Polecane posty

Jano7711    65

Ta którą oglądałem była w średnim stanie mechanicznym, właściciel nie chciał podłączyć hydrauliki tłumacząc to brakiem odpowiednich złączy (mając kilka pras na podwórku i jeszcze jeden ciągnik, wydało się to być podejrzane, ale niczego na 100% nie wiadomo). Zrobiłem jakieś 750km i jedynie dowiedziałem się kilku rzeczy, m in, że rivierka jest lepsza od hesstona i ta prasa jest akurat dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie musisz koncentrować się na żółtym kolorze te prasy wychodziły pod różnymi markami np. odpowiednikiem RC115 jest MF822 lub Vicon1201 to są identyczne prasy tylko w różnych kolorach. Bezsensem jest gonienie 750km. za rivierką jak taka sama prasa tylko czerwona stoi być może bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

750 km zrobiłem, ponieważ miała być rzekomo w idealnym stanie, okazało się być inaczej. Osobiście to mnie kolor nie obchodzi, biorę wszystko pod uwagę, tutaj chodziło o stan i cenę. Niestety mieszkam w regionie w którym rzadko się coś trafia w przyzwoitym stanie, najczęściej prasy są od handlarzy i po wysokich cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Witam, mam pytanie, jakie są różnice pomiędzy prasami rivierre RC a L? Przeglądając allegro, zauważyłem że RC 121 jest starsza, natomiast RC 115 i RC 125 to nowsze prasy(chodzi mi o roczniki). Piszecie tutaj, że te prasy są tożsame z MF 822 i Vicon 1201. Na agiaffaires Vicon jest dodatkowo rozdzielony na: Vicon-Rivierre i Vicon-Greenland. Czy ktoś potrafi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Pierwotna konstrukcja tych pras pochodzi z Vicona. Reszta firm nie miała w swej ofercie pras więc zamiast robić projekt od podstaw kupili licencje od Vicona w ten sposób powstał MF822/828, RC115/125, Greenland, pewnych podobieństw można doszukać się też w nowszych modelach pras DF http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/22434-vicon-i-deutz-fahr/. W ogłoszeniach ludzie łączą nazwy pewnie dlatego żeby było łatwiej skojarzyć model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Zauważ że modele z końcówką L to seria RV, a nie RC. Seria RV to następca popularnej RC w większości wyposażone w szeroki podbierak co w RC było rzadkością, Dodatkowo można spotkać te prasy na szerokim ogumieniu, z innych różnic to między innymi inaczej rozwiązany docisk hydrauliczny i inny kształt poszycia. Zasada działania w obydwu jest taka sama. Co do samej literki L to sam nie wiem, też zauważyłem że są modele RV XXX I RV XXXL. z pozoru niczym się nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Na 80% wybór padł na JD 550, ponieważ trafiła się blisko, w dobrym stanie i w przyzwoitej cenie. Na 80% ponieważ, gdy coś nam nie będzie odpowiadało przy niej to można ją odprowadzić, jutro postaram się ją włączyć. Panowie potrzebuję pomocy, jak jest wykonany nóż zagarniający na walcu w JD? Chcę coś takiego dorobić, bo mam do prasowania także kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy prośba jeszcze aktualna, ale możesz zerknąć na tę fotkę. Kolega endrju00711 wykonał takowy nóż. U siebie mam oryginalną listwę zgarniającą i też daje radę. Uprzedzam, że poza głównym walcem prasy prawie zawsze w wilgotnym materiale trawa owija się na przednim walcu. Tu też byłoby dobrze zamontować nóż, bo bez niego co kilkanaście bel trzeba czyścić prasę.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/147186-john-deere-550/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

Mam ten sam problem w swojej Rivierre-Greenland. Kiedy prasuję wilgotny materiał bardzo często muszę czyścić wałki bo nawija się na nie i prasa zaczyna iść bardzo ciężko. Noże jakieś owszem są w niej ale raczej w kiepskim stanie bądź nie oryginalne i pewnie dlatego tak się dzieje. Czy byłby ktoś łaskaw podesłać jakieś zdjęcia jak wyglądają noże w tego typu prasach? byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

a jakim biegiem sie prasuje?? heh własnie kupilem rivierre rc 115 i jestem troche zielony w tym temacie bo to moja pierwsza prasa :) zamierzam prasowac ursusem c 360.


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja śmigam tak, aby prasa sie nie zapychała :D W słomie 60-tką w tym roku jeździłem 3 i 2 lub 1 na dobijaniu. Po jęczmieniu to nawet 4 jeździłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Mam ten sam problem w swojej Rivierre-Greenland. Kiedy prasuję wilgotny materiał bardzo często muszę czyścić wałki bo nawija się na nie i prasa zaczyna iść bardzo ciężko. Noże jakieś owszem są w niej ale raczej w kiepskim stanie bądź nie oryginalne i pewnie dlatego tak się dzieje. Czy byłby ktoś łaskaw podesłać jakieś zdjęcia jak wyglądają noże w tego typu prasach? byłbym bardzo wdzięczny.

 

Dołączam się do prośby :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna1991    0

Mam pewnien problem z prasą Rivierre Casalis... Niektóre części do prasy są trudno dostępne a wiem że części od Vicona będą pasować. Czy ktoś orientuje się jaki Vicon jest odpowiednikiem RC RV186?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamuil123
      Witam spotkał się już może z takim problemem, a mianowicie prasa nie napina sznurka. Balot po wyrzuceniu jest luzno związany. Oraz jeśli ktoś posiadałby schemat do prasy prosiłbym o wysłanie na e-mail kamuil1234@wp.pl.
    • Przez maniex
      Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

    • Przez pan054
      http://olx.pl/oferta/prasa-hesston-5540-CID757-IDaPtaH.html
    • Przez kirzuch89
      Witam Was wszystkich drodzy użytkownicy.

      Jestem nowicjuszem wiec proszę o wyrozumiałość i wskazówki żeby nie zaśmiecać forum.
      Wiem temat wałkowany miliony razy ale mi wydaje się że mój przypadek trochę inny. :rolleyes:  Planuje kupić prasę do c-360, wybór padł na Hesstona 5670 (tylko trochę podbierak mały) i w związku z tym mam kilka pytań. Będę prasował słomę po Super Bizonie ZO-56 czy podbierak nie za wąski i jak da sobie radę ten podbierak w sianie? Czy c-360 da sobie z nią poradzi? W zamyśle będę prasował ok 100-150 szt balotów rocznie (słoma i siano bez sianokiszonki) o średnicy max 120x120 i bez pośpiechu na luzie. O usługach też nie myślę z braku czasu (praca, a gospodarstwo po godzinach) no i mocy ciągnika . Proszę Was o pomoc pisać wszystko co myślicie, rzeczy pozytywne i negatywne będę bardzo wdzięczny.  
      Pozdrawiam.
    • Przez Robson11
      Ostatnio zauważyłem, że powoli kończą mi się pasy dwa w najlepszym stanie przełożylem na boki w gorszym na środek ale nie jest to rozwiązanie  na dłuższą metę. Z czasem na pewno któryś z nich się zerwie i tutaj moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów praktykował wymianę pojedynczego pasa w całości bądz kompletu pasów ?
       
      Z tego co się orientuję są różne rodzaje pasow ale nie mam pojecia jaki ewentualnie rodzaj byłby dobry do tej prasy ?
       
      Jezeli ktoś ma takie doświadczenie prosiłbym tez o podanie przybliżonej kwoty takiego "interesu".
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj