Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 elektryka

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 12:38

MF 255 elektryka Witam ma problem z elektryka w mf 255 , jest cos takiego ze przy właczonym zapłonie po właczeniu obojetnie którego kierunku wszystko gaśnie to znaczy kontrolki od zapłonu sie wyłanczaja i po ponownym właczeniu zapłonu kontrolki nadal sie nie swieca , wymieniłem juz przełacznik od kierunków i przez chwile wszystko było dobrze kierunki działały i po przekreceniu kluczyka swieciły sie kontroli od ładowania i swiecy ,,ale po minucie problem wrócił wiec wymieniłem stacyjke , pół dnia było dobrze i znowu problem wrócił , wszystkie lampy przejzałem i wyczysciłem ale nie pomogło i nie wie co moze byc przyczyna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 elektryka Dzisiaj, 01:42
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 marzec 2013 - 12:58

MF 255 elektryka Naładuj akumulator :huh: I przy okazji sprawdź poziom elektrolitu, powinno go być 12-15mm nad płytami.Jak możesz to sprawdź również gęstość elektrolitu.Powinna wynosić 1,28g/cm3.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:30

MF 255 elektryka zobacz czy łączą bezpieczniki, prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniałeś stacyjkę i przełącznik kierunkowskazów

#4 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 15:28

MF 255 elektryka dzieki za zainteresowanie tematem , ciagnik kupiłem pare dni temu . , dzisiaj wyczysciłem mu jeszcze wszystkie kostki , i co sie jeszcze okazało jest brak ładowania , alternator nie daje wcale pradu szczotki sa dobre nowy regulator napiecia a tam tylko 0.07 , i dzisiaj jeszcze zauwazyłem ze przełacznik od swiateł ten przekrecany tez jest uszkodzony , AgroTeam czemu myślisz ze to cos z akumulatorem ? ale sprawdze go dla pewnosci, bezpieczniki tez wyczyszczone i sprawdzone , a stary przełacznik od kierunków raz łaczył a raz nie tak samo ze stacyjką było ale to groszowe sprawy , został do wymienienia przełacznik od swiateł i wtedy wszystko bedzie nowe i zobaczymy co dalej a tak to ciagnik normalnie odpala

Edytowany przez Damianus15, 29 marzec 2013 - 15:31.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 16:25

MF 255 elektryka ...a może klemy są do wymiany

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 16:40

MF 255 elektryka sprawdziłem akumulator jest ok , klemy wyczyszczone , po swietach wymienie przełacznik od swiateł bo teraz on robi zwarcie i zobacze co sie bedzie działo , czy nadal po przekreceniu kluczyka i właczeniu kierunku wszystkie kontrolki beda gasły , jak tak bedzie to trzeba bedzie odkrecac cała tablice i sprawdzac wszystko za koleja no bo nic innego chyba nie zostaje,,,

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 18:47

MF 255 elektryka Ewentualnie odżałuj 150zł na nową instalację.

#8 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 19:34

MF 255 elektryka jeszcze jedno co mi przychodzi do głoyw i co moze miec za wszystko odpowiedzialnosc to to ze sprezarka miała wyciek oleju ,gdy nim wracałem do domu to zaczeło bryzgac tak ze w trakcie musiałem dolac oleju , i moze olej dostał sie do alternatora i stad sie wział problem z brakiem ładowania i moze robi sie w nim jakies zwarcie czy cos ze mi elektryka sie pierdzieli , jak myślicie czy to moze miec cos z tym wszystkim wspólnego?

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:44

MF 255 elektryka Tak może mieć. Może być też wiele innych przyczyn twojego problemu. Jeśli masz troszkę pojęcia o elektronice to sprawdź po kolei wszystkie elementy i znajdziesz przyczynę. Ciężko przez forum coś poradzić w takiej sprawie. A jak nie to jakiegoś elektronika zawołaj i niech szuka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Damianus15

Damianus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:12

MF 255 elektryka po długich poszukiwaniach znalazłem przyczyne okazało sie ze jest spalona swieca płomieniowa , a w alternatorze jest kupa piachu dzisiaj go wyczysciłem i załozyłem nowe szczotki i regulator jutro zakładam go i zobacze czy ładuje