Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 blokada tylnego mostu

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:46

MF 255 blokada tylnego mostu Witam , niedawno kupiłem mf 255 i mam w nim problem z blokada tylnego mostu , nie da sie wcisnac dzwigni , poprzedni własciciel mówił ze jej nie uzywał i moze sie zastała , ktos moze wie jak ja ruszyc , bo nie chcem nic na chama zeby nic nie pękło , miał ktos cos podobnego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 blokada tylnego mostu Dzisiaj, 20:12
  •  

#2 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 13:18

MF 255 blokada tylnego mostu Polej pedał blokady obficie odrdzewiaczem w tych miejscach co powinno się ruszać i w tylnym moście zaraz przy pedale jest taki jak by bolczyk co wchodzi i wychodzi z korpusu mostu tam też polej odrdzewiaczem i delikatnie popukaj młotkiem. Po kupnie swojego MF miałem to samo i pomogło :)
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#3 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:10

MF 255 blokada tylnego mostu my to nawierciliśmy mała dziurkę i poleliśmy wszystko wd-40 i póściło

ZETOR TEAM

#4 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 16:32

MF 255 blokada tylnego mostu nadal nie mogę jej ruszyc polałem ja kilka razy juz wd40 ale nadal stoi w miejscu ciezka sprawa z nia a sezon zaraz sie zacznie

#5 Share reno82

reno82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 16:45

MF 255 blokada tylnego mostu Angielska precyzja :) mam ten sam problem

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:32

MF 255 blokada tylnego mostu Spróbuj polać raz jeszcze wd40 albo octem i odczekaj a następnie delikatnie obstukaj małym młotkiem może puści.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:52

MF 255 blokada tylnego mostu A jak nie to palnik w rękę i delkiatnie podgrzej, wtedy napewno puści, tylko nie wypal jakiejś dziury w moście:) Nie przeżywaj tak z tą blokadą, bez niej da się jeździć:)

#8 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 11 kwiecień 2013 - 11:23

MF 255 blokada tylnego mostu To że nie można jej wcisnąć to pół biedy
Gorzej jak gdzieś w terenie wciśniesz a ona nie odbije, można narobić sobie biedy.

#9 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:14

MF 255 blokada tylnego mostu Oj tak da sie bez blokady jeździć ale jak znając życie jak nie działa to wtedy jest najwięcej potrzebna B) , ale powiem wam ze juz sporo wd na nia poszło i czesciowo są efekty bo ta dzwigienka sie zaczyna wysuwać tylko pedał nadal stoi w miejscu ani drgnie trzyma go na tym wałeszku na którym sie przekręca (wiecie o co chodzi) :D . Kiedys wójek w swoim ferdku tak miał że wcisnoł ja i tylko cos za zgrzytało i po chwili koło zablokowało korpus pękł i wtedy miał dopiero wydatek

#10 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 12 kwiecień 2013 - 06:56

MF 255 blokada tylnego mostu Nie chcę powiedzieć żeby jeździć bez blokady- sprzęt jest po to żeby był sprawny a blokada szczególnie w tym ciągniku jest potrzebna. Chodzi mi o to aby to najlepiej rozebrać, nasmarować tak żeby niezawodnie działało w obie strony. U mnie kiedyś nie odbijała- ja o tym wiedziałem i zwracałem na to uwagę ale gdyby wsiadł ktoś kto nie wie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:15

MF 255 blokada tylnego mostu To jak pisłaem wyżej - podgrzej to trochę, jak nie puści to dwa młoteczki w rękę i opukaj. Są lepsze penetranty od WD, typowe do penetracji bez smarowania, ja używałem z Wurtha lub Knechta.