Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 19:25

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Proszę o podpowiedzi jak właściwie to zrobić.Zakupiłem siewniczek na 160 nasionek i multiplaty oraz drobny torf do kapusty z hormana.Podpowiedzcie mi czy dobrze planuję zasiew: nakładamy torf i uciskamy go tym przyciskiem dołączonym do siewnika,wysiew , przysypanie torfem,podlanie i przykrycie folią .Czy przykrywacie folią,fizeliną a może robi się to bez przykrycia i często podlewa.Liczę na dobre rady i pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 marzec 2013 - 08:49

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Dobrze, tylko pamiętaj żeby torf w tych bocznych otworach paletki był dobrze ubity i podlewanie najlepiej z węża taką mgiełką żeby nie powymywać.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#3 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 09:22

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Ja nie przykrywam niczym.
Przed sianiem upewnij się, czy nie musisz zrobić wgłębień na nasiona, no chyba że siewnik je zrobi... w co wątpię.
Ile dałeś za siewnik i jaki kupiłeś?
KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kapusta za grosze! zobacz »

•  

#4 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:01

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Siewnik z allegro za 800 zł,w komplecie jest taka tacka z plexi która uciska torf i robi dołki pod nasiona ,działanie siewnika super,dzięki za podpowiedzi.

#5 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:34

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach ja najpierw dobrze zalewam torf i później nabijam paletki.. po wysiewie staram się ograniczać podlewanie żeby nie powymywać a jeśli już to jak kolega wspomniał mgiełką..

#6 Share bamber1990

bamber1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:49

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Na czym rozstawiacie multiplaty w momencie wschodow?Na paletach,włokninie?

#7 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 15:36

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Kolego, u siebie używam takich mat:
http://allegro.pl/wl...3043808101.html

I mogę je szczerze polecić.

#8 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:09

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach białą normalnie na ziemi i kapucha się łapie podłoża,ale z pekinem ten numer nie przejdzie trzeba dać na jakiejś folii/matach/włókninie/paletach bo inaczej nie da się sadzić..

Pytanie z innej beczki dajecie do torfu jeszcze dodatkowo jakiś nawóz wielkoskładnikowy?

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#9 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:59

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach ja nie daje nawozu podlewam pożywką, ale pewnie jakbyś dał jakiś pylisty (np. azofoskę) to pewnie by nie zaszkodziło, lecz osobiście nie praktykowałem

#10 Share bamber1990

bamber1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 22:29

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach

białą normalnie na ziemi i kapucha się łapie podłoża,ale z pekinem ten numer nie przejdzie trzeba dać na jakiejś folii/matach/włókninie/paletach bo inaczej nie da się sadzić..

Pytanie z innej beczki dajecie do torfu jeszcze dodatkowo jakiś nawóz wielkoskładnikowy?

niemasz wtedy problemu ze jest zbyt wiotka i korzen zamiast w darence sie rozwijac to na zewnatrz sie rozrasta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 17:45

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach W białej nie, ziemia w doniczce i tak jest ładnie przerośnięta a rozsada sztywna. dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba tak często podlewać.

#12 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 maj 2013 - 10:16

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Witam mam taki problem z rozsadą, a mianowicie paletki sa rozstawione na paletach dodatkowo jest płutno. Zauwarzyłem że miejsca gdzie leży paletka na deskach rozsada marnieje. Czy to może mieć wpływ????nigdy wcześniej nie ustawiałem na paletach dopiero w tym roku ponieważ wchodziła mi woda. Prosze o pomoc i na czym najlepiej ustawiać multiplaty???

#13 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 maj 2013 - 10:34

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach moja teoria jest taka że ja mam na paletach bez żadnego płótna i jak zaczyna jaśnieć to odżywka więc to płótno co masz podłożone zatrzymuje tą wodę z odżywką i roślina może czerpać później z niej a jak na palecie stoi to po prostu spłynie

#14 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 05 maj 2013 - 10:41

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach ja ziemię nakrywam folią , na to piasek i dopiero stawiam, tyle że brokuł

#15 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:21

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach wyrzuciłem palety z tunelu, rozłożyłem płutno na ziemi i paletki. Mam nadzieje że kapusta się wyrówna. A jakimi nawozami podlewacie rozsade i jakie proporcje??czy urzywacie preparaty na grzyba?? i jeszcze jedno pytanko a mianowicie mam już rozsade na dniach do wysadzenia czym najlepiej podlać na robaka (śmietkę).

#16 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 maj 2013 - 19:57

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Witam panowie może ktoś z was doradzi co sie dzieje tej rozsadzie??? zdięcia troche kiepskie ale może rozpoznacie co jej dolega i jak ją uratować??

Załączone miniaturki

• 2013-05-08 20.48.21.jpg
  • 2013-05-08 20.48.40.jpg
  • 2013-05-08 20.48.34.jpg

#17 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:28

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach jest to brak molibdenu lub boru, a może siarki?? w każdym bądź razie jakiś niedobór, musisz przejrzeć jakieś publikacje, ja robię rozsadę gdzieś za miesiąc więc jeszcze jestem nie w temacie

#18 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 09 maj 2013 - 08:06

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Na moje oko to grzyb ci się w nią wdał, pryskaj czym prędzej ridomilem albo czymś podobnym to może jeszcze ją uratujesz.

Na moje oko to grzyb ci się w nią wdał, pryskaj czym prędzej ridomilem albo czymś podobnym to może jeszcze ją uratujesz.

#19 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:54

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Szyna, jak rozsada? Tam miedzi brakowało, ja też tak miałem i pomogło podlanie florowitem. Tylko teraz to pewnie musztarda po obiedzie...
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share acid7

acid7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:21

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach Koledzy ja sieje w paletki 102 otwory recznie tzn mam taki bajer własnej konstrukcji, którym robie dołki i manualnie wrzucam w nie nasionka, potem przysypuje piaskiem(nie zbyt drobnym). podlewam to normalnie z konewki i nic się nie wymywa. W ciągu osmiu godzin w dwie osoby siejemy ok 12500 szt. dalej ustrawiam to w tunelu na foli i jest gicior. w ten sposób robie kapusty, kalafior, brokół, ogólnie na areał ok. 2ha. A co do podłoża to stosuje z klasmana podgronhd h i dorzywiam podczas produkcji rozsady kristalonem najpierw żółtym, potem zielonym naprzemienie z calcinit flakes i tydzień przed sadzeniem molibdenit. oczywiście dokarmim kiedy zauwarze że roślinki są głodne.