwie śruby na elektrowłączniku co idą do nich przewody od akumulatora i rozrusznika;)

 

W żniwa miałem taki przypadek że z Bizonie bendiks nie odbił i chodził rozrusznik przez 4 godziny to tak się zgrzał z silnikiem że na 2 łapki go wyrywaliśmy;)może u ciebie coś podobnego się stało. Musisz go wyjąć i zobaczyć co jest grane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz01044    0

Problem rozwiązany, po demontażu rozrusznika okazało się że blaszka w środku się wygieła i blokowała tryb i nie dał rady zakręcić. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez TomekJaworowski
      Witam!
      Nie dawno kupiłem ładowarke JCB 530S z 2000 roku i mam z nią problemy!
      Podczas uzywania 3 sekcji po wdłuższym rozgrzaniu sprzętu przestaje działać mi 3 sekcja,wysówa sie teleskop i nie raguje na ruchy dżojstyka,
      Proszę o szybko odpowiedź ! Z góry dziekuje za odpowiedź !
    • Przez KOSTEK12
      Witajcie,dziś uparłem się żeby odpalić mojego JX100U i nie było łatwo,ale po kolei na początku podładowałem aku,około 2godz.(kupiony maj 2013) pogibałem trochę pompką ręczną od paliwa,podgrzałem świecę płomieniową i jazda ale niestety rozrusznik kręcił wolno i d.pa,następnie znów 2godz. ładowania zdemontowałem filtr powietrza i druga osoba wdmuchiwała w niego opalarką gorące powietrze i znów próba,szybkość kręcenia się oczywiście nie zmieniła ale po kilku obrotach wału zaczął łapać najpierw na jeden cylinder cały czas trzymałem na rozruchu potem zaczęły łapać kolejne i się udało,czy to normalne przy tej temp.-19 że tak nie równo łapią poszczególne cylindry? jak myślicie coś jest nie tak,dodam tylko że ciągnik nic nie miał robionego wszystko zamalowane oryg.farbą mam tu na myśli pokrywę zaworów,wtryski itp. paliwo wlewam zimowe od początku zimy sam nie wiem co o tym myśleć
    • Przez szymonidas9
      Witam, dzisiaj chciałem odpalić ciągnik i zoonk... rozrusznik kręci ale nie może wejśc na obroty więc to nie wina akumulatora..
      Podłączyliśmy  ciągnik do nagrzewania tego ich systemowego ale to podobno nic nie daje, bo ogrzewa tylko płyn chłodzący  tak mi powiedział serwisant.
      Stwierdziliśmy, że może to wina zamarzniętego paliwa, więc dmuchaliśmy nagrzewnicą na silnik i filtry i w końcu odpalił, pochodził z 5 min i zgasł po czym wyświetla sie kontrolka błędu i informacja zbyt małego ciśnienia paliwa. Wiec ponownie nagrzewaliśmy i ta sama sytuacja x2
      Pytanie moje brzmi, co robić ?
      co jest przyczyną? Zatkane filtry paliwowe- jeśli tak to jak je wykręcić ?
    • Przez TheGonzuu2001
      Witam mam problem z zetorkiem od około roku w zimowe pory bardzo ciężko jest go odpalić ( przy bardzo niskich temp tylko plak do filtra) . Przy rozruchu bardzo mocno dymi na biało potem na czarno . Po rozgrzaniu wszystko wraca do normy. Miał ktoś podobny problem ? Pozdrawiam 
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z Władkiem. Nie chce wejść na wysokie obroty na pełnym gazie. A gdy już łaskawie załapie obroty to dziwnie strzela. Wszystkie rurki i wężyki wymienione. Końcówki zakupione nowe i ustawione. Filtry są ok. Nie zapowietrza się.  Co się z nim dzieje?
       
      Edit: po wymianie pompy nie chce odpalić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj