Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyskakiwanie poszczególnych biegów

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share EllaSapaa

EllaSapaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 luty 2015 - 12:19

drodzy koledzy - widełki z listwą w komplecie są nowe , tryb dolny i górny przesuwny są nowe , łożyska w skrzyni są nowe , wszystko co robiło wrażenie  zbyt mocno zużytego jest nowe .Wybierak biegów - końcówka ze sprężynką jest mocna , ale nie mam porównania z nową  . Powiedzcie czy dość głośny tylny most może być tego przyczyną ? ??

drodzy koledzy - widełki z listwą w komplecie są nowe , tryb dolny i górny przesuwny są nowe , łożyska w skrzyni są nowe , wszystko co robiło wrażenie  zbyt mocno zużytego jest nowe .Wybierak biegów - końcówka ze sprężynką jest mocna , ale nie mam porównania z nową  . Powiedzcie czy dość głośny tylny most może być tego przyczyną ? ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyskakiwanie poszczególnych biegów Dzisiaj, 13:29
  •  

#22 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 28 luty 2015 - 13:58

Wyskakiwanie poszczególnych biegów Może jest taka możliwość żeby przesunąć zamek na wodziku tak żeby głębiej wchodziła zebadka ja kiedyś tak zrobiłem przy ll czy lll zaspawałem nacięcie i naciąłem nowe ,jak nic nie pomaga to można spróbować jeżeli jest taka możliwość.

#23 Share mafia5855

mafia5855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 luty 2017 - 17:55

Wyskakiwanie poszczególnych biegów mam problem z 5 biegiem. Gdy go załącze to od razu go wywala a gdy go przytrzymam to wchodzi i da się jechać trzymając jedną
ręką. Proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1594 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki,Polska Motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 15 luty 2017 - 23:22

Dokręć śrubę zatrzasku wodzika od 5 i 4 biegu jak nie pomaga to już koło zębate 5 biegu jest już wyjechane i należy się wymiana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 luty 2017 - 17:14

5 bieg jest biegiem bezpośrednim, nie ma tam kół tylko nacięte sprzęgła na końcu wałka oraz element popularnie zwany przesuwką, w przypadku zużycia łożysk podporowych wałka sprzęgłowego oraz wałka głównego również może dojść do wyskakiwania 5 biegu. W tej skrzyni za "utrzymywanie biegu" odpowiedzialne są wałek i koło zębate. zapadki służą do utrzymywania stałej pozycji listwy. 

Od razu odpowiem na pytanie z przed kilku lat, uszkodzony tylny może powodować wypadnie biegów.