Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa zjadła palstikową reklamówkę

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mostekx

Mostekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:40

Krowa zjadła palstikową reklamówkę U mnie cielak odgryzl i zjadla cały smoczek, i tak sie zastanawilem czy sprzedac ale nic z nim sie nie dzialo, ani go nie wydali ani nic. Az po jakis dwoch tygodniach dostal biegunki i zostal wydalony lekko nadtrawiony ;) najgorzej jak krowa zje taki sznurek z beli to ponoc nie odratowania. Ale i folie jedna krowa moze pasc a druga zyc zalezy jakiej wielkosci i jak sie uloży. Najlepiej to zadzwon i sie zapytaj weterynarza, niech sie wypowie fachowiec na ten temat.

Edytowany przez Mostekx, 30 marzec 2013 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa zjadła palstikową reklamówkę Dzisiaj, 22:03
  •  

#22 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 20:00

Krowa zjadła palstikową reklamówkę Jeden sznurek to pikuś. U mnie zjadł byczek cały kłębek. Wcale nie rósł. Ale żył.

#23 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 20:40

Krowa zjadła palstikową reklamówkę Miałem kiedyś taką sytuację że krowa nie mogła się załatwić przez kilka dni. Wlewaliśmy jej różności i w ostateczności wyjechała. Lekarz powiedział że mogła zjeść kawałek folii, siatki lub sznurka i otwór między żołądkami mógł się zakleić. Dlatego zawsze trzeba zwracać uwagę co mają na stole paszowym.

#24 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 21:50

Krowa zjadła palstikową reklamówkę moja ok 20letnia sztuka wcina wszystko co szeleści.. nie wiem co się z tym potem dzieje, ale krowa żyje i mleko daje ;) jak w tym roku trafi na rzeź, panowie mogą mieć niezłą niespodziankę ;) a co do sznurka, jak krowa zje to raczej w końcu wraca do pyska i go wypluwa, albo w trakcie mielenia sznurka w pysku go wypluje

#25 Share yasko1980

yasko1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,

Napisany 31 marzec 2013 - 18:08

Krowa zjadła palstikową reklamówkę czytam te glupoty na koncu i nie wierze w to co pisza. Nie ma mozliwosci wydalenia reklamowki ani sznurka. Jak kolega powyżej napisal. jak zje sznurek to wyjazd innej mozliwosci niestety nie ma.ponieważ sznurek zaciska sie. Najlepszego na swieta pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 31 marzec 2013 - 19:11

Krowa zjadła palstikową reklamówkę
Gdzie jej się zaciśnie? A jak połkniesz gumę do żucia to Ci się wkoło jelit owinie i skrętu kiszek dostaniesz? błahahaha
W rzeźni nieraz całe kłęby sznurków z krowich żołądków wyciągają i różne inne cuda- cały wątek można by o tym założyć.

#27 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2013 - 22:46

Krowa zjadła palstikową reklamówkę moja też kiedyś zjadła...opakowanie po chipsach bo ktoś sobie wyrzucił, ale tak to jest jak krowy mają wybieg przy szosie... nie zdążyłam dobiec i wyrwać jej to z pyska, ale żyje całe szczęście.

a czy wyjdzie czy nie wyjdzie to jest sprawa złożona. Chodzi o to że świnia czy człowiek jak cos połknie to wyjdzie w 99%, a krowa nie jest zwierzęciem takim jak świnia i porównywanie świni/człowieka do krowy nie ma najmniejszych podstaw,
choćby patrząc jedynie na samą anatomię tych zwierząt, można bardzo wiele wywnioskować. Zanim pokarm trafi do trawieńca u krowy musi przejść przez żwacz, czepiec i księgi, gdzie jest w między czasie jeszcze wielokrotnie przeżuwany. Najgorszym elementem pod względem budowy anatomicznej do ciał obcych mają księgi i czepiec. To w tych przedżołądkach najczęściej dochodzi do ulokowania się ciał obcych.
Czepiec jest najbardziej dogłowowo wysuniętą częścią i to w nim lubią pozostawać rzeczy twarde, jak odłammki metali, gwoździe, śrubki, które mogą spowodować typowe urazowe zapalenie czepca-krowa odczuwa wtedy bardzo mocny ból w mostku, a ponieważ czepiec leży zaledwie 10-15cm przed sercem stwarza to dodatkowe zagrożenie dla życia,
w księgach zaś ,a dokładnie poprzez fałdy błony gęsto uścielone, lubią się lokować różne sznurki, folie i inne tego typu rzeczy. Fałdy te są bardzo cienkie i ułożone jedna przy drugiej i wiadomo o co chodzi.

u siebie niedawno czyściłam przedżołądki na moje ulubione flaki, niesamowite jak to wszystko wygląda od środka.

Także jak mućka coś zje to pozostaje tylko czekać i dobrze obserwować. Nie zawsze jest źle, szwagier kiedys sprzedał byka na do masarni na wbc. Spowrotem dostał fakturę i 6calowego gwoździa na pamiątkę, który siedział w czepcu wrośnięty i wgojony. To ci checa

Edytowany przez 7891Firefox, 31 marzec 2013 - 22:55.

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 31 marzec 2013 - 23:41

Krowa zjadła palstikową reklamówkę Tematy połączone.

U mnie kiedyś krowa zjadła gumową rękawiczkę... rękawiczka wróciła na drugi dzień- tyłem :D

Zjedzona reklamówka może zahamować jej trawienie- co może się przyczynić do padnięcia krowy- czego Ci nie życzę :unsure:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 08:28

Krowa zjadła palstikową reklamówkę to ciekawe co się stanie po zjedzeniu 10 takich reklamówek, kawałka folii z kiszonki, rękawicy spawalniczej etc.. wszystko to wciągnęła moja krowa i żyje.. potrafi nawet folię spod linki od pastucha wyciągnąć(taki izolator) O_o a co do sznurka z cielakami się zgodzę, a krowa jest na tyle mądra że albo wcale nie zje, albo później wypluje cały kołtun